Şimdi Ara

yzf r125 den fz 6 ya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese iyi forumlar. 2500 km lik deneyimle yzf r125 den fz 6 ya geçsem ölür müyüm ?

• Sen binersen herkes ölür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ölmezsin bence, herkes şimdi gelicek haklı olarak eğitim bilmem ne diyecek ama, ölmezsin, bir süre yaşarsın, bir gün giderken gaza gelip hızlanırsın, sonra karşına aniden bir araç çıkar, hızlısındır, hiç bu kadar hızlı giderken araç çıkmadığı için ne yapacağını bilemeyeceksin, aklın karışacak, aniden firene asılacaksın, motoru biraz sağa yatırcaksın bakmışsınki yerdesin... böyle olurmuş genelde, neden böyle olurmuş, çünkü trafiği bilmediğinden, ezberlemediğinden, yeterince gözetleyemediğinden olurmuş. bilmem anlatabildim mi ?
  • Yaş kaç?Ayrıca 2500 km çok az bence.
  • 2500 km az sakincali olabilir 10000 km daha dayan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takas teklifi gelmiştide üzertine oturunca vazgeçtim, ama harika bir sesi varmış, zaten çok para istedi :D
  • Hacı ben Yamaha FJR 1300'den YZF r125'e Geçtim İlk motorum FJR 1300'dü öyle 125'le falan başlamadım pederin motoruydu bende inat edip ehliyet aldım sonra motor'u ortak kullandık peder motoru sattı bende yüksek cc'li motor alamadım bütçe yetmedi gittim r125 aldım kısacası ölmezsin benim ilki 1300'dü
  • Şu anda binmezsin sanırım nisan gibi devam et r125 e temmuza kadar olabildiğince sür (günde 2-3 saat) temmuzda değiştir gaz tepkisi nasıl bilmemde 1300 e binen baya şanslıymış yada eksik anlatıyor ben gsx 1000 e bindim binmez komaz olaydım gaz kolu sanki saat ayarlar gibiydi virajda pozisyon değiştirirken bile oynatmamak büyük beceriymiş onu anladım 20 km yol gittim düşürmedim durduğum yerde ayak kaydı düştüm ona yanıyorum. (adamın sağ granajı komple değiştirdik elcikler falan değişmişti bana 1500 e patlamıştı.
  • Kardeşim bence 10000 km yi geçmeden o motora geçme ve kesinlikle eğitim al...
  • bu ne saçma bir sorudur ya ölür müyüm ne demek kardeşim yetenekliysen kendine hakimsen s1000 rr a da geçersin sürersin ama sen trafik bilmiyosan hızlı kullanmayı seviyosan teker meker yaparım diyosan ölürsün tabi. benim dayımın ilk motoru 800cc lik enduro idi ama dayım trafiği de iyi okurdu dikkatli kullanırdı yani demek istediğim kendini en iyi sen bilirsin ama bana sorarsan 2 silindirli 250cc bir makineye geç onda da 5-10 bin sür öyle fz6 ya geç
  • quote:

Orijinalden alıntı: pr0gedys

Şu anda binmezsin sanırım nisan gibi devam et r125 e temmuza kadar olabildiğince sür (günde 2-3 saat) temmuzda değiştir gaz tepkisi nasıl bilmemde 1300 e binen baya şanslıymış yada eksik anlatıyor ben gsx 1000 e bindim binmez komaz olaydım gaz kolu sanki saat ayarlar gibiydi virajda pozisyon değiştirirken bile oynatmamak büyük beceriymiş onu anladım 20 km yol gittim düşürmedim durduğum yerde ayak kaydı düştüm ona yanıyorum. (adamın sağ granajı komple değiştirdik elcikler falan değişmişti bana 1500 e patlamıştı.

gerçekten gaz fazla hassas geldi banada öyle gazı bi yokladıktan sonra vazgeçtim bende, zaten fazla para istedi adam. sıradaki motor ninja 250 olacak büyük ihtimal. çok riskli gerçekten

r125 le devam :D

yzf r125 den fz 6 ya

• _redandblack kullanıcısına yanıt
    Motorda güzelmiş hayırlı yolculuklar kardeşim en doğru kararı vermişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pr0gedys

Motorda güzelmiş hayırlı yolculuklar kardeşim en doğru kararı vermişsin.

teşekkürler :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.