Şimdi Ara

Yüzüklerin efendisindeki mantık hatası.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sauron, gollum ve frodo aynı yüzüğü taktılar.

Gel gelelim kimsede çıkıp demediki "ulan üçünüzün parmak kalınlığı da aynı mı?" diye.

Sarraf olan yokmu sarraflar sizin aklınıza gelmedi mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• O kadar doğaüstü şey tamam, yüzük boyutu mu sorun kardeş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 19 Ekim 2018; 0:18:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bu hatayı fark etmenle fox filmi gösterimden kaldırmaya karar vermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

O kadar doğaüstü şey tamam, yüzük boyutu mu sorun kardeş?

Böyle bir soru geleceğini tahmin ediyordum ama ilk mesajda geleceğini düşünmüyordum. Hatta benzetme olarak uzaydayız abi hiç. Bir şeye şaşırmadıkta sucuk ağaçlarına mı şaşırıyorsun espirisini koyacaktım mesaja ama cem yılmazı sevmediğim için vazgeçtim.

Şimdi kurgudaki olağanüstülük farklı bir şey kurgu dışı mantık hatası başka bir durum. Kurgu içinde yüzük herkesin parmağına uyuyor çünkü şu sebepten dolayı diye bir muhabbet geçmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar özellikle sauron'un parmağından çıktıktan sonra yüzügün adamın parmağına göre boyutunu ayarladığını gösteriyorlar zaten.

Gerçi filmde sauron diye bize morgoth yedirmeye çalıştılar ama neyse
  • Filmde herşey yavan zaten açıklanmamış 2627187282 tane şey var :d izle keyfine bak moruk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

O kadar doğaüstü şey tamam, yüzük boyutu mu sorun kardeş?

Böyle bir soru geleceğini tahmin ediyordum ama ilk mesajda geleceğini düşünmüyordum. Hatta benzetme olarak uzaydayız abi hiç. Bir şeye şaşırmadıkta sucuk ağaçlarına mı şaşırıyorsun espirisini koyacaktım mesaja ama cem yılmazı sevmediğim için vazgeçtim.

Şimdi kurgudaki olağanüstülük farklı bir şey kurgu dışı mantık hatası başka bir durum. Kurgu içinde yüzük herkesin parmağına uyuyor çünkü şu sebepten dolayı diye bir muhabbet geçmiyor.

Alıntıları Göster
    kardeş herkes yüzük parmağına takmıyor, hangi parmağına uyarsana ona takıyor. 5 tane parmak var hangisine uyarsa

• yüzük, onu takan kişinin parmağına göre küçülüyor veya büyüyordu. link atmaya üşendim. filmi düzgün izle.
  • bi de o yuzukler o gezegende yasayan varliklar icin gonderiliyor ya. diyelim ki birinin butun parmaklarini kestin. ellerindki ayakalarindaki falan. ve onun eline gecti. kehanetle falan da bildirilmis, secilmis kisi. o kisi simdi o yuzugu nasil takacak? o yuzugun sahibi olmasi istedigi sekilde kullanabilier anlamina mi geliyor? neden yuzuk formunda? parmaksiz o yuzugu neresine sokmasi gerekiyo? veya parmakli biri o yuzugu takmis saylimasi icin ne kadar parmakta ileri gitmis olmasi lazim. parmagin ucu sayiliyo mu? o kadar buyuculer var o yuzuklerden bir tanesiyle endustri falan kuramaz mi. icinde gucu cekip baska seylere falan dagitabiliyo mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rookie PG

kardeş herkes yüzük parmağına takmıyor, hangi parmağına uyarsana ona takıyor. 5 tane parmak var hangisine uyarsa

Peki öyleyse zayıf gollum ile heybetli sauronun parmaklarını kıyaslar isek, sauronun en küçük parmağı ile gollumun en büyük parmağının genişliği aynı mı?

Sauronun eline aldığı kılıcı gollum taşıyabilir mi kavrayabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ay Adam

bi de o yuzukler o gezegende yasayan varliklar icin gonderiliyor ya. diyelim ki birinin butun parmaklarini kestin. ellerindki ayakalarindaki falan. ve onun eline gecti. kehanetle falan da bildirilmis, secilmis kisi. o kisi simdi o yuzugu nasil takacak? o yuzugun sahibi olmasi istedigi sekilde kullanabilier anlamina mi geliyor? neden yuzuk formunda? parmaksiz o yuzugu neresine sokmasi gerekiyo? veya parmakli biri o yuzugu takmis saylimasi icin ne kadar parmakta ileri gitmis olmasi lazim. parmagin ucu sayiliyo mu? o kadar buyuculer var o yuzuklerden bir tanesiyle endustri falan kuramaz mi. icinde gucu cekip baska seylere falan dagitabiliyo mu

Şeyine takacak

• quote:

quote:

Peki öyleyse zayıf gollum ile heybetli sauronun parmaklarını kıyaslar isek, sauronun en küçük parmağı ile gollumun en büyük parmağının genişliği aynı mı?

Sauronun eline aldığı kılıcı gollum taşıyabilir mi kavrayabilir mi?

Alıntıları Göster
    hocam aslında gollum zayıf ancak elleri üzerinde yürüdüğü için el parmaklarının sertleşip, nasır tuttuğunu söyleyebiliriz, bu açıdan elleri o kadar zayıf değildir, çıtkırıldım olsa tırmanamaz o ellerle aynı şekilde sauron kılıç salladığı için elindeki yağları eriyecek dolayısıyla ince kalem gibi nispeten kalın olmayan parmaklara sahip olacak. olaya rasyonel bir şekilde yaklaştığımızda durum budur.

• quote:

bi de o yuzukler o gezegende yasayan varliklar icin gonderiliyor ya. diyelim ki birinin butun parmaklarini kestin. ellerindki ayakalarindaki falan. ve onun eline gecti. kehanetle falan da bildirilmis, secilmis kisi. o kisi simdi o yuzugu nasil takacak? o yuzugun sahibi olmasi istedigi sekilde kullanabilier anlamina mi geliyor? neden yuzuk formunda? parmaksiz o yuzugu neresine sokmasi gerekiyo? veya parmakli biri o yuzugu takmis saylimasi icin ne kadar parmakta ileri gitmis olmasi lazim. parmagin ucu sayiliyo mu? o kadar buyuculer var o yuzuklerden bir tanesiyle endustri falan kuramaz mi. icinde gucu cekip baska seylere falan dagitabiliyo mu
    adamın bütün parmaklarını kestikten sonra yüzük onun eline geçemez. yüzüğü yerden neyle alacak kardeş ? yüzüğü ele geçirmek demek zaten yüzüğü parmağa takıp o gücün şehvetine kapılmak darksayda geçmek demek.

• quote:

quote:

Şeyine takacak

Alıntıları Göster
    parmaksiz ve kadin.

• quote:

adamın bütün parmaklarını kestikten sonra yüzük onun eline geçemez. yüzüğü yerden neyle alacak kardeş ? yüzüğü ele geçirmek demek zaten yüzüğü parmağa takıp o gücün şehvetine kapılmak darksayda geçmek demek.

Alıntıları Göster
    diyelim ki kolu bacagi yok yerde yilann tss diyerek suruklenerek emekliyo. yerde gordu yuzugu agziyla alabilir. hadi bi de dilini icinden soktu gorunmez olacak mi?

• quote:

diyelim ki kolu bacagi yok yerde yilann tss diyerek suruklenerek emekliyo. yerde gordu yuzugu agziyla alabilir. hadi bi de dilini icinden soktu gorunmez olacak mi?

Alıntıları Göster
    hayır işte, yüzüğü ağzına alır ancak parmağına takamadığı için görünmez olamaz. Şey gibi düşün hadım edilmiş erkeğin bir kızla ilişkisi gibi. sevgili olabilirler ancak birleşemezler
  • peter jackson daha film felan yapmaz abi emekli olur
  • quote:

hayır işte, yüzüğü ağzına alır ancak parmağına takamadığı için görünmez olamaz. Şey gibi düşün hadım edilmiş erkeğin bir kızla ilişkisi gibi. sevgili olabilirler ancak birleşemezler

Alıntıları Göster
    e yani bu hic gorunmez olamicak simdi

• Kardeşim yüzük canlı ve istediği zaman genişleyip büzülebiliyor. Mesela İsildur'un parmağındayken bir anda gevşeyip parmağından çıkmıştı, sonra görünmezliği kalkıtığı için orklar tarafından vuruldu.
  • quote:

e yani bu hic gorunmez olamicak simdi

Alıntıları Göster
    olamayacak hocam kaderine küssün
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.