Şimdi Ara

Yüzüklerin Efendisi Fan Klübü [200'ü geçtik!] (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
758
Cevap
13
Favori
25.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekler misin ortak başlayacağım kitap+filmine
  • Ekliyim diye biliyorum ancak değilsem ekle bir zahmet hocam.
  • eklerseniz sevinirim.
  • Listede ismimiz olmasına rağmen şimdi baktım göremedim.Problem nedir?
  • İlk başta, yani eklenenler sırasında 1. olamayacaksam eklenmek istemem.
  • Arkadaşlar öncelikle herkese meraba, ben bu seriyi hiç izlemedim ama ara ara gördüğüm zaman bi kanalda nette felan ilgi uyandırdı biraz, bende seriyi izlemek istiyorum fakat vikipedi net cevaplar vermiyo ben filmin serilerini ilk baştan başlayarak isimlerini öğrenmek istiyorum , birde kitaplarını? he bu arada hobbit felan var onun yüzüklerin efendisiyle bir bağlantısı var mı varsa onları da katarak ilkten sona doğru sıralama yapabilir misiniz teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Msavaşusa

Arkadaşlar öncelikle herkese meraba, ben bu seriyi hiç izlemedim ama ara ara gördüğüm zaman bi kanalda nette felan ilgi uyandırdı biraz, bende seriyi izlemek istiyorum fakat vikipedi net cevaplar vermiyo ben filmin serilerini ilk baştan başlayarak isimlerini öğrenmek istiyorum , birde kitaplarını? he bu arada hobbit felan var onun yüzüklerin efendisiyle bir bağlantısı var mı varsa onları da katarak ilkten sona doğru sıralama yapabilir misiniz teşekkür ederim :)

Kitap sırasına göre The Hobbit önde lakin Peter Jackson o dönemde Yüzüklerin Efendisi adlı kitaptan esinlenerek önceliği bu adlı yapıma vermiştir. Birkaç yıl sonra da senaryonun öncesinde yaşanan The Hobbit gösterime girmiştir.

Kronolojik kitap sırası:

- Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012)
    - Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları (2013)
    - Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (2014)

- Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)
    - Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)
    - Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Kronolojik beyazperde sırası:

- Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)
    - Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)
    - Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

- Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012)
    - Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları (2013)
    - Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (2014)

Not: Kitap sırasını isimlerle bağdaştırmamakta fayda var, tek cilt kitaplar mevcut olabiliyor, The Hobbit serisinde ise isimlendirmeler beyazperdede uyarlanmış, tek kitap satılıyor. Kitaplarla filmler arasında farklılıklar olabiliyor, karakterler, olayların geçtiği mekanlar vb. gibi, fakat temelde aynı. Kitap ile film arasında farklı hazlar vardır.

Onun haricinde izlemenizi şiddetle öneriyorum, tabii her insanın zevk anlayışı farklıdır, buna saygım var lakin siz hiç ummadığınız bir düş yolculuğuna çıkarabilir, hayata bakış açınızı değiştirebilir, ömrünüzün sonuna kadar keyif alırsınız izlendiğinizden, okuduğunuzdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neutumn -- 8 Şubat 2016; 8:54:17 >

• Ekle
  • Benide eklermisiniz ? Bu arada filmin yeni bir film gelme olasılığı varmı ?

Mesela hobbit gibi hikayeyi ayrıntılandırılan bir üçleme gelirse çok iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • add me
  • ekleyiniz lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kendime şöyle güzel bir güç yüzüğü almaya karar verdim. Zinciri de olsun istiyorum. 200 liraya kadar vermeyi kabul ediyorum. Ve o paraya alabileceğim en iyi yüzüğü almak istiyorum. Link falan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Ne geleceği belli olmaz çünkü. Güvenilir yerden güvenilir bir şey almak lazım.
  • ekleyebilirsiniz lotr en sevdiğim 3 filmden biri
  • benide ekleyin :)
  • Esasen ustamızın yarattığı orta dünya evrenin tüm detayına Silmarillion kitabı ile vakıf olabilirsiniz. Yalnız dikkat:

Silmarillion akıcı bir hikaye içermez ve kronolojik açıdan ilk okunması gereken kitap gibi görünse de sizi serinin geri kalanını okumaktan soğutabilir :) O sebepten yüzük serisi ve hobit !tekilini!* önceden okumak daha keyifli olacaktır. Ama yok aga ben bunun geek'i olucam alayını bilicem diyosanız silmaril okunmalı, elfçe öğrenilmelidir:)

*Peter Jackson'ın hafiften kıçından uydurmalarıyla zenginleştirmiş ve biraz fazla parlatmış olduğu 3lü film serisi sizi yanıltmasın, Hobbit -eğer JRR Tolkien haricinde birileri tarafından haricen yazılan yeni bir yayım yoksa- tek kitaptır.
  • Başka bir konuya mesaj atmışken buraya da ekleyelim :) Listede de adım yok sanırım

Bu mesaja eklenen görseller:

Yüzüklerin Efendisi Fan Klübü [200&#39;ü geçtik!]
  • Facesi olan izlesin gülmekden yarıldım
    https://www.facebook.com/onediocom/videos/1152780181451288/
  • hocam eklermisin
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.