Şimdi Ara

Yüzme Bilenler'' Nasıl Öğrendiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yüzmeyi biliyorum sayılmaz,1-2 boğulma tecrübesinden sonra öğrenmek için pek riske girmedim,bilen arkadaşlar nasıl öğrendiniz?

• Dayım 8-9 yaşımda boyumu geçen havuza fırlattı. Çırpına çırpına öğrendim.
  • Yuzme kursuna gittim ama tam ogrenemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boğazımıza su kaça kaça

• küçükken büyüklerim boğulma durumunda kurtaracak aynı zamanda ayaklarım yere değmeyecek mesafede deneyerek hocam gidecen salacan kendini panik yapma yeter boğulmazsın büyük ihtimalle. dibe insen dahi yürüyerek daha sığ bi yere gidersin
  • Bogulma tehlikesi gecirdiysen buyuk olasilik denizde girmissindir ben 3 ayliktan 1.5 yasima kadar kollukla havuzda yuzuyodum sonra bigun babamla havuza girdik hafif aksam ustu kimse yoktu beni boymundan ve bacak kismimdan destekleyerek kulac atmayi ve ayak cirpmayi gosterdi bi 10 dakika cebellestikten sonra ellerini cekmisti ve yuzebiliyodum, baya su yutmustum ama 1.5 yasimda ogretti adam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dhde konu açarak ogrenmedigimiz kesin

• Kursa gittim.
  • yüzme kursunda öğrendim haftada 4 gün giderek 2 3 haftada boğulmayacak kadar öğrendim.iş kendine güvünmede bitiyor.yaş ilerlemeden git yoksa bir daha zor
  • ben küçük babam beni bering boğazına attı orda öğrendim
  • Hep simitle yüzerdim sonra bir gün kendime dedim olum ben neden böyle yüzüyorum diye. Sonra simidi bırakıp yüzmeye başladım
  • Annem öğretti, püf noktası ciğerlerini bir seviyede tutmak örneğin %80i sürekli hava almış şekilde; %20'si nefes alıp vermek için. Belkide tam olarak anlatamadım ama işte öyle
  • Merak edip girmisim denize. Arkadaslara baka baka hareket ettirmisim kollari. Baktim batiyorum kolluk giydirmis babam. Alisinca cikarmis 2 hafta sonra.

• Suda

• 5 yaşındayken öğrendim ama nasıl öğrendim hatırlamıyorum Denize çok giderdik
  • İşin aslı küçükken annem babam denize pek götürmezdi (yazın 1 kere mk) daha sonra abim büyüyünce benide götürmeye başladı ama heralde geç oldu.Zaten aileden tek abim yüzmeyi biliyor.Kulaç atma nefes olayını falan yapıyorum ama suda duramıyorum
  • Boyumu geçmeyen ortamda suyun üstünde kalmayı öğrendim sonra bunu boyumu geçen ortama taşıdım olay bundan ibaret.

Geç öğrendim çünkü babam olacak zeka yoksunu çocukken direk 15 metreye attı öğrenmem için.
  • Yüzerek
  • Yüzme dediğimizde suyun üstünde kalmaktan bahsediyorsan çok basit. Ayaklarını hafifçe sağ sol ileri geri yap zorlanırsan ellerinide yap.

Eğer ileri doğru yüzmekten bahsediyorsan suya paralel yatıp ayaklarını yukarı aşağı yapacaksın ellerinlede kulaç atıcaksın.
  • Cakmak yuzme havuzu kursu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.