Şimdi Ara

Silinsin lütfen :) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
2
Favori
46.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iste bunun icin komunizm guzel birsey komunizm olsaydi mesela sovyetler falan boyle bir sorun cikmazdi

ogrenciye yurt, isciye ev, karsi cikana gulag var. yani herkese gore kalacak biryer var sokakta kalmak yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba. Ben sizin doğruyu söylediğinize ve samimiyetinize inandım. Ayrıca saygılı, efendi bir duruşunuz var. Kimse ile ağız dalaşına girmediniz. Bu ay çok harcamam oldu ama size bir miktar yardımda bulunmak isterim. IBAN numaranızı paylaşmayı düşünür müsünüz? Herkes bir miktar yardımda bulunsa, bir süre için eliniz rahatlar. Umarım beni yanlış anlamıyorsunuz, benimkisi iyi niyetli bir girişim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • E herkes KYK’yı beklesin olur mu abi böyle şey? Özele giden milyarlar veren insanlar çok mu zengin?

Sanki KYK kötü bir şey yapmış gibi lanse edersen insanlar da aynı tonda cevap verir.

Kaç yaşına geldiniz artık, biraz bir adım sonrasını düşünerek hareket edin ya.

Vurdumduymaz tavırlarla gitmez bu hayat.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_yıldırann

Hocam merhaba. Ben sizin doğruyu söylediğinize ve samimiyetinize inandım. Ayrıca saygılı, efendi bir duruşunuz var. Kimse ile ağız dalaşına girmediniz. Bu ay çok harcamam oldu ama size bir miktar yardımda bulunmak isterim. IBAN numaranızı paylaşmayı düşünür müsünüz? Herkes bir miktar yardımda bulunsa, bir süre için eliniz rahatlar. Umarım beni yanlış anlamıyorsunuz, benimkisi iyi niyetli bir girişim.
    Merhaba hocam , teşekkür ederim düşünmeniz Yeter ,insanlara yük olmaktan çok korkarım ama şuan yapabileceğim pek birşey yok kafam çok karışık hayatımda ilk defa böyle bir deneyim ediniyorum isterseniz özelden gönderebilirim iban numarasıni geri ödemek şartıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: Ribas0

E herkes KYK’yı beklesin olur mu abi böyle şey? Özele giden milyarlar veren insanlar çok mu zengin?

Sanki KYK kötü bir şey yapmış gibi lanse edersen insanlar da aynı tonda cevap verir.

Evet hocam haklısınız ama sadece olanları yazdım herhangi bir nefret söyleminde bulunmadım ayrıca sadece insanlardan oneri istiyorum kaç yaşına gelmiş olabilirim ama kendi imkanlarimla birşeyler yapmaya çalışıyorum herkesin aile durumu aynı değil

• Gönderebilirsiniz.

• Misafir olarak dahi bir müddet seni yurtta yatırdıkları için dua et yurt idaresine... çoğu yurtta asla içeri sokmazlar seni zira çoğu yurtta artık misafir öğrenci olayı kalmadı.yedek siran gelene kadar sabretmek zorundasın....

• Hocam 100 TL gönderdim, yarın hesabınıza geçer. Daha fazlasını yapmak isterdim ama dediğim gibi bu ay çok harcamam oldu. 10 kişi 100 TL gönderse, 1.000 TL yapar. Tarikatlere bağış yapmak yerine, gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmayı yeğlerim. Umarım bu ufak çaplı krizi en kısa sürede atlatıp düze çıkarsınız

• Yurt mudurleri bi halta yaramaz. 2 saat konus sonunda he derler gecerler. Ismail hakki siye biri var. Karadeniz bolgesi kyk bolge muduru. Ulasabilirsen ona ulas yardimci olabilir. Eger bi siyasi yakinligin varsa kullanabilirsin. %99 ise yarar, okulu birakmaktan iyidir.

Eger cebinde az paran varsa gunluk 25-30-35 tl bandinda ogrenci yurtlari var. Hersey dahil fiyat oluyor. Fakat 2 haftadan fazla kalacaksan sozlesme istiyorlar, seni yurda bagliyorlar. Eger param hic yok diyorsan kutuphanede yatabilirsin sabah corba veriyorlar. Bu sekilde kutuphanede kalan cok insan var. Birde hastanenin acilini deneyebilirsin. Kutuphane ile bitisik zaten. Fakulteni kampus icinde varsayiyorum.

Ha bide fakultenin asagisinda ensar vakfi yurdu var. Oraya da bi sor istersen 5 kisilik odalar 350 tl idi. 2 yada3 ogun yemek var. Bazali filan rahat biryer. Zam yapilacak dediler ama ensar vakiflari mebe baglandi. Ucuzlamista olabilir. Fakat yer olacagini sanmiyorum.

Samsunda bir suru yurt var. 5 yildizli oteller yaninda halt etmis. Ama hepsi kizlarin. Erkek yurdu uninin kurulus tarihinden daha eski. Hapishane sartlari daha iyidir. Odalar asagi yukari 20 mt2 6 kisi yasiyo icinde.

Benim aklima gelenler bunlar.

Eger arkadaslarindan varsa evde kalan onlardan rica edebilirsin. Ama 1. Sinif ogrencisini evde bulmak zor. Allah yardimcin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ribas0

E herkes KYK’yı beklesin olur mu abi böyle şey? Özele giden milyarlar veren insanlar çok mu zengin?

Yok yani ne bu azarlar gibi konusma.

Adamin kendince sebepleri var belki. Niye hemen asip kesme mlduna giriyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Hocam çok uzun zaman geçti üzerinden ama.Ögrencilik zamanımda maliye misafirhanesinde kalmıştım.

Bunun dışında telekom...metereoloji ,polisevi gibi yerlerde kalan arkadaşlarımda vardı.İyi bir tanidık bulursan belki buna benzer yerlerde kalabilirsin.Orman işletme mesela yemekhanesi ucuzdur.Belki misafirhanede vardir bulunduğun yerde.Akrabalarına da danıs.Benzer meslek gruplarından belki bir imkan çıkar.Demir yollarıda dahil.

Ayrıca bizim zamanımızda yurtkur da emniyet,kaymakam vb...yerlerden gelen istekler için ayrılmış cillop gibi boş odalar vardı.Bundan bahset mesela.Bir iki aya kadar bir çok kişinin ev arkadaşı bulup çıkacağını kısa bir süre için idare edebileceklerini yoksa okulu bırakmak zorunda olduğunu falan söyle.
    Cogu yerin misafirhanesi kapatildi. Hem kamu kurum binasina ihtiyac hemde maliyetten dolayi.

O ek kontejyanlarin cogu ya kapatildi yada azaltildi. Ama samsunda olsuguna dair kalibimi.basarim.

Ama.tavsiyeleriniz guzel

• quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Hocam çok uzun zaman geçti üzerinden ama.Ögrencilik zamanımda maliye misafirhanesinde kalmıştım.

Bunun dışında telekom...metereoloji ,polisevi gibi yerlerde kalan arkadaşlarımda vardı.İyi bir tanidık bulursan belki buna benzer yerlerde kalabilirsin.Orman işletme mesela yemekhanesi ucuzdur.Belki misafirhanede vardir bulunduğun yerde.Akrabalarına da danıs.Benzer meslek gruplarından belki bir imkan çıkar.Demir yollarıda dahil.

Ayrıca bizim zamanımızda yurtkur da emniyet,kaymakam vb...yerlerden gelen istekler için ayrılmış cillop gibi boş odalar vardı.Bundan bahset mesela.Bir iki aya kadar bir çok kişinin ev arkadaşı bulup çıkacağını kısa bir süre için idare edebileceklerini yoksa okulu bırakmak zorunda olduğunu falan söyle.
    Cogu yerin misafirhanesi kapatildi. Hem kamu kurum binasina ihtiyac hemde maliyetten dolayi.

O ek kontejyanlarin cogu ya kapatildi yada azaltildi. Ama samsunda olsuguna dair kalibimi.basarim.

Ama.tavsiyeleriniz guzel

• quote:

Hocam 100 TL gönderdim, yarın hesabınıza geçer. Daha fazlasını yapmak isterdim ama dediğim gibi bu ay çok harcamam oldu. 10 kişi 100 TL gönderse, 1.000 TL yapar. Tarikatlere bağış yapmak yerine, gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmayı yeğlerim. Umarım bu ufak çaplı krizi en kısa sürede atlatıp düze çıkarsınız
    Hocam gerçekten çok teşekkür ediyorum kyk kredisi ocak ayında hesabıma geçecek geri ödeyeceğim zor durumumda yardımcı olduğunuz için çok minnettarım

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackSea99

Yurt mudurleri bi halta yaramaz. 2 saat konus sonunda he derler gecerler. Ismail hakki siye biri var. Karadeniz bolgesi kyk bolge muduru. Ulasabilirsen ona ulas yardimci olabilir. Eger bi siyasi yakinligin varsa kullanabilirsin. %99 ise yarar, okulu birakmaktan iyidir.

Eger cebinde az paran varsa gunluk 25-30-35 tl bandinda ogrenci yurtlari var. Hersey dahil fiyat oluyor. Fakat 2 haftadan fazla kalacaksan sozlesme istiyorlar, seni yurda bagliyorlar. Eger param hic yok diyorsan kutuphanede yatabilirsin sabah corba veriyorlar. Bu sekilde kutuphanede kalan cok insan var. Birde hastanenin acilini deneyebilirsin. Kutuphane ile bitisik zaten. Fakulteni kampus icinde varsayiyorum.

Ha bide fakultenin asagisinda ensar vakfi yurdu var. Oraya da bi sor istersen 5 kisilik odalar 350 tl idi. 2 yada3 ogun yemek var. Bazali filan rahat biryer. Zam yapilacak dediler ama ensar vakiflari mebe baglandi. Ucuzlamista olabilir. Fakat yer olacagini sanmiyorum.

Samsunda bir suru yurt var. 5 yildizli oteller yaninda halt etmis. Ama hepsi kizlarin. Erkek yurdu uninin kurulus tarihinden daha eski. Hapishane sartlari daha iyidir. Odalar asagi yukari 20 mt2 6 kisi yasiyo icinde.

Benim aklima gelenler bunlar.

Eger arkadaslarindan varsa evde kalan onlardan rica edebilirsin. Ama 1. Sinif ogrencisini evde bulmak zor. Allah yardimcin olsun.
    Hocam bu değerli tavsiyeler icin çok teşekkür ediyorum yarin Sabah 9.yedekler açıklanacak olmaz ise ensar vakfına bakacağım

• Derslerine çok çalışarak ve bölümünden derece ile mezun olarak bana olan borcunu ödeyebilirsin ;) Takma kafana :)

• Ogrenciyim o durumla karsilasmistim sonra psikolojik bunalima girip okulu 1 yil uzattim sonra baska biryed gene devlet yurdundayim tek fark burda asil olmamdi

Bizi bu hallere dusuren utansin param olsa yollardim sana en iyi seni ben anlarim birak burda ileri geri konusanlari adam gelirini dusuk gosterir cocugunu mercedesle yurda birakir cocugun elinde iphone x vardir neler gordum neler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://sks.omu.edu.tr/?q=konukevi konuya sayfa sayfa bakmadım misafirhanede bi kaç gün kendini kurtara bilirsin

bu kyk olayını hiç anlamıyorum saçma sapan işler. Yurtlar gerçekten pahalı samsunda 500 lira çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B57C57CDE

bunun önlemini almadıysan senin suçun.
    Bu kimsenin değil, öğrencisini açıkta bırakan hükümetin suçudur.
  • quote:

Derslerine çok çalışarak ve bölümünden derece ile mezun olarak bana olan borcunu ödeyebilirsin ;) Takma kafana :)
    Teşekkür ederim hocam sizi unutmayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: ßenle100les

Ogrenciyim o durumla karsilasmistim sonra psikolojik bunalima girip okulu 1 yil uzattim sonra baska biryed gene devlet yurdundayim tek fark burda asil olmamdi

Bizi bu hallere dusuren utansin param olsa yollardim sana en iyi seni ben anlarim birak burda ileri geri konusanlari adam gelirini dusuk gosterir cocugunu mercedesle yurda birakir cocugun elinde iphone x vardir neler gordum neler
    Halimden anladığınızı icin teşekkür ederim hocam , düşünmeniz yeter benim için , maalesef oyle durumlar var burs genellikle Zengin kişilere yada akrabalara çıkıyor

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.