Şimdi Ara

Yurtkur ile ilgili [önemli]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1. Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi istiyorum
    2. Burs veya Öğrenim kredisi istiyorum
    3. Katkı kredisi istiyorum

şimdi katkı kredisi harç yardımı, öğrenim kredisi aylık 160 ytl , peki ya burs ne oluyor arkadaşlar bilen var mı?

• başbakanlık bursu değilmi o?
    belli not ortalamasının devamı halinde devam ediyordu,herkese çıkmııyordu bu burs
  • Hiç bir fikrim yok, ayrıca çok saçma eğer karşılıksız bir burs ise insanlar öğrenim kredisi ile birlikte almak istemez ki onu. Yada ikisinden bir mi çıkıyordu bak kafam karıştı şimdi
  • bir de meb bursu var meb bursu alan bunlardan hangilerini alamıyor çok karışık bu burs olayı be
  • quote:

Orjinalden alıntı: Greenleaf

Hiç bir fikrim yok, ayrıca çok saçma eğer karşılıksız bir burs ise insanlar öğrenim kredisi ile birlikte almak istemez ki onu. Yada ikisinden bir mi çıkıyordu bak kafam karıştı şimdi

Öğrenim imzaladığın senede karşılık düzenli yatıyor sürekli.
    Bunda bir senede 3 dersten fazla kalma durumunda kesilme durumu vardı sanırım,o dersleri verdiğinde tekrardan bursu almaya devam ediyordun.
    ikisini birlikte alanlar da vardı epeyi
  • quote:

Hiç bir fikrim yok, ayrıca çok saçma eğer karşılıksız bir burs ise insanlar öğrenim kredisi ile birlikte almak istemez ki onu. Yada ikisinden bir mi çıkıyordu bak kafam karıştı şimdi

Ben de kredi değil sadece burs istiyorum. Anlamadım nasıl iş.

Sen öğrenirsen bana da söylersin

bu arada diyelim ben bu sene kredi istemiyorum 2 sene sonra başvurabilir miyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

Eğere Öğrenim Kredisi istemiyosan 2. seçeneği işaretle burs çıkarsa alırsın kredi çıkarsa almazsın.Yani başka türlü bi seçenek yok çünkü

• quote:

Orjinalden alıntı: onur_1903

quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

Eğere Öğrenim Kredisi istemiyosan 2. seçeneği işaretle burs çıkarsa alırsın kredi çıkarsa almazsın.Yani başka türlü bi seçenek yok çünkü

Kredi çıkarsa almama gibi bir şansın var mı ?
    Saçma oldu soru biliyorum ama merak işte. Emin olmak için .

• Vardır yani sonuçta gidip onalrın istediği belgeleri vermediğin zaman zorla vercek halleri yok herhalde
  • burs çıkarsa karşılıksız mı oluyor yani ögrenim kredisi çıkarsa da almayabiliriz ?

@banner

evet başvurabiliyorsun diye biliyorum.
  • Evet burs karşılıksız.
  • kıstası nedir peki ? ne olursa çıkıyor
  • Açıkçası ben de tam olarak neye göre veriyolar bilmiyorum ama başvuru sırasında sorulan sorulardan çıkardığım maddi gücü yetersiz olanlar olabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: onur_1903

Açıkçası ben de tam olarak neye göre veriyolar bilmiyorum ama başvuru sırasında sorulan sorulardan çıkardığım maddi gücü yetersiz olanlar olabilir?

mantıklı aslında, herneyse biz hepsini isteyelim krediler çıkarsa almayız
  • illa bişi alcam diosan sen hepsini işaretle.öğrenim kredisi çıktı diyelim.ama almaktan vazgeçtin.o zaman senedi notere götürüp onaylatmazsın.hiç bir yere de teslim etmezsin olur biter.eğer paraya ihtiyacın yoksa hiç bulaşma öğrenim kredisine.geri ödemeleri aldığın paradan çok daha fazla çünkü.ben aldığıma pişman oldum.7 ekimde son paramı alıp,borcumu 30 ekime kadar hesaplattırabilirsem anında bourcumu ödeyip kurtulcam.yoksa başıma iş açacak gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.