Şimdi Ara

Yurtdışından Kargo ile Gelecek Telefon ve İzlenecek Adımlarla İlgili Bir Kaç Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her yerde bu konuyla ilgili bilgi var ancak birbiriyle çelişiyor ve benim soruma total cevap veremiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Yurtdışından bir sitede çok uygun fiyata iPhone 4s buldum yaklaşık 800 lira fark ediyor. Türkiye'ye gümrüğe takılmadan soktuk diyelim. Yani kargo yoluyla bir şekilde. Elime ulaştıktan sonra ne gibi adımlar izlemeliyim ki sanki Türkiye'den almıştım gibi çalışsın. Bu arada telefon unlocklıymış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Pasaport kayıt yaptırman gerekiyor internetten bu işlem sana 300 liraya patlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: corpixx

Pasaport kayıt yaptırman gerekiyor internetten bu işlem sana 300 liraya patlar

Biri yurtdışından getirmese bile bu işlem zorunlu yani. Kafadaki fikir şu bu cihazı başka bir şeymiş etiketiyle yurda sokmak yani gümrükten geçirmek sonra gerekli işlemleri yaptırmak.

Acaba bu yaptıklarımda illegal bir durum var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kargodan cihazi alabilirseniz imei kaydi yaptirmaniz yeterli. İmei kaydinida son bir ay icinde yurtdisina giris yapmis pasaportla yaptirabilirsiniz. Benden size bir tuyo: saticidan cihazin imei numarasini isteyip imei kaydini yaptirin satici kargoya verirken. Urun gumrukte takilsa dahi siz cep telefonumu yurtdisinda unutmustum buyrun imei kaydi mevcuttur derseniz cihazi problemsiz teslim alirsiniz ama artik iphone 4s icin bu zahmetlere girmek ne kadar dogru size kalmis..

• quote:

Orijinalden alıntı: flashberk

quote:

Biri yurtdışından getirmese bile bu işlem zorunlu yani. Kafadaki fikir şu bu cihazı başka bir şeymiş etiketiyle yurda sokmak yani gümrükten geçirmek sonra gerekli işlemleri yaptırmak.

Var tabiki acaba x-ray cihazini ve yakalanirsaniz odeyeceginiz 3 kat cezayi biliyor musunuz. Ama ben tanidik var geciririm diyorsan ayri burasi turkiye hersey mumkun.

• quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Kargodan cihazi alabilirseniz imei kaydi yaptirmaniz yeterli. İmei kaydinida son bir ay icinde yurtdisina giris yapmis pasaportla yaptirabilirsiniz. Benden size bir tuyo: saticidan cihazin imei numarasini isteyip imei kaydini yaptirin satici kargoya verirken. Urun gumrukte takilsa dahi siz cep telefonumu yurtdisinda unutmustum buyrun imei kaydi mevcuttur derseniz cihazi problemsiz teslim alirsiniz ama artik iphone 4s icin bu zahmetlere girmek ne kadar dogru size kalmis..

Yurtdışından gelecek telefonu site üzerinden satın alacağım. Dediğin durum biraz zor galiba :) ama yine de teşekkür ederim ufkumu açtın

• quote:

Orijinalden alıntı: karti

quote:

quote:

Var tabiki acaba x-ray cihazini ve yakalanirsaniz odeyeceginiz 3 kat cezayi biliyor musunuz. Ama ben tanidik var geciririm diyorsan ayri burasi turkiye hersey mumkun.

Aslında yaptırmayı düşündüğüm işlem şu içinde telefon var ama atıyorum 10$ gibi bir meblağaya satın aldım yani gümrüğe takılmasın yeterli. Yine sıkıntı olur mu ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flashberk -- 16 Haziran 2013; 1:16:33 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karti

quote:

quote:

Aslında yaptırmayı düşündüğüm işlem şu içinde telefon var ama atıyorum 10$ gibi bir meblağaya satın aldım yani gümrüğe takılmasın yeterli. Yine sıkıntı olur mu ki?

Kac paraya aldiginizin bir onemi yok telefon getirmek suc yakalanirsa sikinti ama gozden kacarsa şans sizden yana kayıt yaptırıp kullanabilirsiniz.

• Anladım kardeş uyardığın için teşekkür ederim

• Girmez abi geçmez gümrükten denendi onaylandı öylebir dünya yok maalesef aman diyim paran yanmasın dikkatli ol,adamın yoksa gümrükte havanı alırsın hocam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Kargodan cihazi alabilirseniz imei kaydi yaptirmaniz yeterli. İmei kaydinida son bir ay icinde yurtdisina giris yapmis pasaportla yaptirabilirsiniz. Benden size bir tuyo: saticidan cihazin imei numarasini isteyip imei kaydini yaptirin satici kargoya verirken. Urun gumrukte takilsa dahi siz cep telefonumu yurtdisinda unutmustum buyrun imei kaydi mevcuttur derseniz cihazi problemsiz teslim alirsiniz ama artik iphone 4s icin bu zahmetlere girmek ne kadar dogru size kalmis..

Yurtdışından gelecek telefonu site üzerinden satın alacağım. Dediğin durum biraz zor galiba :) ama yine de teşekkür ederim ufkumu açtın

Amerika uzerinden alacaksaniz amerikadan alisveris siteleri mevcut. Posta kutunuza gider cihaz oradaki gorevlilerde imesini iletir size. En kesin yol dedigim yol. Onun disinda kargodan gecme ihtimali %1 veya 2'dir.

• Öyle bir dünya yok kardeşim
    Tel gelmiyor ve asla gelmeyecektir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.