Şimdi Ara

Yurtdışından iphone/ipod ekranı getirten var mı? [Getirtildi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ipod touch ımın ekranı kırıldı Ebay veya Aliexpress ten ekran getirip kendim takacağım ama çok fazla satıcı olduğundan hangisinden alacağımı bilemedim.

Daha önce yurtdışından ekran getirtip memnun kalan/kalmayan var mı?

Varsa hangi satıcıdan aldığını söyleyebilir mi?

Teşekkürler...

SONUÇ!

Ebay den LCD ve batarya aldım. Bataryanın bağlantı yerinin çok küçük olması ve çok yakınında diğer devre elemanlarının olmasından dolayı lehim işine girişmedim.

Ekran konusuna gelince korktuğum başıma geldi. Orjinal ekranın renkleriyle pek örtüşmüyor biraz daha uçuk renklere sahip desem tam olur. Dokunmatik konusunda orjinaline göre bi fark hissetemedim.

Takma konusunda falan sıkıntı yok çok zor bir olay değil Youtube da ki videolar eşliğinde çoğu insan yapabilir montajı.

Wilsonfu39 isimli satıcıdan aldığım LCD linki:http://www.ebay.com/itm/161197962312?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KorayKorkmaz -- 18 Şubat 2014; 13:34:59 >

• Asagi yukari hepsi ayni rn cok geri bildirim alan saticiyj secersen sikinti yasamazsn

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkürler. Konuyu açma amacım birazda gelen ekranların kalitesini öğrenmekti ama kimseden ses seda çıkmadı.
  • Up

• Vay arkadaş foruma neler olmuş bütün millet kırık ekranı yaptıracak teknik servis arıyor. Çok az kişi benim gibi kedi tamir etme girişiminde bulunmuş.
    Ayrıca forumda tenik servisçiler tünemiş yok şöyle şu fiyata şurda yaparız diye reklam yapıyor adamlar.
    Yazık
  • KorayKorkmaz kullanıcısına yanıt
    Hocam ipod olsa tamamda hocam2.000 tllik cihazımı kendim içini açıp yapmam 200-300tl vermek varken.Şimdi onlar daha mı güvenli diyeceksiniz hayır ama en azından sorumluluk onlarda.Mesela ben notebook ekranlarınıda insanların değiştirmesi taraftarıyım telefonda cihaza zarar verebilirsin.Ama notebooklarda kasa ekran ayrı olduğundan bencede insanlar kendi tamir edebileceği şeyleri kendi tamir etmeli.
  • Tamammen haklısın zaten kendi tamir edebilecekleri yani gözünün yediği şeyleri tamir etmeliler ama koskoca forumda da bir ya da iki kişi bu işe girişmiş :( (forum içerisinde sayfalarca konu inceledim ekran kırılmasıyla ilgili çok büyük bir çoğunluk teknik servis arayışında)
    Herşeyi geçtim teknik servislerin burdan müşteri kapması çok garip geldi bana.

ben ipod 3g için ebay dan bidbid satıcısından digitizer siparişi verdim 3 ay önce gelen digitizer arızalıydı, para iadesi aldım. yakında tekrar sipariş edeceğim.

iphone 3gs im çamaşır makinesinde yıkanmıştı onun için ekran siparişi vermiştim. o siparişim sağlam çıkmıştı.
  • m_hatip M kullanıcısına yanıt
    Hocam peki 3gs için gelen ekranın renkleri ve dokunduğunuzda verdiği his nasıldı orjinaline göre?

Bende şu ekranı aldım bakalım nasıl çıkacak..

http://www.ebay.com/itm/161197962312?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

birde şu bataryayı alacağım. Orjinal yazmasına pek inanmadım ama diğer seçenekler içinde ne iyi bu gibi geldi bana..

http://www.ebay.com/itm/OEM-Original-NEW-iPod-Touch-4th-Gen-Battery-Replacement-US-Seller-/300956844238?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item46126d00ce

Düzeltme: Link eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KorayKorkmaz -- 17 Ocak 2014; 13:36:15 >

bende şu lcd'yi almıştım.http://www.ebay.com/itm/LCD-Glass-Screen-Display-ep33-Replacement-Fr-I-phone-3GS-New-/141107970812?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item20dab0c2fc

eğer senin sadece digitizer kırıldıysa, hala gönderilmediyse iptal edip sadece digitizer satın alabilirsin.

ben pili buyincoins sitesinden sipariş ettim.

eğer yeni pil takıcaksan arasıra açıp şişip şişmediğini kontrol etmek gerekir.

• m_hatip M kullanıcısına yanıt
    Ipod touch 4 te lcd ve digitizer ayrılmıyormuş. Ayrılsa bile lcd nin suyunun çıktığı söylenmiş bende o yüzden komple aldım.
    Bataryam şişmiş durumda zaten. Hatta şu an ekran biraz yukarıda duruyor.
  • Selam , ben de iphone 4 için yurtdışından ekran almak istiyorum ama bu lcd digitizer olayını hiç bilmiyorumm. Biraz açıklayabilir misiniz ? Bir de dokunmatiğiniz hala düzgün çalışıyor mu :)
    Teşekkür ederimmm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurcanho

Selam , ben de iphone 4 için yurtdışından ekran almak istiyorum ama bu lcd digitizer olayını hiç bilmiyorumm. Biraz açıklayabilir misiniz ? Bir de dokunmatiğiniz hala düzgün çalışıyor mu :)
    Teşekkür ederimmm :)

Selam.
    Lcd digitizer ön camla birleşik oluyor mecburen ikisini beraber almak zorundasın. İlk mesajda belirttiğim kişiden aldığımın panelin dokunmartiği bozuldu ama benim hatam olduğunu düşünüyorum. Home tuşunu değiştirmek için içini tekrar açtım cihazın. Cihazı topladığımda kısmi olarak çalışmıyordu dokunmatik.
    Aliexpress ten bir daha spariş verdim geçen hafta geldi. Renk kalitesi ebay den aldığımınkinden daha iyi. Dokunmatik olarak aynılar. (Orjinaliyle bir fark yok)
    Rica ederim :)

• Peki tekrar teşekkür edeirm aliexpress e bakıyorum şu anda. Bİr sorum daha olacak, şu tools la birlikte satılanlardan mı almıştınız yoksa direk ekranı mı ? sanki aletleri yanında olan basitmiş gibi geliyor da bana. Olmadı ekranı alıp telefoncunun birine taktırmayı düşünüyorum artık :)
  • İlk aldığımın yanında alet vardı ama hiç kullanmadım :) sadece tornavida lazım oldu o da vardı bende.
    İkinci aldığım sadece ekrandı.
    Eğer aliexpress ten alacaksan orda feedback leri görebiliyorsun kim nasıl yorum yapmış onları göz önünde bulundur.
    Senin ki Iphone biraz el becerin olsa değiştirirsin rahatlıkla. Youtube da sürüyle nasıl değişim yapıldığıyla ilgili video var ;)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.