Şimdi Ara

YURTDIŞINDAN elektronik eşya getirmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar nasipse önümüzdeki yaz Amerika'ya work&travel için gideceğim.Bir çok foruma baktım buraya da baktım güncel yazılar bulamadım veyatta açıklayıcı.
    Benim sorum şu
    -Amerika'dan elektronik eşya getirme hususunda Amerika tarafı sorun çıkartır mı?
    -Elektronik eşya getirme hususunda Türkiyede sorun çıkar mı?
    -Ve bu elektronik eşya getirme konusunda bir sınır var mı güncel anayasayla
    -Bir de bu kutusu açık şekilde sokma olayı sorun değil atıyorum yanımda kutusu açık şekilde 1 MacBook,1 iPod ,1 iPad ,1 ps4,2-3 adet fotoğraf makinesi ve bunun gibi 3-4 parça şeyi sokabilir miyim içeriye malum ülkemizde çok pahalı elektronik ürünler

Sorularıma cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum bu konuda yeterli bilgisi olmayan arkadaşlar bunu belirterek yorum yapsın kesin ve net bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgilerini bizden esirgemesinler Eminim ki benim gibi yüzlerce kişi bu konuyu merak ediyordur

Şimdiden teşekkürler hayırlı forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• amerikan tarafinda sikinti olmaz. hatta avmden cikar gibi ucaginiza gidersiniz

eger ps4 ve foto makinesini valizine kirilmayacak sekilde yerlestirirsen turkiye tarafinda da sorun cikacagini zannetmem. ancak yeni yasa cikarmislardi sanirim yurtdisindan getirilen bilgisayar basina 10 euro odenecek diye. onu alabilirler. ancak sirt cantana 2-3 tane fotograf makinesi koyarsan turkiyedekileri killandirirsin.

o nedenle sirt cantana en fazla iki bilgisayar, bir foto makinesi, bir tablet ve iki telefon koy. digerleri valizinde olsun.
  • 40 lira bişey değil zaten de valize ne kadar koyabilirim malum gitmişken elimiz dolu dolu gelmek istiyorum Ve bunuda minimum sorunla halletmem gerek

Sırt çantasına iki telefon bi bilgisayar bir tablet bir fotoğraf makinesi en azından valize 2 fotoğraf makinesi iki iPad bi tane daha bilgisayar koysam yeter

Bunlardan sıkıntı çıkmaz umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa042 -- 26 Ocak 2017; 11:6:5 >
  • 2018 yazında da nasipse ben Work & Travel ile Amerika'ya gideceğim. Konu başlığı tarihine bakacak olursak siz muhtemelen Türkiye'ye döndünüz. Yaşadıklarınızla ilgili güncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim:

-Dediğiniz şekilde 1 MacBook, 1 iPod, 1 ps4, fotoğraf makineleri falan getirebildiniz mi?
    -Ne kadara mâl oldu size ve Türkiye'de vergiye tabii tutuldu mu?
    -Amerika'da W&T öğrencisi olarak neler yaşadınız :)
    -Benim gibi yeni yeni gitmeye hazırlanan öğrencilere tavsiyeleriniz neler olurdu?
  • gkaragoz G kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben ilgili firmayla bazı anlaşmazlıklar yaşadım maalesef gidemedim mesajını gördüm fakat girsemde trendlere bakıp çıkıyordum ondan dolayı da kusura bakma bu sene tekrar denemeyi düşünüyorum nasipse umarım sen de gidersin şimdiden kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.