Şimdi Ara

Yurtdışından (almanyadan) telefon almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kendim almanyaya gidecegim ve bir telefon almak istiyorum merak ettigim bazi seyler var yardimci olursaniz sevinirim.
    Fiyatlar cok fark ediyor mu?
    Tax-free olayi nasil oluyor ve ne kadar bi ucreti geri alabiliyoruz
    Telefonu turkiyeye getirdigimde vergi ve actirma konusunda sorun cikar mi ve vergi isini nasil hallediyoruz?
    Telefonu timde actirirken kendi adima actirdigim icin daha sonra yeni bir telefon aldigimda satabilir miyim?
    Ve son olarak alabilecegim en uygun telefon konusunda bir öneriniz var mi?(lumia disinda)
    Biraz uzun oldu ama cevaplandirirsaniz cok sevinirim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşım almanyadan telefon getirmedim ama bu konuda biraz bilgim var sana anlatayım

1- fiyatlar çok farkediyor özellikle vergi iadesi alırsan mesela ben note 2 den biliyorum burda 1800 tl olan cihaz orda 494 euro
    2-almanyada kdv %19 dur bunun yaklaşık %10-12 sini geri alırsın yani 500 euroluk telefonun 50 eurosunu geri alırsın. iyi para
    3-vergi dairesine 115 tl haraç yatıracaksın.
    4-evet satarsın.
    5-yukarda söyledim.
  • Ben de zaten note 2 dusunuyordum zaten s3le arasinda orda cok buyuk bi fark yok sanirim. Peki bu yuz tlyi nereye yatiriyoruz bir bilgin var mi ve 18 yasindan kucuk olmam etkiler mi? Çoook tesekkur ederim :)
  • Ben de zaten note 2 dusunuyordum zaten s3le arasinda orda cok buyuk bi fark yok sanirim. Peki bu yuz tlyi nereye yatiriyoruz bir bilgin var mi ve 18 yasindan kucuk olmam etkiler mi? Çoook tesekkur ederim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.