Şimdi Ara

Yurtdışında yaşam? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Tefendi

quote:

Orjinalden alıntı: profuzman

@tefendi bir şey sormak istiyorum

mesela istanbulda maslak, nişantaşı gibi semtlerde insanların konuşmasından tutunda giyim kuşamı her şeyleri çok güzel.ama mesela bağcılara vb gidiyorsunuz birden insanların konuşmaları değişiyor saygı azalıyor.

sizin orda durum nasıl istanbuldaki gibi semtler arasındaki insanlarda uçurum var mı

Hocam aynen söylediğin gibi hiç bir fark yok. Sadece dil farklı o kadar. Semtten semte kişilerin davranışında büyük farklılıklar var. Çok afedersin ama her 2 kelemeden birini fcuk yapan insanlar çoğunluktadır, hani tıpkı bizimkilerin a..na koyim demesi gibi. Ama iki erkek bir bayan hakkıdna konuşuyrosa o bayana %99 beachyani fahişe diye hitab ederler ve gayet normal karşılanır. Zaten halkın büyük çoğunluğu aynı kültür altında olduğu için bu tür konuşmalar normal karşılanır. Hatta televizyonda bir program var ve ordaki Şahan tipli bir adam 30 dakika boyunca fucken kelimesini aklına gelebilecek her konu için kullanıyor ve herkes buna gülüyor.
    Trafikte en ufak hata yapmaya gör hemen fırsat bu fırsat herkes orta parmakları çıkarır ve pencereden söver sayar. Nadiren sağduyulu insanlara rastlayabilirsin tabii.
    Eğer Türk halı ile buranınkini benzer bir olay için karşılaştıracak olursak tarafsız olarak söylüyorum Türk halkı (semt farketmeksizin) çok açık ara daha nazik, kibar ve anlayışlıdır.

Özetle burdada semtten semte kişilerin karşıdakine saygı ve diğer davranışları farklılık göstermektedir ve bence Türkiye'ye kıyasla daha ağırdır.

O beach değil bitch diye yazılır.Avusturalyada yaşadığını idda ediyorsun ama bitch in yazılışını bilmiyorsun beach in ne manaya geldiğini bilmiyorsun nasıl oluyor bu? İkiside çok kullanılan sözcükler.

• Ben Olsam İtalya veya Portekiz'e Giderdim.
    Tabi İnsanların Ve Yaşam Şartlarının Nasıl Olduğunu Bilmiyorum Ama...
  • yurtdisinda bi yerlere gelmek o kadar kolay olmuyor, en basta cozmeniz gereken bi dil problemi var, dil olmadan hic bisi yapilmiyor malesef arti yurtdisina gittiginizde tek basinasinizdir. size yardim edecek bi cevreniz yoktur, o cevreyi edinene kadar en az bi 1-2 sene gecer, daha sonra basarili olup olmayacaginizda malum. birde aklinizda bi ulke varmi? yani yurtdisindan tanidiginiz birileri varmi? yurtdisina cikmak ole kolay olmuyor malum vize, oturma izni, calisma izinleri gerekiyo, bunlari size temin edicek birileri veya yardim edicek birileride lazim.
  • Avustralya Melbroune yada Sydney de yaşamak istiyorum akrabalarım var orada.
    Ev kira olsa da olur,
    ama mesela gelişmemiş bi yere gitmek de zor mu?

İngiltere Anglesey adasına mesela?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bguzelsoyy

iSVEcten sELAmlar..

Artizlik yapma
  • pekı mesela her sene yurtdışından bi şehri gezmek istiyorum arkadaşımla , 1-2 hafta kalmak için ne kadar para biriktirmek lazım?
  • türkiye otomobil ve benzinden alınan vergiler indirilse tam bir cennet olucak
  • quote:

türkiye otomobil ve benzinden alınan vergiler indirilse tam bir cennet olucak

+ elektronik eşyalardan alınan vergi
  • 2 3 haftaya kadar bosnaya gidiyorum orda yasamayı dusunuyorum hayırlısı artık
  • Türkiye'de yaşam daha kolay.
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatüründül

Türkiye'de yaşam daha kolay.

naber la dombili avaatar değiştirmişin ne zaman toplanıyoz keçiörende?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aşırı autumn

quote:

bak hele özenti de gelmiş.
  • quote:

quote:

quote:

bak hele özenti de gelmiş.

bir zamanlar fake ama gururlu bir genç vardı...,

la git ders çalış ne işin olur forumda felan..boş işler bunlar..

• kım oldugunu bılıyoz ..
    Bu arada sen 40 yaşında ol,ben 10.
    yine de kafa boş olunca bişey değişmiyo
  • quote:

kım oldugunu bılıyoz ..

ya şu miden için harcadığın zamanın bir kısmınıda beynin için harcasan(varsa tabi) hem senin için hem toplum için daha iyi olur...fazla kilolar için mekik çek...:)
  • quote:

quote:

kım oldugunu bılıyoz ..

ya şu miden için harcadığın zamanın bir kısmınıda beynin için harcasan(varsa tabi) hem senin için hem toplum için daha iyi olur...fazla kilolar için mekik çek...:)

zuhahha
    70 kiloyum Groger_Mendel (her neyse adın anlayan anladı )
    kişiliksizsin

• quote:

Orjinalden alıntı: collossus

O beach değil bitch diye yazılır.Avusturalyada yaşadığını idda ediyorsun ama bitch in yazılışını bilmiyorsun beach in ne manaya geldiğini bilmiyorsun nasıl oluyor bu? İkiside çok kullanılan sözcükler.

Kardeş o kadarını biliyoruz öyle yazma sebebimi anlayan anlar diye düşünmüştüm ama sende haklısın. Ve ayrıca arabaların arkasında bir çok kadın şu yazıyı özellikle yazar. Crazy beach (bi..h). İkisininde okunuşu aynı olduğu için birbirinin yerine çok kullanılır. Internette bu kadar yaygın olmasnın sebebi ise beach yazdığın zaman tüm filtrelerden geçiyor olması!!!! Başka bir örnek ise "4 sale" başka bir tane "2 you" etc Ayrıca Avustralya'da yaşadığımı iddia etmiyorum, yaşıyorum.Bir ayrıcalık değil ama söyledin diye altını çizdim. Bir ayrıcalık varsa o da Türkiye'de yaşamaktır.Dilerdim ki bir tek kelimeye takılacağına yukarıda emek edip aktardığım bilgilere itibar etseydin.. Brisbane'dan sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tefendi -- 20 Mayıs 2007; 23:10:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: halilibrahim1907

quote:

türkiye otomobil ve benzinden alınan vergiler indirilse tam bir cennet olucak

+ elektronik eşyalardan alınan vergi

Zaten Türkiye'yi sıralamalarda geriye düşüren bir tek onlar. Ben bu saydıklarınız haricinde Türkiye'nin kötü olduğu hiç bir konu görmedim sokaklar haricinde.. Yani Türkiye'de devleti doyurmak çok güç. Milyonlarca memur kendi sayılarının yarısı kadar insana göre hizmet veriyorlarsa orda salatanat var demektir zaten. Yavaş yavaşta olsa düzeliyro sanırım bazı şeyler.

• quote:

quote:

Kardeş o kadarını biliyoruz öyle yazma sebebimi anlayan anlar diye düşünmüştüm ama sende haklısın. Ve ayrıca arabaların arkasında bir çok kadın şu yazıyı özellikle yazar. Crazy beach (bi..h). İkisininde okunuşu aynı olduğu için birbirinin yerine çok kullanılır. Internette bu kadar yaygın olmasnın sebebi ise beach yazdığın zaman tüm filtrelerden geçiyor olması!!!! Başka bir örnek ise "4 sale" başka bir tane "2 you" etc Ayrıca Avustralya'da yaşadığımı iddia etmiyorum, yaşıyorum.Bir ayrıcalık değil ama söyledin diye altını çizdim. Bir ayrıcalık varsa o da Türkiye'de yaşamaktır.Dilerdim ki bir tek kelimeye takılacağına yukarıda emek edip aktardığım bilgilere itibar etseydin.. Brisbane'dan sevgiler

Burada beach yazmana gerek yoktu bende o bakımdan şeyettirdim Neyse güzel bilgiler vermişin saolda bi sözüm daha var İstanbul şöyle güzel böyle tatlı diyosunda o zaman gel burada yaşa ne işin var orada? Bide bunu anlatsan ya.Kime sorsan yok illede vatanım diyo.E kardeşim illede vatanımda ne işin var o zaman orada? Demekki var bişey.

• quote:

quote:

quote:

Burada beach yazmana gerek yoktu bende o bakımdan şeyettirdim Neyse güzel bilgiler vermişin saolda bi sözüm daha var İstanbul şöyle güzel böyle tatlı diyosunda o zaman gel burada yaşa ne işin var orada? Bide bunu anlatsan ya.Kime sorsan yok illede vatanım diyo.E kardeşim illede vatanımda ne işin var o zaman orada? Demekki var bişey.

Dostum aynen dediğin gibi yapacağım zaten. Sadece ev ve araba alacak ve küçük çaplı bir iş kuracak kadar para ile döndümmü buralara bir daha sadece tatil için uğrarım. Samimi söylüyorum Türkiye'de ki yaşam kalitesi daha yüksek. Dediğim gibi çeşitlilikte yanına yaklaşacak ülke tanımam. Kesinlikle sallamıyorum bir kaç seneye Türkiye'de yerleşmiş olacağım tabii ölmezsem Bu arada bazıları düşünebilir dikiş tutturamadı da ondan böyle diye. Çok şükür mesleğim burda fena para yapıyor Allah bereket versin. yani o konuda bir sıkıntım yok, vakti zamanında inekliğin semeresi denebilri. Allah hepinize versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tefendi -- 21 Mayıs 2007; 13:55:44 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.