Şimdi Ara

Yurtdışı üniversite tavsiyeleri [CİDDİ] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
2.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşınızla irtibata geçebilir miyim kendisine sorar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-295C65AEC -- 14 Ağustos 2021; 16:51:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim faydalı bir yanıt, örnekleri de var çok teşekkürler.

Tr'den başvurup şartlı kabul ile c1 İngilizce yeter dediğiniz Almanya değil mi? Almancam yok, öğrenmeyi düşünüyorum. İngilizce ile de gidilebilir mi ama?

Bir de son paragraftaki kız 85 toefl ve lise transkriptiyle birlikte yine 45-50k para verdi değil mi? Bir seneliğine mi bu para?

• killingroad arkadaşımızın dediği gibi tu9 daki herhangi bi okuldan kabul almak demek almanyada tertemiz bi gelecek demek.

• destinyanus kullanıcısına yanıt

Önereceğiniz üniversiteler var mı? Pakistan'da da olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-295C65AEC -- 14 Ağustos 2021; 18:35:13 >
  • Bilmiyordum bunu, teşekkür ederim. Önereceğiniz üni var mı Pakistan'da?

• Lapsekili_Big_Smoke kullanıcısına yanıt

Nasıl girilebileceğini araştırıyorum, teşekkür ederim... Tavsiyeniz var mı?

• Hangi bölüm için

• Pakistanda nabıcan hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam yanlış anlama ama Pakistan'a da gidilmez bence, yağmurdan kaçayım derken doluya tutulmayın. Oradaki hayat buradan da beter, bence para varsa Kuzey Amerika yoksa Avrupa üniversitelerine bakın.

• başvuracaksın. kabul alırsan da her sene için bloke bi hesapta 11k euro civarı bi para gösterebilmen gerekiyor. bu parayı da kendi geçimin için harcayacaksın. tabii ki de büyük bi şehirde okursan (münih, stuttgart, berlin gibi, özellikle stuttgartta kiralar felaket hale geldi. eskiden de çok pahalıydı ama artık inanılmaz seviyelere ulaştı kiralar) bu para anca kiraya ve yeme içmeye gider. sen ona en az 14-15k gerekiyor diyebilirsin.

• eğer almanya seçecekseniz daad, baybids gibi kurumları iyice araştırmanızı tavsiye ederim özellikle daad ın burs programları olabiliyor. hatta ankaradaysanız goethe institut a gidip ayrıntılı bilgi almak için görüşebilirsiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • The Killing Road kullanıcısına yanıt

killingroad bey, almanca olsa da bi işe yaramıyor çünkü para yok   tamamen burs çıkıp çıkmayacağına bağlı gidiş mevzuları. yoksa ben zaten başvursam almanca programlara başvuracam, kabul alma ihtimalim çok yüksek iyi bi yerden. fakat dediğim gibi para yok. burs veren kurum sayısı da çok az malesef.

• GEORGE TECH amarigada bir devlet üniversitesi Oktay Arslan ın master yaptığı yer

doğru, euro 5tlyken benim tanıdıklarım daad ın verdiği bursla bile zor geçiniyordu. şimdi napıyorlardır bilmiyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eruhaben kullanıcısına yanıt

daadın verdiği bursla gene bi şekilde geçinilebilir çünkü euro bazından veriyolar. ancak kalan açığı kapatmak artık çok zor euro 10 oldu diye.

Ya simdi amerikan okullarinin tuitionlarini filan dusununce alman okullari bulunmaz nimet gibi kaliyo. Arkadas yurt disinda okul tavsiyesi diye acinca konuyu ben de para demek ki az da olsa var diye daldim hemen 

• Evet c1 almanca kusura bakmayın telefondan yazıyorum.

Dediğim kız winesko adinda sanirim youtubeda görmüştüm. Yillik okula sadece 45 50k kanada dolari + yasam masrafı da 20k vardir birde toeflda 95 alti alirsaniz 5sene okursunuz diye dusunuyorum. Ilk sene ingilizce egitim aliyorsunuz galiba. Onun disinda lisans 4 sene

Iyi ingilizceniz olsa bile 4 sene 280k kanada dolari min. gider diye dusunuyorum hic az para değil abd daha da fena. Ama kanada dusunurseniz iyi araştırın gözüktüğü kadar tozpembe değil sanırım toplum ve güvenlik olarak

• Bilgisayar elektrik veya makine

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.