Şimdi Ara

YURT MU EV Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, bu sene üniversiteye yeni başlayacağım. İlk yıl yurt yerine evde kalmayı düşünüyorum. Zaten 1 senenin sonunda çoğu kişi yurda çıktığından dolayı ilk sene yurtta kalmayı istemiyorum. Fakat bu kararım şu şekilde eleştiriliyor. Genel olarak arkadaş çevren pek olmaz, eve kapanırsın, şehri tanıyamazsın vb. gibi eleştirilerde bulunuyor çevremdeki büyüklerim. Yurtta kalırsam da ya tek kişilik ya da iki kişilik (daha düşük ihtimal) odada kalmayı düşünüyorum. Ben ilk yıl yurt yerine evi tercih edersem ne tür olumsuzluklar beni bekler? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pippuri -- 11 Ağustos 2019; 13:40:41 >

• Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kyk yurtları hakkında sıkça sorulan sorularhttps://ozgestudy.wordpress.com/2018/09/01/kyk-yurtlari-hakkinda-sikca-sorulan-sorular-2018/

Ev tutma hakkındahttps://ozgestudy.wordpress.com/2018/07/22/gazi-universitesi-soru-cevap-2/

Yazıları incelerseniz faydalı olacağını düşünüyorum.

• Kontenjan çok değilse, liseye benzer sınıf ortamı varsa kolay arkadaş edinebilirsiniz ve evde kalmanız daha mantıklı olur ama kalabalık sınıflar olursa kulüplerde ya da yurtta arkadaş edinirsiniz. Eğer okulun aktif kulüpleri varsa yurda bulaşmanıza gerek kalmaz.

• Cevaplar için teşekkürler

• Bu yıl benim de ilk yılım ben de ev düşünüyorum. Konu üstte durduğu için buradan bir soru soracağım. Ankara'da Hacettepe Üniversitesine kolay ulaşım sağlayabileceğim ilçeleri söyleyebilecek varsa çok sevinirim. Tercihim biraz daha ucuz olan yerler. Bir arkadaşım daha var 3+1 tutmayı düşünüyoruz daha ucuza gelsin diye.
  • Bütçesel ve geçinme açısından (yemek vb) sorun yaşamayacaksan tabiki evde kalman daha iyi, zaten okulda, farklı bölümlerde, topluluklarda arkadaş edineceksin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yurdun anasini evin babasini .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.