Şimdi Ara

yurt dışından tablet pc satın almayı düşünüyorum, neler bilmem gerekiyor???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
3.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yurt dışından tablet pc satın almayı düşünüyorum(çinden). ne yapmam, neler bilmem gerekiyor ??
    tecrübesi olanbirisiyle pm ile irtibata gece bilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbkaya -- 12 Eylül 2012; 11:25:56 >

• beyler yardım edebilecek olan yokmu UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbkaya

arkadaşlar yurt dışından tablet pc satın almayı düşünüyorum(çinden). ne yapmam, neler bilmem gerekiyor ??

Öncelikle sağlam bir satıcı bulmanız gerek.Sonra ürün hakkında satıcıya mail atıp Türkiye'den sipariş vereceğim ona göre kargolamasını söyleyeceksiniz.(Bazı satıcılar bunu siz söylemesenizde yapmaktadır).Siparişi verdikten en az 15 gün bekleyeceksiniz ki ürün elinize gelsin.Gümrüğe takılmasını istemiyorsanız China Post veya HongKong Post tercih etmelisiniz.Aliexpress.com sitesinden alışveriş yapmanızda fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: China Merchant

quote:

arkadaşlar yurt dışından tablet pc satın almayı düşünüyorum(çinden). ne yapmam, neler bilmem gerekiyor ??

Öncelikle sağlam bir satıcı bulmanız gerek.Sonra ürün hakkında satıcıya mail atıp Türkiye'den sipariş vereceğim ona göre kargolamasını söyleyeceksiniz.(Bazı satıcılar bunu siz söylemesenizde yapmaktadır).Siparişi verdikten en az 15 gün bekleyeceksiniz ki ürün elinize gelsin.Gümrüğe takılmasını istemiyorsanız China Post veya HongKong Post tercih etmelisiniz.Aliexpress.com sitesinden alışveriş yapmanızda fayda var.

yazdıklarınız için çok teşekkür ederim
    -diyelimki gümrüğe takıldı ozaman ne yapmalıyım ?
    -10" tablet pc alacağım benden ne kadar kargo üçreti alırlar ?
    -ek olarak bir yerlere para vermem gerekirmi?
    -passaport gerekirmi?

hocam bu sorularımıda cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler

• Blur nick li arkadaş var o size yeterince yardımcı olur. Bana yardımcı oldu sparişimi verdim bekliyorum gelmesini.
  • quote:

Bu konuyuda inceleyebilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_37627330/mpage_1/key_/tm.htm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: China Merchant

quote:

yazdıklarınız için çok teşekkür ederim
    -diyelimki gümrüğe takıldı ozaman ne yapmalıyım ?
    -10" tablet pc alacağım benden ne kadar kargo üçreti alırlar ?
    -ek olarak bir yerlere para vermem gerekirmi?
    -passaport gerekirmi?

hocam bu sorularımıda cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler

-Gümrüğe takılırsa size bir evrak gelecek.O evrak ile gümrüğe gidip ürününüze KDV ödeyip alacaksınız.(%18 KDV).China Post ve HongKong Post ile gümrüğe takılma riski yok denecek kadar az.Henüz takılanı duymadım.
    -Kargo ücreti genelde değişiklik gösteriyor.11-36 US$ arası değişiyor.Kargo parası talep etmeyen satıcılarda mevcut.
    -Ek olarak para vermeniz gerekmiyor
    -Pasaport gerekli değil

• Aliexpress ten bir tablet almayı düşünüyorum ama gümrükte sorun çıkar mı diye tereddüt ediyorum gümrükte kalma ihtimali var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.