Şimdi Ara

Yurt Dışından İndirirken Hız Düşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 100 Mbit kullanıyorum, Speedtest'de Türkiye içerisinde 80-85 Mbps alırken yurtdışından bir şey indirdiğimde genellikle 50 Mbps (tam olarak 6 MB/s) ile indiriyor. Arada bi yükseliyor, Türkiye içerisindeki yerlerden IDM ile denediğimde ise 11-12 MB/s hızları görebiliyorum.

ASUS AC55U kullanıyorum

Bağlantım Fiber.

Superonline'ı aradım, biz bir şey yapamayız. Türkiye'de sıkıntı yaşamıyorsunuz. Türkiye dışındaki yerlerden indirdiğinizde sunucu desteklemiyor olabilir diyorlar. Evet, Blizzard ve Steam sunucuları kalitesiz ve 100 Mbps desteklemiyorlarmış... mış.

Ne yapabilirim arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xDeathwing -- 15 Ağustos 2018; 5:29:45 >

• Yurtdışı transitler yurtiçi kadar bol kese değil ve döviz bazlı olduğundan throttling yapılıyor. Kaldı ki yurtiçi de mevcut alt yapıyla sıkıntılı. BTK'ya göre çok sağlammış.
  • steam indirme hızına baktın mı hiç? 50Mbps ile 6.6MB/s veri hızını gördüm... + yurt dışında her yerde fiber yok... hız kaybı ping yükselmesi bundan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imhotep_of_grudge -- 16 Ağustos 2018; 15:36:10 >
  • Yurtdışından idm ile indirince de mi 6 MB/s 'yi geçmiyor? Öyleyse yurtdışından idm ile aynı anda 2-3 dosya indirince 6 MB/s 'yi geçebiliyor musun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Birden çok dosya indirmeye çalıştım IDM ile (Hetzner 10 GB dosyaları) yaklaşık toplam 9.5 MB/s gibi bir hız alıyorum.
  • Superonline bazı üyelerin yurtdışı hızını kısıtlıyor gibi duruyor. Forumda bir üye de 25 mbit'i geçemiyordu yurtdışında. Çok fazla uğraşmış bu konuda ama en son üstü kapalı bir biçimde yurtdışı kapasitemiz bu kadar, yapabileceğimiz bir şey yok gibisinden bir yanıt almış.

https://forum.donanimhaber.com/superonline-indirme-hizi-problemi--131417108

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 17 Ağustos 2018; 2:50:49 >
    Şu anda Steam'den oyun indiriyorum, yaklaşık 35 dakikadır sabit 5.1 MB/s ile iniyor, üstüne çıkamadı. Düşmüyor da.
    nerede bu abone? kesin bölgesel kaynaklı keyfi kısıtlama... İZMİR'de kısıtlama gözükmüyor...
  • benim hız 16 mbit idm ve steamda 1.4 ü geçmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    normal 16MBps için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-15814DA30

normal 16MBps için
    işte olayda o , bu normal değil, profilim değişmeden 17 hız için aynı kaynaklarda 1.9 mb indirme hızı görüyordum idm ile, steamda vs 16 mbit 16 sinida verebilirken ttnet internetimi rezil ettiği için 16 hıza steam bile 1.4 mb vermeye başladı, idm de aynı şekilde 1.4 e düştü

yani ben 1.6 hıza 1.4 alabilirken arkadaşım 1.6 hıza 1.6 alıyor, bu durum bana özel yani

• Konunun özü şu solfiber 100mbit te avrupa sunucularına maksimum 50 abd sunucularınıda 25 veriyor.Arada sırada oynuyor evet yukarı aşağı çıkıyor ama durum bu.Thortling yapıyorlar yurtdışı çıkışı kapasitesi yeterli değil tam hız veremiyor.Musluğun suyunu kısıyorlar kasıtlı yapışan birşey.Bu işe 1 yılını vermiş bir olarak söylüyorum cihazlar portlar fiber kabloları değiştirildi sol cihazları yerine kendim farklı cihazlar aldım sonuç değişmedi.En sonda zaten ben arıza kaydı açtığımda adımla geliyordu teknik ekip adrese bakıp değil bütün elemanlar tanıyordu beni.Sonrası soldan arandım kapasiteleri o kadar olduğunu öğrendim yani yurtiçi hızı yurtdışı sağlayamıyorlarmış bizzat ben duydum thortling var.Siteden siteye görede hızını farkeder.Vpn yasak vpn kullansanız hızınızı yurt içi vpn alıp 100mbit sağlayan yurt içide 100mbit alabilirdik ama oda yasak.Durumun özü yıl sonu taahhüt bitiyor sonrasında güle güle sol.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Böyle bir şey yok.
    Belki bölgesel olabilir.

http://www.speedtest.net/my-result/a/4170198318
    http://www.speedtest.net/my-result/a/4170204591

ADSL yönünde 16Mbps tam alamazsınız VDSL de 16Mbps olan bile 14 MBps veya 15MBps alıyor AKN'siz

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-15814DA30

ADSL yönünde 16Mbps tam alamazsınız VDSL de 16Mbps olan bile 14 MBps veya 15MBps alıyor AKN'siz
    gayette güzel alabiliyodum, mesele daha önceden verebildiği değeri şuan verememesi, 16 hız varken 1.7 ile çok kez indirme yapmıştım, bu değeri komşumda görebiliyordu, dolapta aynı yerdeyiz mesela

Sunucu yoğunluğu vs etkenler var. Benim adsl santral 3 Km metre santral ve Türk Telekom il müdürlüğü dediğine 4Mbps bile alamazsınız diyorlar fakat bu yıl 8Mbps kullanıyorum 950 kb/s Steam filan sabit 13Mbps çıkardım 11MBps ile 12MBps zorluyor

• Abd 100 alabilen ilk sizi gördüm size 100de bana niye 25 şimdi gene arayıp kavga edicem bunlarla uzak doğuda durum nedir peki yine 100 alabiliyormusunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    sen Wifi ile kullanıyorsan ayar yapmak yada ethernete geçmek zorundasın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.