Şimdi Ara

Yurt Dışında Hatla Beraber Alılan Teller Hakkında!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hatlarla Beraber bedavaya verilen tellerde fatura weriliyor mu???Lütfen ACil cvp werin tşkler

• Senin kastettigin fatura gibi duzenlenmez hat kimin uzerine ise sozlesmede onun ismi yazar telefonu aldigina dairde bir kagit verirler ancak onda isim yazmaz.
  • ya isim önemli deil de yani o fatura gibi olmaz mı emin deilsen pls söyle:)
  • olmuyo kardeş seni yapmak istediğin yurtdışından hatla aldığın telefonu faturalı die geçircen burda ama olmuyo
  • Sonucta telefonun yekun bedeli odenmis olmuyor bedava verilen sozlesmelerde.kontratla telefonu aldigina dair bir kagit veriliyor.Eger telefonu alirken sozlesmenin yaninda bir miktarda para odendiyse.Telefonun bedeli yazan ancak odedigin miktarda kesilen fis verirler.Ki yine eger magazadan alindiysa alinacaksa bildigin yazar kasa fisi bu.
  • Sen ne yap biliyormusun hic ugrasma fatura ile .Telefonu kim aldiysa senin adina kolilesin yollasin.Bundan sonrasi basit.PTT gumruk bolumune gelir kolin gumruk bolumunden adresine pusula yollarlar koliniz var suradan gelin alin.Nufusun ile gidersin gorevli memurun biri ile seninde oldugun bir ortamda sana gelen koli acilir.Ilk olarak Turkiyede bu cihazin resmi satisi varmi ona bakilir.Varsa fiyatina bakilir % 10 gumruk bedelini odersin ytl hesabi fiyat 300€ etmiyorsa odemezsin.Olay bu bir cok kez telefon yolladim bu sekilde ne fatura ne bir belge istendi.Ki olsada adamlar Turkiye piyasasina gore senden vergi aliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 7ES

Sen ne yap biliyormusun hic ugrasma fatura ile .Telefonu kim aldiysa senin adina kolilesin yollasin.Bundan sonrasi basit.PTT gumruk bolumune gelir kolin gumruk bolumunden adresine pusula yollarlar koliniz var suradan gelin alin.Nufusun ile gidersin gorevli memurun biri ile seninde oldugun bir ortamda sana gelen koli acilir.Ilk olarak Turkiyede bu cihazin resmi satisi varmi ona bakilir.Varsa fiyatina bakilir % 10 gumruk bedelini odersin ytl hesabi fiyat 300€ etmiyorsa odemezsin.Olay bu bir cok kez telefon yolladim bu sekilde ne fatura ne bir belge istendi.Ki olsada adamlar Turkiye piyasasina gore senden vergi aliyor.

hocam ama tel o dediğim gibi alındı onu ne yapcaz????
    sonra emei kaydı felan onlar nasıl olcak fatura olmadan???
    senin yolladığın tel nasıl alınmıştı????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarcan74 -- 6 Eylül 2006; 22:00:48 >
  • Ozaman soyle yap senin icin telefon alan telefonun modelini ve imei nosu yazan kontratida yollasin.Sonucta hediye olarak yollandi bana diyeceksin bitti.Bir sorun cikmaz ozaman dedigimi uygula.Bir sey kaybetmezsin en fazla telefon adrese geri gider ama kesinlikle sorun cikmaz bence.
    quote:

Orjinalden alıntı: yasarcan74

quote:

Sen ne yap biliyormusun hic ugrasma fatura ile .Telefonu kim aldiysa senin adina kolilesin yollasin.Bundan sonrasi basit.PTT gumruk bolumune gelir kolin gumruk bolumunden adresine pusula yollarlar koliniz var suradan gelin alin.Nufusun ile gidersin gorevli memurun biri ile seninde oldugun bir ortamda sana gelen koli acilir.Ilk olarak Turkiyede bu cihazin resmi satisi varmi ona bakilir.Varsa fiyatina bakilir % 10 gumruk bedelini odersin ytl hesabi fiyat 300€ etmiyorsa odemezsin.Olay bu bir cok kez telefon yolladim bu sekilde ne fatura ne bir belge istendi.Ki olsada adamlar Turkiye piyasasina gore senden vergi aliyor.

• hocam o zaman gelirken beraberinde getirse onları sonra da o kontratla gitsek gümrüke işler hallolurmu ki??

quote:

Ozaman soyle yap senin icin telefon alan telefonun modelini ve imei nosu yazan kontratida yollasin.Sonucta hediye olarak yollandi bana diyeceksin bitti.Bir sorun cikmaz ozaman dedigimi uygula.Bir sey kaybetmezsin en fazla telefon adrese geri gider ama kesinlikle sorun cikmaz bence.
    quote:

quote:

Sen ne yap biliyormusun hic ugrasma fatura ile .Telefonu kim aldiysa senin adina kolilesin yollasin.Bundan sonrasi basit.PTT gumruk bolumune gelir kolin gumruk bolumunden adresine pusula yollarlar koliniz var suradan gelin alin.Nufusun ile gidersin gorevli memurun biri ile seninde oldugun bir ortamda sana gelen koli acilir.Ilk olarak Turkiyede bu cihazin resmi satisi varmi ona bakilir.Varsa fiyatina bakilir % 10 gumruk bedelini odersin ytl hesabi fiyat 300� etmiyorsa odemezsin.Olay bu bir cok kez telefon yolladim bu sekilde ne fatura ne bir belge istendi.Ki olsada adamlar Turkiye piyasasina gore senden vergi aliyor.

• Neden olmasin daha garanti olur.Sonucta kontratli telefon kendi adina yapilmis Turkiyedede kullanmak icin kayit altina almak istiyorum bukadar bitti.

Bu arada bizden baska yazan yok bosu bosuna alinti yapiyoruz ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 6 Eylül 2006; 22:47:01 >
  • hocam herşey için tşkler yarın gümrük memurluğuna gitcem sorcam ona göre de akşam isticem teli ya aslında çok farketmez de söz konusu w900 olunca akan sular duruo

quote:

Neden olmasin daha garanti olur.Sonucta kontratli telefon kendi adina yapilmis Turkiyedede kullanmak icin kayit altina almak istiyorum bukadar bitti.
    quote:

hocam o zaman gelirken beraberinde getirse onları sonra da o kontratla gitsek gümrüke işler hallolurmu ki??

quote:

Ozaman soyle yap senin icin telefon alan telefonun modelini ve imei nosu yazan kontratida yollasin.Sonucta hediye olarak yollandi bana diyeceksin bitti.Bir sorun cikmaz ozaman dedigimi uygula.Bir sey kaybetmezsin en fazla telefon adrese geri gider ama kesinlikle sorun cikmaz bence.
    quote:

quote:

Sen ne yap biliyormusun hic ugrasma fatura ile .Telefonu kim aldiysa senin adina kolilesin yollasin.Bundan sonrasi basit.PTT gumruk bolumune gelir kolin gumruk bolumunden adresine pusula yollarlar koliniz var suradan gelin alin.Nufusun ile gidersin gorevli memurun biri ile seninde oldugun bir ortamda sana gelen koli acilir.Ilk olarak Turkiyede bu cihazin resmi satisi varmi ona bakilir.Varsa fiyatina bakilir % 10 gumruk bedelini odersin ytl hesabi fiyat 300� etmiyorsa odemezsin.Olay bu bir cok kez telefon yolladim bu sekilde ne fatura ne bir belge istendi.Ki olsada adamlar Turkiye piyasasina gore senden vergi aliyor.

• Rica .... Nasil icin rahat edecekse oyle yap
  • ya öle deil de tel gelir kullanamam sonra alm.da bi de hattın sabit ücretini ödücekler 2 yıl yani gelir buraya tel 1 ay sonra tel kapanırsa ne olcak yani???? biras geniş düşünmek lasım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarcan74 -- 6 Eylül 2006; 22:58:02 >
  • Dogru dusunuyorsun.Yalniz keske 2 sene kontrat degilde 1 senelik yapsalarmis.Zannedersem Uste bir miktar para vermemekve aylik sabit ucret yuksek olmamasi icin 2 senelik kontratla alindi telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 6 Eylül 2006; 23:07:08 >
  • ya daha alınmadı tel bana bakıolar işte baktığım bi sitedehttp://www.7mobile.de/shop/select?id=100559&id2=202350 de yazıo işte bi de bu ayın sonuna kadar zaman war ondan işte yarın örendikten sonra irtibata geçecem bayramda da tel inş. aksilik olmazsa elimde olcak;)
    ama bilmiom işte almanca site ing. desteği yok çözemiom :( hocam sen çok ilgilendin benle wallaha çok saol ya Allah(c.c.) razı olsun:)
  • Yok ya tas atıp kolummu yoruldu elımden geldıgınce yardım etmeye fıkır vermeye calısıyorum Verdıgın lınktekı tarıfeyı ınceledımde 2 sene boyunca her ay odenecek paradan harıc 150 euro kadar bır para daha verılecek anladıgım kadarı ıle eger oyleyse ıyı bır tarıfe degıl pahalıya gelen bır kontrat bence yınede sen bılırsın ıyıce arastır yada arastırsınlar derım sonucta sende odesen karsı tarafta odese az bır zaman degıl 2 sene bır sıtenın fıyatlarıyla tarıfelerıne baglı kalma bunun gıbı yuzlerce sıte var almanya ıcın
  • ok anladım bakacam şimdi o fiat hiç bi tarifede 0 a gelio mu???:D evet gelenler war ama o zaman aylık ödediğin sabit ücret artıo:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarcan74 -- 6 Eylül 2006; 23:45:28 >
  • Almanya ıcın varmı bılemıyorum ancak Hollanda ıcın hemen buldugum bır tarıfenın ekran goruntusunu eklıyorum bırazdan 2call dıye bır gsm sıtesı turuncu renklı sutunlarda yazan rakamların hepsı 2 senelık sozlesmelerde ıstenen fıyatı gosterır Mesela 25 euro ıle 30 euro luk aylık odemeyı secersen senden ayrıca para ıstemıyor Bunun gıbı ıyı fıyatlı sıteler almanyadada muahkkak vardır
  • hocam o teline bağlıya ben baktım w810da hiç problem yok peşin para da ödemion aylık 7.5€ luk tarifeler war ama tel başka ondan dolayı parayı çıkartmak istiolar:D
  •  Yurt Dışında Hatla Beraber Alılan Teller Hakkında!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 7 Eylül 2006; 0:00:10 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.