Şimdi Ara

Yurt Dışı Para Transferi Alıcıya Paranın Ulaşmaması (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
124
Cevap
7
Favori
65.699
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @gökhan bey
    1 ayı geçkin arafta kalan 4.000 USD im var . Gönderildi dekontu var , fakat kendi alıcı bankam da hiçbirşey gözükmüyor . TürkiyeYi ’ Garanti Müşteri sevisini aradım ama kart no vs istiyor . Benim o bankada kaydım yok . 1 tane ulusal arama kartı bitti ses kaydından çıkıp yetkili bir kişiye bağlanamadım .Yurtdışında yaşamam hasebiyle TR nolu SMS aktivasyonu yapamadığım İçin size Direkt DM gönderemiyorum .. Telegram ID im ; Parsus . Ulaşırsanız sevinirim .
  • shell S kullanıcısına yanıt
    Telegram kullanmıyorum malesef, transferin swift mesajı varsa bir bakabilirim elbette
  • Merhabalar;
    Bankalardan bilgi almak çok zor bir konuda yardıma ihtiyacım var.

@Gokmay bey ben sanırım bir hata yaptım ve şimdi bu işi nasıl çözerim diye bakarken sizin yazılarınızı okudum.

Kardeşimin birisine borcundan dolayı ricası ile işbankası dolar şahıs hesabımdan Ziraat bankasında bir şirket hesabına ait olan İban numarasına 11.700 gibi bir dolar gönderdim ve sıkıntılar burdan sonra başladı.
    Benim bankam iş bankası benden fatura vs gibi belgeler istedi muhabir banka istiyormuş. İşin kötü tarafı benim ne faturam var nede belgem, muhabir banka ısrar ile belge bekliyormuş.
    Kendi bankam pek bir yol göstermedi ne yapacağımı bile söylemiyor belgeleri yollayın diyor.
    Ben şahısım dedim ama tabi bu belgeler gelmez ise paraya el konabilir miş hesaplarıma kadar el kanabilirmiş vs.
    Şimdi ben bu durumda ne yapabilirim.
  • Deatly kullanıcısına yanıt
    Alıcı hesabı Türkiye'de mi ?
  • gokmay kullanıcısına yanıt
    Özür dilerim Yanlış yazdım. Ziraat bankası dolar hesabı olacak.
    Benim sorduğum farklı bir şeydi ama
    Evet Türkiye’de
  • Genelde Türkiye içi devirlerde muhabir bankalar pek detay sormazlar. Acaba transferin yapılış şeklinde mı bir hata var? Yada swift mesajı üzerindeki isim adres bilgilerinden ABD OFAC sistemine mi takıldı? Mesajı/mesajları görmekte yarar var. Transferi siz internet şubesinden kendiniz mi yaptınız yoksa bankanın yetkili şubesinden mi ? Size swift mesajı verdiler mi ?
    Özelden gönderebilirsin elbette...
  • MT103 Manual Download transfer işlem görüntüsünü paylaşsam sahte mi yoksa gerçek mi kim anlayabilir?
  • MT103 Manual Download transfer işlem görüntüsünü paylaşsam sahte mi yoksa gerçek mi kim anlayabilir?
  • Tahsinhan175 T kullanıcısına yanıt
    Net bir şey söylemek zor olur, teknoloji ile hersey mümkün malesef, ama başka kontrol yolları var elbet...
  • yurtdışı para transferlerinde aksaklıklar çok fazla olabiliyor arkadaşlar en iyisi dünyanın her yerinde olan kabul görmüş bir şirket üzerinden paranızı yollayın western union bunların içinde en iyisi hem güvenilir hem de anlık paranız karşı tarafa ulaşıyor.

denizliwesternunion.business.site
    Western Union Denizli
    https://denizliwesternunion.business.site
  • Konuyu açalı çok uzun zaman olmuş. Maalesef sonucu ben de hatırlamıyorum. Organizasyon iptal edilmişti fakat ödemeyi geri alamamştık.

• Bu tarz gönderileri UPT nin uygulaması ile gönderebilirsiniz. Uygulamadan isme gönderiyorsunuz alıcı ordaki bi anlaşmalı kurumdan gidip çekiyor parayı. Uption uygulamanın adıda.

• Swift'in mesajlarını takip etmek için 2019'da devreye aldığı Swift GPI adında bir sistem var.

Hemen hemen bütün büyük bankalar bu sisteme geçtiği için gönderilen paranın, ne kadar kesinti yapıldığının ve hangi bankalara uğradığının bilgisi görülebiliyor.

Bankanızdan bu bilgiyi ücretsiz olarak isteyebilirsiniz.

• arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun.. yurtdısındaki hesabımdan yurticindeki dolar hesabım yerine yanlıslıkla tl hesabına swift işlemi yaptım.. para hesabıma gecer mi yine de..? ne yapmam gerekiyor su anda..lütfen bilen biri bana bilgi verebilir mi?

Yaklaşık 10 gün önce aktifbank ile 2000 dolar Amerika'daki banka hesabıma Swift geçtim. Ama hala ulaşmadı. Bankayı aradığımda ise muhabir bankadan yazı isteyebileceklerini ama bunun ücrete tabi olduğunu söylediler. Israrla ücretsiz olması gerektiğini söylememe rağmen. Sizce bu transferi nasıl takip edebilirim? Banka benden Mt103 kodu istiyor ama aktifbank çalışanları bunun ne olduğunu bilmiyorlar

• MoonKhan M kullanıcısına yanıt

Akıbet mesajı çekmek için sizden swift mesajı ücreti istiyorlar. Yurt dışındaki bankadan yardım isteyebilirsiniz yada buradaki bankadan mutlaka transfer mesajını almaya çalışın. Bilmiyorum diye birşey yok hangi kambiyo merkezine bağlıysa onlara soracak yada genel müdürlüğün ilgili biriminden bu mt-103 mesajı isteyecekler...

• Yurt dışından arkadaşım para gönderiyordu genelde 1-2 günde gelirdi.

bu sefer gelmedi proof of payment gönderdi bankama sordum.

muhbir bankada para onay vermemiş dendi.

muhbir banka kim dedim bilmiyoruz dediler ne yapabilirim acaba

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.