Şimdi Ara

Yüksek Lisans ve Askerlik Tecil (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
10
Favori
92.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba. 2016 eylülde tezsiz yüksek lisansa başladım.askerliğim 09.03.2018 tarihine kadar tecil oldu. 2.dönem ben harç yatırıp kayıt yenilemeyi unuttum. Tecilim iptal oldu. E devlette 07.05.2017 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor. Normalde benim ne zaman askere gitmem gerekiyor? Şube bana mayısta askersin diyor. Bir de bana bir kağıt geldi. Mayıs celbinde sevke tabisiniz diye. Ama e devlette bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz yazıyor. Erteleme nedeninde sınıflandırılmış yükümlü yazıyor. Kafam çok karıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, yüksek lisans devam ederken, yani tez aşamasına geçtiğimizde askere gitme şansımız var mı? Uzun ya da kısa dönem fark etmez. Askerlik süresi boyunca okulu dondurma imkanı var mı?
  • Selamlar acil yardımınız gerekiyor konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Benim haziranın 25 inde tacilim bitiyor ağustos celp dönemim miş. Kasımda da askere alınıyormuşum. Haziranın ilkhaftasi yüksek lisansa başurayı düşünüyorum. Fakat kesin kayıtlar eylül ayındaymış. Bu durumda ne olur tecilim uzar mı yoksa askere mi alınırım.

• Arkadaşlar iyi günler. Tecilim Ağustos ayının ortasında bitiyor.Tezsiz yüksek lisansa kaydolup en az 1,5 yıl daha tecil ettirmek istiyorum. Özel üniversiteler başvuruları Temmuz Ağustos ayında almakla birlikte kesin kayıtları çoğu Eylül ayında yapıyor.Bu durumda izlemem gereken yolu bilen tecrübeli arkadaşların yardımını rica ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Bullett

Ağustosta gidersin ama tecilin bitmeden git yoklama kaçağı olmadan.

Gitmek istemiyorsan kaçarsın para cezası ödersin.

Rapor alırsan celp dönemlerinde ertelenir.

Yüksek lisans kayıt yaptırırsan ertelenir.

Çok zor durumda değilsen biran önce gitmelisin yaş ilerledikçe askerlik zor.

Hocam merhaba @Bullet

Askerlik erteleme tarihi : 17 Haziran 2018
    Sevk Tarihi: 30 Kasım 2018

Belge üzerinde 30.09.2018 tarihine kadar askerlik yönünden bir sakıncası yoktur ibaresi yazıyor.

Ben şimdi 20018 Ağustos ayında yüksek lisans kayıtlarına başvurabilirim değil mi?

Sorun olmaz. Bu erteleme tarihi kafamı kurcaladı. Yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa daha önceden planlamasını yapayım, İş durumumun.
  • aso2 kullanıcısına yanıt
    Kayıt yaptırabilirsin bir sıkıntı çıkmaz.

Askerlik yerin açıklandığında bile sülüs alınmamışsa gerekli mazeretin varsa tecil edilebiliyor.
  • Anadolu üniversitesi yüksek lisans da kaydım var, yeni dönem kayıt yenileme ücretini yatırmasam, mevcut tecil süremde kısalma olabilir mi?

Öğrenci işlerine sordum, tecil süresinde değişim olmaz dedi, daha sonra tecil iptal olur dedi, net cevap alamadım bi türlü.
  • Tecil bozdurup erken sevk dilekçesi ile bu Kasım celb dönemine gidemem doğru mu? Yüksek lisansı kaydını silmeden tecil iptal etmenin tek yolu kayıt dondurmak mı?
  • Lisans mezunuyum tecilim 2017 ağustos ayında bitiyordu.

Bir devlet okulunda tezli yüksek lisans kazandım, kaydımı yaptırdım. 12/2020 tarihine kadar tecil oldu askerliğim.

Yüksek lisansa gidemeyeceğim, şuan kaydımı sildirsem askeriyeye herhangi bir yazı gidiyor mu?

2020 den önce askere alma durumları olabilir mi?

• Tezli yüksek lisansa kayıtlıyken, tezsiz bir yüksek lisansa kaydolabiliyor muyuz? Eğer kaydolabiliyorsak yeni kayıt tecili uzatır mı?

Tezli veya Tezsiz yüksek lisansa koydolup, sadece internetten ders kaydı yapıp derslere hiç gitmezsek üniversite askerliği ne kadar tecil ettiriyor? Tezli veya Tezsiz'de bu tecil süresi aynı mı?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.