Şimdi Ara

Yüksek Lisans ve Askerlik Tecil (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
470
Cevap
10
Favori
92.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pardon yukarıda yanlış yazmışım 1.5 yıl ertelemiş. Evet üniversite iptal dilekçesi yazmaz ama benim merak ettiğim yüksek lisansı bırakırsam ek a kullanabilirmiyim. Çünkü ek a belgesini verdim şubeye onuda üniversite tecili iptal etmiş. ek a kullanabilirmiyim onu merak ediyorum çünkü ek a 2gün bile kullanılmadan iptal oldu.
  • Epimetheus kullanıcısına yanıt
    Tekrar verin bence. Devlet kurumu ne yapacağı belli olmaz.
    Ya da şube ile iletişime geçin tekrar onu işleme alsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNYZ -- 26 Eylül 2016; 21:09:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yüksek lisanslarda tezliye mi girmek daha iyi tezsize mi birde derslere sınavlara hiç gitmeden ne kadar erteler max atılma falan olmuyormu biri diyor 3 yıl erteler ben yüksek lisanslara bakıyorum 3 yarı dönemdir toplam diyor nasıl oluyor bu arkadaşlar biri anlatabilirmi lütfen
  • HeavenCanWait kullanıcısına yanıt
    3 yarı dönem olan tezsiz yüksek lisans. Tezli zaten min.4 dönemden oluşur. Haliyle tecil süresi daha uzun. 3 yıl 4 aydı değişmesiyse.

• HeavenCanWait kullanıcısına yanıt
    atılma nisan ayı yönetmelik değişimi ile geldi maksimum 2 yıl içerisinde ders dönemini bitiremeyen atılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogu006

atılma nisan ayı yönetmelik değişimi ile geldi maksimum 2 yıl içerisinde ders dönemini bitiremeyen atılıyor.

Askerlik için en hayırlısı ne oluyor yani hocam mümkünse tezli mi birde mecbur derslere girip bildiğin başarılı olmak mı gerekiyor artık sadece ders seçmek harç yatırmak yetmiyormu saolun yardım için

• Arkadaşlar merhaba,

28 yaşındayım ve bu sene özel bir üniversitede tezli yüksek lisans bölümüne girdim. Şuan e-devlet'ten kontrol ettiğimde 2019'a kadar askerlik bakımından bir sakıncası yoktur yazıyor. Benim sorunum ise şu; bölüm sandığım gibi çıkmadı, yani derslerden ve eğitim şeklinden pek memnun kalmadım. Üstelik normal üniversite gibi devamlı ağır ödevler vermeler, devam mecburiyeti falan fistan fazlasıyla soğuttu beni... Şimdi nasıl bir yol izlemeliyim tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

1- Kaydımı sildirip paramın bi bölümünü iade alabiliyorum. Gerçi burslu olduğum için çok da bana koyan bir meblağ ödemedim. Ama kaydımı sildirirsem askerlik tecilim de bozulur sanırım değil mi?

2- Kaydımı sildirmesem, fakat derslere de girmesem, kalsa öyle... O zaman nolur? Yukarıda arkadaşın teki 2 yıl sonra atarlar falan demiş ama tam anlamadım. Derslerden kaldığım takdirde üniversiteden atılıp, askerlik tecilimi etkileyen bir durum olur mu?

• TaKo kullanıcısına yanıt
    Ben 2015 eylülde doktoraya başladım şuan 3 . dönem ders kaydımı yaptım ve okula 2015 eylülden beri hiç uğramadım sürekli ders seçip bazısı devamsızlıktan bırakıyor bazısı sınava girmedim diye bırakıyor öyle gitti yere kadar gidecek ben kayıt olduğum dönemde atılma yoktu o sebeple aldığım 6 yıl tecil kullanabilirdim fakat nisan 2016 YÖK değişiklik yaptı ve benim üniversitem de (Gazi üniversitesi fen bilimleri enstitüsü) 2016 eylülden itibaren 2 yıl içerisinde dersleri bitiremezsem beni şutlar. ben okuldan atılınca otomatik olarak okul askerlik şubeye bildirim yapar ve tecil otomatik düşer ve ilk celp dönemine sevk başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogu006 -- 1 Ekim 2016; 11:15:39 >
  • Merhabalar,
    Ekim 2016 ayı içerisinde askerliği tecil etmenin bir formülü var mıdır üniversite mezunuyum. Kayıt olunabilen bir yüksek lisans programı var mı biliyor musunuz?
  • mechan!c kullanıcısına yanıt
    Yüksek lisans sonrası 1 yıllık tecil hakkı var.

• yakubua Y kullanıcısına yanıt
    üniversite bitirdikten sonra 2 yıl tecil yapılıyor aradan 2 yıl geçmediyse yaptırabilirsiniz yüksek lisans kayıtları bitmiştir tahminim
  • Arkadaşlar merhaba,

Askerlik tecil süremi uzatmak için araştırma yaparken 6569 sayılı Kanunun Geçici 67. maddesi ile karşılaştım.

2013 yılında yüksek lisansa başladım. Hali hazırda 3 sene 4 ay tecil süremi kullanmış bulunmaktayım. Tecilim Ocak 2017'de bitiyor.

Forumlarda ve websitelerinde bu maddeden yararlanılarak Kasım 2018'e kadar tecil edebileceği söyleniliyor.

Bu maddeyi kullanarak tecilini uzatmış ya da konuyla ilgili bilgisi olan birileri var mı?
  • Tecil hakkında bir sorum var izninizle, popolara gelmeden bilgim olsun, hazırlık yapayım

Lisans diplomam ile 2 yıl uzattım.
    Bu tecilim 25 Mayıs 2017 itibari ile doluyor.
    1 mart 2017 itibariyle ise yaşım 28 olacak.

1 yıl daha uzatma şansım var mıdır? ne yapmam gerekiyor?

Aslında uzatmak istemiyorum ama borcumdan dolayı 1 sene daha uzatmam benim için iyi olacak.

Eğer uzatamazsam, Kütüğüm TOKAT'a bağlı, Ağustos'ta mı giderim, Şubat'ta mı?
  • staidmcgun kullanıcısına yanıt
    Ağustosta gidersin ama tecilin bitmeden git yoklama kaçağı olmadan.

Gitmek istemiyorsan kaçarsın para cezası ödersin.

Rapor alırsan celp dönemlerinde ertelenir.

Yüksek lisans kayıt yaptırırsan ertelenir.

Çok zor durumda değilsen biran önce gitmelisin yaş ilerledikçe askerlik zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullett -- 12 Aralık 2016; 18:41:55 >
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    popolara geldik
    cevabınız için teşekkür ederim,

En azından Şubat celpinde gitsem benim için daha iyi olur 6 ay kazanırım. Bunun için Ağustosa kadar kaçak gözüksem yeterli olur mu?
  • staidmcgun kullanıcısına yanıt
    Ağustosta gidersen Kasım celbinde gönderirler. Ekimde gibi gidersen Şubat celbinde gidersin. Yakalamamaya bak yoksa cezan 4 kata kadar artabilir.
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    sağolasın kardeşim, yakalarlarsa yazarım

https://www.youtube.com/watch?v=ypvrAGwJ0as

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staidmcgun -- 13 Aralık 2016; 10:2:44 >
  • Merhaba arkadaşlar. 29 yaşındayım. Normalde tecilim bu temmuzun sonunda bitiyordu. Ben ahmet yesevide istediğim bir bölümde yükseğe başlamak istiyordum ama o bölümün kontenjanı dolmuş. Ben de tecil için bugün apar topar istemediğim bir bölüme yüksek lisans kaydimi yaptırdım. Henüz belli olmadı ama 1,5 sene tecil oluyor değil mi 3 sene değil? Şunu soracağım. Temmuzda, ağustosta ahmet yesevinin kayıtları yeniden başliyor. Ben o zaman şu anki okulumdan kaydimi sildirip oraya basvursam tecil durumunda bir değişiklik olur mu? Bir dönem falan ertelenebilir mi? Şimdiden teşekkürler

• Merhaba. Bir soru da benden. Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Ben tezsiz yüksek lisans öğrencisiyim ve malum 3 yarı yılın sonuna geldik. Eğer tekrardan para yatırıp kayıt yenilemezsem tecilim iptal olacak. Sorum şu;

Şimdi ben bir devlet kurumuna A kadro memur olarak uzman yardımcısı unvanıyla çalışıyorum(Haziran 2016'da başladım) ve uzman yrd. kardrolarını 3 yıl erteliyor devlet. Ancak benim yüksek lisans devam ettiği için devreye sokmamıştım. Şimdi Yüksek Lisans tecilimi iptal ettirip, kurumum tarafından tecil talebi yollatsam devreye girer mi ?

Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiels -- 30 Ocak 2017; 10:39:55 >
  • selam arkadaşlar agustos 2016 da tecilim bitiyor
    arel üni. 2014 yılından beri uzaktan egitim tezsiz yüksesklisansına kayıtlıyım.

tecil süremi uzatabilirmiyim , araştırmalarıma göre 35 yaşına kadar uzatabiliyormuşum. bi fikriniz var mı bu duruma dair , şimdiden bilgileriniz için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.