Şimdi Ara

Ytü Mimarlık-Mimar Sinan Mimarlık mı??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
16.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ikisi de tutuyor okuması ikiside zor diyorlar, eğitim kalitesi ve çıkınca hangisinden daha rahat iş bulurum sorusuyla beraber hangisi daha makul?

• up up
  • beyler yokmu bi yorumu olan?
  • dostum ben de itü mimarlık yazmayı düşünüyorum itü olmazsa diye araştırmıştım.yani ayrıntılı bilmiyorum ama araştırdığım kadarıyla mimar sinan için daha sanatsal öğretimden bahsediliyor.ytü nün eğitiminin de itü ile benzer olduğunu duydum.itü mimarlıktan biri de staj başvurusundaydı sanırım gördüğü kadarıyla yıldızla itünün çoğunlukta olduğunu söylemişti.tabi bu bir kriter değil ama benim itü olmasaydı yıldız yazacaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerner

dostum ben de itü mimarlık yazmayı düşünüyorum itü olmazsa diye araştırmıştım.yani ayrıntılı bilmiyorum ama araştırdığım kadarıyla mimar sinan için daha sanatsal öğretimden bahsediliyor.ytü nün eğitiminin de itü ile benzer olduğunu duydum.itü mimarlıktan biri de staj başvurusundaydı sanırım gördüğü kadarıyla yıldızla itünün çoğunlukta olduğunu söylemişti.tabi bu bir kriter değil ama benim itü olmasaydı yıldız yazacaktım.

mimar sinan iyi hoş ama güzel sanatlar üni. birde hep sanat ile ilgili bölümler var. iş alanında hangisinin saygınlığı var falan diye araştırdımda mimar birisi teknik üni. daha öndedir ytü daha iyi demişti.
    teşekkür ederim, itü gelir umarım sanada

• üstlerde dursun..
  • sorman hata dostum itü odtü bilkentte gelse mimar sınan derim mimarlıgın adresi orasıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe.1905se

sorman hata dostum itü odtü bilkentte gelse mimar sınan derim mimarlıgın adresi orasıdır

hocam bende mimar sinandan yanayım ama orası mimarinin sanatsal kısmı gibi sanki. ytü daha bi teknik değil midir?
    iş alanında hangisinin itibarı daha büyüktür?
  • Mimar sinan integrallerin zirvesinde bir insan kaya mekaniğinde topuğuna erişen yok.. bunların konumuzla alakası yok ama ceddimizi bilelim istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rashid52 -- 5 Temmuz 2013; 1:43:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baykus Reyiz~

quote:

Orijinalden alıntı: efe.1905se

sorman hata dostum itü odtü bilkentte gelse mimar sınan derim mimarlıgın adresi orasıdır

hocam bende mimar sinandan yanayım ama orası mimarinin sanatsal kısmı gibi sanki. ytü daha bi teknik değil midir?
    iş alanında hangisinin itibarı daha büyüktür?

iş görusmesine mimar sınan dan daha cok etkileyecek bi üniversite yok bence(mimarlık) 2 üniversiteyede git tanıtım gunleri vardır buyuk ihtimal gorus kafana yatsın iyice oyle karar vet yinede

• Bence ders programlarını inceleyin dersleri araştırın itü-ytü birbirine yakındır diye düşünüyorum
  • @rashid52
    @efe.1905se bencede mimar sinan daha karizmatik duruyor. ama mimar sinan fazla görsel, itü fazla tekniksel ytü hem görsel hemde teknik olarak okudum bir yerde kararsızım. @rambocell ders programı ile ne anlayacağım hocam biraz daha açabilirmisin?

hepinize teşekkürlerde ederim ayrıca...
  • Sosyal ortam gibi önemli bir etkeni de göz önüne alırsak kesinlikle Mimar Sinan yaz. Düşünme bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baykus Reyiz~

@rashid52
    @efe.1905se bencede mimar sinan daha karizmatik duruyor. ama mimar sinan fazla görsel, itü fazla tekniksel ytü hem görsel hemde teknik olarak okudum bir yerde kararsızım. @rambocell ders programı ile ne anlayacağım hocam biraz daha açabilirmisin?

hepinize teşekkürlerde ederim ayrıca...

Sonuçta teknik üni. olması ve mimarlarında mühendislik dersleri almasından dolayı inceleyin diyorum. Yani ortak olmayan dersler olabilir.

• @rambocell şimdi baktım derslerine benzer olmayan derlerinde ytü daha teknik ağırlıklı..
    tabi ismen kıyasladım içeriklerinde aydınlatıcı bilgiler yazmıyordu.
    tanıtım günlerine gideyimde kaçırmadan.
    iş salanında hangisinin öne geçtiğide önemli şimdi..
  • mimar sinanda okuyanlar 3999 lira maaş alıyomuş.
    ytü de okuyanlar 4000.
  • mimar sinani ituyle karsilastiririm ama ytuyu karsilastirmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye de mimarlık eğitim programlarında bazı farklılıklar görülür. YTU ile ITU arasında bu farklılık cok az iken, bu iki üniversitenin MSGSÜ ile farklılıkları oldukça fazla diye biliyorum izledikleri ekol farklılıklarından dolayı. MSGSÜ deki eğitim biraz daha geleneksel ve korumacı tutumda iken YTÜ ve İTÜ bu konuda daha esnektir. Bu üniversitelerin ortak yanı ise; ülkemiz şartlarını göz önüne alırsak sana iyi bir mimarlık eğitimi verebileceğidir. (Piyasayı pek bilmem ama MSGSU,YTU,ITU farkı yoktur)
  • Mimar sinan elbette.. mimar sinanı itüyle vs kıyaslaman lazım
  • Biraz fikir verebilir.

YTU Mimarlık ders içerik ve amaçları
    http://www.mim.yildiz.edu.tr/login/sys/admin/subPages/img/Ders%20%C4%B0%C3%A7erikleri.pdf

ITU ders içerikleri (ders koduna tıklayarak ders bilgisi alabilirsin)
    http://www.sis.itu.edu.tr/tr/dersplan/plan/MIM/201210.html

MSGSÜ için ders içerikleri
    http://www.msgsu.edu.tr/msu/pages/182.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C337B262A -- 5 Temmuz 2013; 11:02:14 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.