Şimdi Ara

Ytü Mimarlık-Mimar Sinan Mimarlık mı?? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
16.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YoyoWhatupBitch

Mimarlıkta şu maket yapımı için ciddi para harcandığını duydum doğru mu ya bir bilgisi olan var mı maddi açıdan okunması zor mudur ?

ben de şüphelendim şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazdalga

quote:

Mimarlıkta şu maket yapımı için ciddi para harcandığını duydum doğru mu ya bir bilgisi olan var mı maddi açıdan okunması zor mudur ?

yok be..o kadar olur her bölümde

Mimarlıkta çok daha fazla olduğunu söylüyo çoğu kişi maketler filan bayağı para harcanıyomus ödevler için okuyan biri çıksa söylese keske.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoyoWhatupBitch -- 9 Temmuz 2013; 14:19:50 >
  • arkadaşlar mimar sinanın bölüm başkanı kadar tatlı bir kadın daha bulamazsınız mimarlık akademisyenleri arasında. hocalardan hep asık surat bi begenmemezlik görürsünüz hep. hele bizim okuldaki gibi parasını verip yüksek lisansını yurtdışında yaapmış olanlar adam sayılır. halbuki kendilerini gram geliştirmemişlerdir. gelirler hoca olurlar. neyse mimar sinan dururken ytü tercih edilmez mimarlıkta tutmuyosa mecbursundur da mimar sinan a gidebilirken ytü ye gitmek hayatının en büyük hatası olur
  • YoyoWhatupBitch kullanıcısına yanıt
    para harcama konusuda evet biraz külfetli ama çok korkulacak derecede degil. sana her dönem harcaman gereken minimum tutarı yazıyım sen hesapla en iyisi, bi kere maketten çok çıktıya para verirsin çünkü a4 ün 16 katı olan bir renkli ozalit almak için ödemen gereken para en az 15 tl dir ne bu paftalardan en az 10 tane çıkarırsın birde tanesi 75 kuruş olan eskiz kagıdından en az 30 adet alırsın 22,5 da o. bi de maketi var yaptıgın malzemeye göre degişir. 35 lirada o de toplamda 200+ 50 lirada extra mutlaka çıkar 250 net oda en az. ama buda aslında çokda fazla sayılmaz kitap a çok para vermedigin içi
  • arkadaşlar mimarlı denen egitimin teknik olarak ögretmesi gereken hiçbirşey yok türkiyede yani yalan yanlış ordan burdan duymalarla tercih mercih yapmayın aman. eger sanatla alakanız yoksa mimarlık tercihinizi gerçekten tekrar gözden geçirin. ytü ile mimar sinan cidden kıyaslanmaz birisi yılların mimarını yetiştiren bir kurum ve puanı ne kadar yüksek olsada odtüyle yarıştırılır ciddi ciddi .ytü mimar sinanın yanından geçemez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyazdalga

quote:

yok be..o kadar olur her bölümde

Mimarlıkta çok daha fazla olduğunu söylüyo çoğu kişi maketler filan bayağı para harcanıyomus ödevler için okuyan biri çıksa söylese keske.

yok mu mimarlık okuyan !!
  • arkadaşlar mimarlık tercihi düşünüpde makine de yazma ihtimali oldugunu düşünenler beni düştügüm duruma düşmeyin diye yazıyorum eger ikisinide yazmayı düşünüyorsanız çok büyük çelişki içindesiniz ona göre eger hayatı çok gerçekçi yaşıyorsanız 2+2 4 eder gibi net olmayı seviyosanız mimarlık sizin için tam tersi biryer. makineyle çok ters ben de iş imkanlarını düşünerek mimarlık seçtim ama yanlış yaptım fizik ve matamatik i seviyosanız hiç gelmeyin derim mimarlıda ayrıca geometriden o kadar yanlış yapmışsazında bi dez avantaj sizin için 4 5 geometri daha yapsaydım diyen arkadaş için söylüyorum :) da çok yardımcı olmak isterdim sizlere ama malesef işte netten bu kadar oluyo malesef
  • arkadaşlar üniye başlamadan beni yıllarca dünyanın en çok kazanan miMARI şelçuk mezunu diye kandırdılar :) ama şimdi bakıyorumda dünyada adı geçen bir türk mimar bile yok.
  • bugün bi mimarla görüştüm autocad gibi bi programı 1 ayda öğrenirsin hadi 6 ayda ama bir ytülü mimar sinanlının bakış açısını elinin sağlamlığını yakalayamaz dedi bende çok kararsızım
  • ragipcimen R kullanıcısına yanıt
    makine de zor belki daha zordur mimarlıktan belki iş hayatına atılınca seversin hocam?
  • mimarlik ogrencisiyim. ayda yaklasik olarak 50-100 lira verirsiniz bazi zamanlar bu rakam 150 ye cikabilir, almak istediginiz kitaplari bu rakama dahil etmedim. diger taraftan, bu egitimi alan birisi olarak soyluyorum ki turkiye deki devlet universitelerinin mimarlik bolumleri arasinda ITU YTU MSGSU ODTU gibi universitelerin arasinda pek kalite farki goremezsiniz. bu konu hakkinda belirli bir altyapiya sahip olmayip sadece a uniyi b uniyi fikirsiz ve futursuzca karilastiranlara pek kulak asmayin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ragipcimen

arkadaşlar üniye başlamadan beni yıllarca dünyanın en çok kazanan miMARI şelçuk mezunu diye kandırdılar :) ama şimdi bakıyorumda dünyada adı geçen bir türk mimar bile yok.

bizi de hep gauss gerizekalıymış diye kandırdılar ama şimdi bakıyorum adam harbiden zekiymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rashid52

makine de zor belki daha zordur mimarlıktan belki iş hayatına atılınca seversin hocam?

haklı olabilirsin belkide hocam da ya harbi harbi okuldaki gerizekalı hocalar o kadar soguttularki beni hiç sorma mantık denen şey hiç yok. güzel denen şeyin genel geçer bir tanımı olmadıgından hep öznel farklılık gösteriyo iş hayatında tabiyki biraz daha gerçekçi o zaman farklı olabilirde sanmıyorum.
  • ben fazla mezun vermiyo diye şeçmiştim de okul hayatı çok zor harbiden piskoloji savaşı resmen piskolojik olarak yenemedigim tek konu bu hayatımda okul sinir stres içinde geçiyo.
  • beyazdalga kullanıcısına yanıt
    klavuzda ytü zorunlu hazırlık vardır ve sınavı geçemeyenler türkçe bölümü okur cinsinden birşey yazıyo pek anlamadım ??
  • MeryemYs M kullanıcısına yanıt
    şahsen bende anlamadım.Yeni bir şey mi acaba?YTÜ'nün hazırlık sınavı çok kolay olmasıyla meşhurdur
  • bende iki yıl önce mimar sinan mı yıldız mı kararsız kalıp birçoğunun düşündüğü gibi yıldızı seçmiştim, o kadar pişmanım ki. Keşke hiç düşünmeden mimar sinanı yazsaydım. Teknik üni farkı diye birşey yok aksine mimar sinanda tamamen bir bakış açısı kazanıyorsunuz, mimarlık görselliktir zaten. Yıldız her bakımdan mimar sinanın gerisindedir. Yıldızda okuyan biri olarak çok net söyleyebilirimki itü gibi mimar sinan gibi bir seçeneğiniz varsa burayı hiç düşünmeyin bile. Ben yaptım bu hatayı siz sakın yapmayın kulaktan dolma bilgilerle teknik üniyi övenlere aldırmayın sonuçta bir mühendislik değil bu
  • Sadece okul odaklı olmayın kampüs, kampüs çevresi ulaşım kolaylığı vs. bunları da göz önünde bulundurun. Servis dersleri nerede, bölüm dersleri nerede bunları araştırın. Okullara gidin, ortamını görün, size tercih zamanı yardımcı olacak fikirler edinirsiniz.
  • Hangisine karar verdiniz arkadaşlar ytü mü mimar sinan mı? ytü de hazırlık var 5 sene oluyor bide
  • YTÜ git gecekondu mahallelerinde apartman diken mütahitlerin yanında çalışırsın o adamlar sanatla ilgilenmez zaten
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.