Şimdi Ara

Youtube’da İstemediğim Videoları Nasıl Engellerim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sorunum şu. Youtube’da çok saçma çocuk videoları var. Hiç markete sokmadığım 2 yaşındaki kızım, sırf tıklanmak için özensizce yapılan bolca abur cuburun olduğu videolar yüzünden bize sorun yaşatıyor. Süpriz Yumurta vs. şeyleri gecenin bi vakti isteyip ağlama krizlerine girebiliyor.

Sorum tam olarak şu. Bu tür videoları engelleyip bi daha görünmemesini nasıl sağlayabilirim? İnternetten engellemek için araştırdığımda “... bu şekilde kullanıcı sizin videolarınıza yorum yapamaz” gibi bir şey çıkıyor. Benim istediğim benim videolarıma yorum yapılmaması değil, engellediğim kanalı ve ürettiği içerikleri bir daha görmemek.

Bu konuda gerçekten bilgiye ihtiyacım var. Konuya gereksiz muhabbetten öte bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

• Videonun yanındaki üç noktaya tıklayarak "ilgilenmiyorum" veya "kanalı önerme" diyebilirsiniz.
  • Hocam ilgilenmiyorum ve kanalı önermeyi denedim. Videoyu gösteriyor yine. Engelleme gibi bir şey olmuyor
  • Sandığım kadarıyla ilgi alanı engelleme gibi bir durum yok. Arkadaşın dediği gibi "Kanalı Önerme" veya "İlgilenmiyorum" seçenekleri mevcut. Buda sadece sizin ana sayfanıza öneri olarak çıkarmaz, fakat isim ve ilgili kelimeleri yazıp arattığında aynı durumla tekrar karşılaşabilirsiniz. Eğer kanalları tek tek bulup engellerim diyorsanız ilgili kanala girip hakkında sekmesine bastığınızda bayrak simgesinden engelleme seçenekleri mevcut. En azından biraz bu durumu azaltmış olabilirsiniz.
  • DimaGe34 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam
  • bilgisayar için https://chrome.google.com/webstore/detail/channel-blocker/nfkmalbckemmklibjddenhnofgnfcdfp

bu eklentiyi kullanıyorum. kanalların yanındaki çarpıya basınca artık önünüze o kanala ait hiç bir içerik çıkmıyor.

Mobil için soruyorsanız pek bir bilgim yok. eğer mobil youtube için benzer çözüm varsa mesajım bulunsun.  

• Sanal Dilenci S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Çocuk telefondan bakıyor
  • Bu sorunun çözümü yok hocam

• Thermodynamiker kullanıcısına yanıt
    Malesef öyle görünüyor. Bende bulamadım
  • mrtcrc kullanıcısına yanıt

Zamanında çok araştırdım ama kayda değer hiçbir şey bulamamıştım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.