Şimdi Ara

Yorumlarınızı Bekliyorum!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok profesyonel kısmı göreceli, benim gözümde gerçekten profesyonel olanların hiçbiri .... fotografi yazmıyor fotoğraflarına. Bunu genelde giriş seviyesi bir makine alıp, 2-3 ayda kendince iyi fotoğraflar çekip (aslında çektiğini sanıp ki çoğu plastiğe dönmüş HDR fotoğraftır) ben bu işten para kazanacam aga mantığı ile piyasaya giriş yapmaya çalışan kişiler oluyor. Tabi burada bu arkadaşımızı tenzih ediyorum zaten belirttimde daha yaşı genç, fotoğraf sanatından bu yönde kaymasını istemediğimden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Çok profesyonel kısmı göreceli, benim gözümde gerçekten profesyonel olanların hiçbiri .... fotografi yazmıyor fotoğraflarına. Bunu genelde giriş seviyesi bir makine alıp, 2-3 ayda kendince iyi fotoğraflar çekip (aslında çektiğini sanıp ki çoğu plastiğe dönmüş HDR fotoğraftır) ben bu işten para kazanacam aga mantığı ile piyasaya giriş yapmaya çalışan kişiler oluyor. Tabi burada bu arkadaşımızı tenzih ediyorum zaten belirttimde daha yaşı genç, fotoğraf sanatından bu yönde kaymasını istemediğimden.

göreceli bir tarafı yok. çok profesyonel isimler mevcut türkiye de
  • quote:

Orijinalden alıntı: 52SaKoCaN52

quote:

Çok profesyonel kısmı göreceli, benim gözümde gerçekten profesyonel olanların hiçbiri .... fotografi yazmıyor fotoğraflarına. Bunu genelde giriş seviyesi bir makine alıp, 2-3 ayda kendince iyi fotoğraflar çekip (aslında çektiğini sanıp ki çoğu plastiğe dönmüş HDR fotoğraftır) ben bu işten para kazanacam aga mantığı ile piyasaya giriş yapmaya çalışan kişiler oluyor. Tabi burada bu arkadaşımızı tenzih ediyorum zaten belirttimde daha yaşı genç, fotoğraf sanatından bu yönde kaymasını istemediğimden.

Kimdir peki çok profesyonel? Bana göre Ara Güler sana göre Mehmet Turgut olabilir. Biri sanat biri moda yada trend fotoğrafçısı olabilir. Ben yok demedimki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 52SaKoCaN52

quote:

Kimdir peki çok profesyonel? Bana göre Ara Güler sana göre Mehmet Turgut olabilir. Biri sanat biri moda yada trend fotoğrafçısı olabilir. Ben yok demedimki.

ben de dallara ayırmadım zaten. genelledim kardeşim farkındaysan. bir işte usta değilsen bu işi usta bir şekilde yürütenlere göreceli bakma hakkı yok kimsenin. küstahlık oluyor bu bence

• Burada polemik yaratmaya gerek yok. Ben Türkiyede profesyonel yok demedim, moda yada trend fotoğrafçısı profesyonel olmaz da demedim.
    Dediğim şey her ne dalda olursa olsun bu işi profesyonel anlamda yapan adam fotoğrafın altına imzasını NAL gibi atma ihtiyacı duymaz.

Bu imzayı iyi niyetle atan neden atar?
    Fotoğrafı çalınmasın diye watermark misali atar,

Bu imzayı profesyonel olmayan neden atar?
    Bakın ben profesyonelim , bu işin ticaretini yapmaya çalışıyorum diye atar.

Bu imzayı profesyoneller neden ATMAZ ?
    Çünkü fikir ve sanat eserleri kanununa güvenip, olurda birisi fotoğrafını ticari amaçla kullanırsa telif davası açabileceği için atmaz.

Umarım bu sefer anlatabilmişimdir, atan atar , atanlar olacaktırda.
    Benim bu konudaki görüşüm bu yönde.
    Saygılar...
  • quote:

Burada polemik yaratmaya gerek yok. Ben Türkiyede profesyonel yok demedim, moda yada trend fotoğrafçısı profesyonel olmaz da demedim.
    Dediğim şey her ne dalda olursa olsun bu işi profesyonel anlamda yapan adam fotoğrafın altına imzasını NAL gibi atma ihtiyacı duymaz.

Bu imzayı iyi niyetle atan neden atar?
    Fotoğrafı çalınmasın diye watermark misali atar,

Bu imzayı profesyonel olmayan neden atar?
    Bakın ben profesyonelim , bu işin ticaretini yapmaya çalışıyorum diye atar.

Bu imzayı profesyoneller neden ATMAZ ?
    Çünkü fikir ve sanat eserleri kanununa güvenip, olurda birisi fotoğrafını ticari amaçla kullanırsa telif davası açabileceği için atmaz.

Umarım bu sefer anlatabilmişimdir, atan atar , atanlar olacaktırda.
    Benim bu konudaki görüşüm bu yönde.
    Saygılar...

^^ polemik yaratmaya çalıştım ama olmadı. tüh be

• çiçek tarzını azalt manzaraya ağırlık ver gelecek var sende
  • Yaklaşık 1 ay girmiyordum daha yeni girdim.Yorumları için çok teşekkür ederim.Cesaretlendim baya
    Makine : Nikon D5100 Lens : 18-55 eminim Dynamo abi istersen exiflere bak

Ayrıca şu nal gibi imza işine gelince :D para kazanma gibi bir isteğim yok ve herhangi bir şekilde o tarafa kayabileceğimi düşünmüyorum çünkü milletin alacağı her şey bitti de benim zottirik fotoğraflara mı bakacak düşüncesindeyim.Ayıca fotokritikteki fotolarımda imza cidden abartılı onları çok önceden yüklemiştim.Sonradan fark ettim abartılı olduklarını ama imzasız hallerini de yüklemeye üşendim.
    Ancak 500px deki Hakan Reyiz Photography yazıları gayet hoş duruyor bence imza atmak için illaki profosyonel olmaya gerek yok.Asıl şaşırtıcı olan
    bunu üzerine polemik yapılması... Altı üstü imza.İster koyarsın ister koymazsın.Bu fotoğrafçının tercihine kalmış bir şey. Bazı fotoğraları facebookta paylaşıyordum ve doğal olarak ismimin gözükmesini istedim hepsi bu.Değerli amcalarımın makale yazmasına gerek yoktu.

• Arkadaşlar Nikon d5100 + 18-55 VR kit lens satıyorum. Hediye geldi 500 shutter. sadece 1 ay kullandım. 0dan farksız. Çantası + 8gb hafıza kartı + Lens temizlik bezleri ve diğer aletleriyle kutusunda . İstanbul içi elden teslim edebilirim. Dersane masraflarım yüzünden elden çıkarmak zorundayım :(

0536 232 82 72 adlı numaradan her türlü bilgiyi verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: revit.hakan1999

Yaklaşık 1 ay girmiyordum daha yeni girdim.Yorumları için çok teşekkür ederim.Cesaretlendim baya
    Makine : Nikon D5100 Lens : 18-55 eminim Dynamo abi istersen exiflere bak

Ayrıca şu nal gibi imza işine gelince :D para kazanma gibi bir isteğim yok ve herhangi bir şekilde o tarafa kayabileceğimi düşünmüyorum çünkü milletin alacağı her şey bitti de benim zottirik fotoğraflara mı bakacak düşüncesindeyim.Ayıca fotokritikteki fotolarımda imza cidden abartılı onları çok önceden yüklemiştim.Sonradan fark ettim abartılı olduklarını ama imzasız hallerini de yüklemeye üşendim.
    Ancak 500px deki Hakan Reyiz Photography yazıları gayet hoş duruyor bence imza atmak için illaki profosyonel olmaya gerek yok.Asıl şaşırtıcı olan
    bunu üzerine polemik yapılması... Altı üstü imza.İster koyarsın ister koymazsın.Bu fotoğrafçının tercihine kalmış bir şey. Bazı fotoğraları facebookta paylaşıyordum ve doğal olarak ismimin gözükmesini istedim hepsi bu.Değerli amcalarımın makale yazmasına gerek yoktu.

amca^^

• Cihaz güzel çekiyor :)
  • Gayet güzel fotograflar hocam.
  • Son 3 fotoğraf hariç diğerleri çok başarılı geldi bana.
    Hemde 18-55 ile
    Fotoğraflarla da oynanmış biraz
  • fotoları dh ye yükleseydin keşke.
  • neden?
  • Yaşına göre gayet güzel dostum devam et böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: revit.hakan1999

neden?

cepnet kullanıcısıyım. onun için linklere tıklayamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotoğraflarındaki imza mı bilmem ama onu fotoğrafın ortasına koyma bence kendine özgün bir imza yap yada yaptır daha güzel olur. Çekimlerin gayet iyi
  • güzel,son 3 foton gayet başarılı.
  • Bazı dosyalar kırık, ama diğerleri iyi denilebilir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.