Şimdi Ara

yorum eleştiri önerilerinizi bekliyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar ben uzun zamandır amatör olarak grafik tasarımı yapıyorum 1 haftadır da bir şirkette web master olarak çalışıyorum ilk işim aşağıdaki linkte. bir gunde yazdım css de daha sonra içerikte hazırdı bitirdim sayılır (media playerla haberler sadece alıntıdır)daha tam bitmedi bi kac yerde hata var en az 2 gun icinde biter ama. sizden öneri eleştri yorum bekliyorum. siteyi tasarlarken css photoshop dreamweaver kullandım.
    adresiwww.yozgatlilarfederasyonu.org

• hemen pardon demek istiyorum asagidaki linke ek gerekiyor:)

www.yozgatlilarfederasyonu.org/deneme
  • öncelikle yeni işin hayırlı olsun inşallah daha da ilerlersin .Ben kendi capımda yorumlarımı yapayım,
    -Soldaki ve sagdaki menude fontlar biraz okunmuyor gibi geldi bana değiştirirsen daha iyi olabilir.
    -Hava durumunu belirten köşedeki mavilik sayfanın bütünlüğündeki renge göre açık kaçmış gibi biraz.
    -Ortada bulunan yazı sag menuye fazla yapışmış arada boşluk iyi olabilir.
    -Alttaki bannerın ustunde ince bi cizgi halinde bitiyor site biraz daha yumuşak cizgi(belki biraz gölge) daha iyi durabilir.
    Biraz fazla yazdım gibi ama hepsi küçük ayrıntılar aslında.Bunlar dışında güzel olmuş darısı daha güzel işlere....
  • oncelikle oneri ve eleştirilerin icin tesekkurler ercanbaran, site su asamada bitti tasarım olarak gelecek gunlerde belki bir seyler daha eklenebilir. kolay gelsin
  • Tasarımın Hoş Birazdaha sade yaparsan daha güsel olur.Bide Ben Suani Çalışmadaki Tasarımımın ArkaFonunu Değiştirim Herkes Onu Kullanıyor :D
  • helal olsun gerçekten mükemmel bence...Hangi programdan yapıyorsun?
  • Öncelikle eline sağlık,daha iyisi inş.
    Fazla bakmadım detaylı yorum yapamıyacam bi tek dikkatimi çeken ilk;
    Fontlar oldu.Blok sistemindeki fontlarla oynasan biraz daha okunaklı hale getirsen iyi olucak gibi.
    Kolay gelsin yap yine yazarsın nasıl olmuş diye
  • yazı fontları hiç hoşuma gitmedi daha güzelini bulabilirsin tebrikler
  • Hayırlı Olsun ve Başarılar Diliyorum

- Site çok kurumsal bir hava yansıtmıyor.
    - Türkiye deki genel yapı maalesef kurumlardan çok kişileri öne çıkartır bir halde; ortaya gelen resim de de öyle olmuş. İlk bakışta yüklenen resim dikkat çekiyor site değil.
    - Fontlar düzgün değil. Sanırım bir Font problemi var. Belki klasik olacak ama Thoma yada Verdena bile kullanabilirsin. Yada Bilmiyorum Css dosyasına bakmadım tam olarak Font tipi ni bir kaç alternatif olarak yazabilirdin. Belkide ilgili font bizde yüklü değil sende koymadın bu yüzden bu şekilde fontlar kötü gözüküyor olabilir.
    - Siteyi boyuna değil biraz daha enine kullanırsan daha iyi olur bence. Kaydırma çubuğunun artık sitelerde minumum kullanılması iyi olacaktır.
    - Tasarımım % 100 sana ait olduğunu iddia edemeyeceğim. Kodların arasında
    "<!-- Ana table basliyor-->" ama bitişi yazmamışsın

- Alttaki banner için çizgi halinde bitiyor denmiş; aslında hayır çünkü hazır bir gif animator kullanılmış, dolayısı ile küçülen yazı çizgi gibi algılanabilir. Bunun yenine kendin daha farklı bir şeyler de yapabilirsin.

Ayrıca sayfa geçişlerinde ortadaki alan boyutu sabit değil. Yani Frame boytutları sabit değil. Gerçi Frame olarak gözüken sadece Son Dakika haberler gözüküyor ama tam anlayamadım o kısmı...

Sayfalarda kod hatası var birde. Bunu bir debugger ile ayıklamalısın.

• keske Menude impact kullanmasaydın.Cok kaba durmus.Onun yerine :
    www.1001fonts.com burada bir suru freeware font var.
  • Bu arada uzun zamandır yapmak değilde,sürekli yapmak insanı geliştirir kanaatindeyim.
  • sevgili x files;

oncelikle eleştirilerin ve önerilen için tesekkurler.

-1. olarak sitenin ortasına resimi koymak bende istemiyordum ama ne yapacan musteri herzaman haklıdır 1:)
    -font olarak degistirecektim ama yinede degistireyim deyince musteri begendi musteri herzaman haklıdır 2 :)
    - kodlar 100 % olmasında 99 % bana ait olsun . cunku o acıklamayıda ben yaptım sadece sorun olan baska bi projeye baslamıstım yavas ama ilerliyordu ve saglam ilerliyordu bu son dakikada ve 3 gunde bitirilmesi gerektigi icin ordaki kendi yazdıgım kodları aldım. hatta dikkat edersen source da banka.css diyede dosyalar var:)) acele oldugu icin bole oldu. yoksa en sevdigim sey kodların arasına acıklama yazmak bolece lazım oldukca onlardan faydalanıyorum.
    - sitede mp3player, haberler, hava durumu,sayac, birde yapım asamasında gorulen resim disinda hepsi bana aittir.
    -yanlız acele ye geldigi icin tasarımda bi kac sorun var farkındayım. frame kullanmadım sadece haberler iframe olarak geliyor yoksa tasarım tablolarla yaptım.

ayrıca sitenin adresi asil yerine tasınmıstır.www.yozgatlilarfederasyonu.org

hangi programı kullandıgımı soran arkadas icin dreamweaver, photoshop, flash(sadece alttaki reklam banneri icin kullandım),css

• evet bu siteyi yapan arkadaşa dencek en iyi şeylerden biri fontları değiştirmesi kendini daha çok geliştirmen gerek gerek eğer webmasterim diyorsan.

Bu arada işin hayırlara vesile olsun.Herhangi bir problemin olduğunda burda yardıma koşabiliriz.

Hayırlı çalışmalar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.