Şimdi Ara

Yorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumları çok fazla gezemiyorum, aktif olarak mesaj da atamıyorum ama arada sırada forumları okurum.

Türkiyenin interneti kötü durumda ve bunu bilinçli olarak kullanan herkes çok çok iyi bir şekilde biliyor.

- Altyapı kötü
    - Yurt dışı çıkışımız yavaş
    - Gereğinden çok fazla ücret ödüyoruz.
    - Kısıtlamalar la karşı karşıyayız (kotalar)

Kota kısmını ve bu tür uygulamaları sanırım BTK belirliyor. TTNet e mail atsak ta yazı yazsak ta birşey değişmeyecektir.

BTK ya yazı yazma , imza toplayıp dilekçe sunma ve bazı kararların değiştirilmesi gibi birşey yapabilir miyiz ? Biliyorum burası Türkiye kolay değil.

Ama bugün internette bir haber okudum ve yurtdışında AB ve ABD de internet fiyatları 15% ucuzluyor ve internet hızları da ARTTILIYOR.

AB üyesi olma yolunda bir ülkeyiz diyoruz, oluruz veya olmayız orası meşhul. Teknolojiyi yakından takip eden bir ülkeyiz (kullanma bakımından,üretmeye daha fazla geçemedik malesef), adımızı tüm dünya da duyurmuş bir ülkeyiz de.

Neden bizde AB ve ABD de insanlar gibi internet kullanamıyoruz ?

Bu arada dünyanın en hızlı interneti G.Kore ve normal bakır altyapı ile yapıyorlar bunu. coğrafi olarak türkiye kadaş büyük değiller ama aldıkları ücrette az ve internet ücretsiz belli bir kesime orada.

Finlandiya da da internet ücretsiz hale gelecekmiş.

Durumumuzu bir şekilde yukarlara bildirip gözlerini açtırtma şansımız yokmu ? Benim bu konuda çok fazla bilgim yok ama sormak istiyorum buradan mümkünse çünkü internete ödediğimiz paralar gerçekten yüksek ve bakıldığında lüks bir hizmete giriyor ama IRTERNET LUKS bir olay değil HER EVDE OLMASI GEREKEN dir.

Konu hakkında yorumlarınızı ve ne yapabilir yapamayı bu durum için bilir kişilerden ve büyüklerden akılcı bir yorum/cevap bekliyorum.

Teşekkürler.

• TTnet dikkate almaz bunları.Dikkate alsalar bile nasıl paraya çeviririz diye düşünürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.