Şimdi Ara

Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Hakkında ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
24.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşletme mezunu olduk bu sene ve zamanın güzide bölümü mis okuyamadık bu eksikliği MIS yüksek lisans yaparak çözmek istiyorum lakin sorularım var.
    Ben tezsiz okuyacağım bu durumda parasına göre en ideal adı geçen okullar nelerdir?
    Bilişim,bilgi sistemleri,sistem uzmanlığı v.s pozisyonlarında iş başvurularında kâle alınma şansım nedir sonuçta sektörde diğer adaylar ybs lisans mezunları,bilgisayar müh. mezunu.
    Fikirleriniz,görüşlerinizi paylaşırsınız çok güzel paylaşım olur benim gibi yapmayı düşünün arkadaşlar için cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• Güncel güncel güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MIS'de Boğaziçi Üniversitesi muhtmelen en iyi seçenek olacaktır senin için ama başvuruları bitmiştir güz dönemine.
  • askerden sonra başvurucağım şimdiden fikir sahibi olmak istiyorum da.
  • MIS yüksek lisansı ile network gibi alanlardan ziyade, iş analizi, proje yönetimi, süreç yönetimi, CRM gibi alanlarda daha aktif olabilirsin. İyi bir üniversiteden mezun olduğun sürece iyi yerlere gelme şansın var tabi ki.
  • aslan26 A kullanıcısına yanıt
    sistem yöneticisi,network yönetimi gibi alanlarda bana bişey katmaz mı ?
  • MIS programlarında kaç tane network dersi var ki? MIS bambaşka bir disiplin sana o alanda katkısı olmaz ama IT dediğin de network'ten ibaret değil, çalışılabilecek çok fazla alan var, oralara yönelirsin.
  • aslan26 A kullanıcısına yanıt
    ne gibi biraz açarmısınız? ayrıca netwok sistem uzmanlığı için bilge adam v.s kurslardan eğitim alma planım var.
  • güncel beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalMW -- 21 Temmuz 2013; 23:53:26 >
  • Bende iibf mezunuyum, ve benim ilgimde hep bu yönde oldu yıllardır.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. İki bölümünde derslerini inceliyorum ama bilgi teknolojileri bölümünün dersleri daha bir pratiğe dönük gibi geliyor bana. Benim asıl ilgi alanım, web programlama ve güvenliği üzerine. Yönetim bilişim sistemleri bölümünün dersleri daha geniş tabanı içerir tarzda. İşletme ve yönetim derslerinin yanısıra veritabanı, e-ticaret ve erp bilgilerinide içeren konular mevcut. İçerdiği konuların hepsi kendi içlerinde gerçekten farklı disiplinler.Tüm konulardan yüzeysel olarak biraz alıp, işletmelerde kullanımını gerektirecek genel ve sınırlı bir it bilgisi ile istihdam imkanları ne derece geniş olabilir bilemiyorum. Benimkisi sadece bir varsayım yanlışta olabilir doğrusunu bilen arkadaşlar lütfen yorumlasın. Yönetim bilişim sistemleri mezunundan çok iyi yönetim danışmanı olabilir mesela, her konuda birşeyler bilen birisi olarak. Ancak ülke şartlarında gerçekleşme ihtimali nedir bilinmez tabi.

Bilgi teknolojilerinde daha fazla pratiğe dönük ders var ve konu derinliği daha fazla gibi duruyor. Network gibi bir konuda bana görede kesinlikle tercih bu bölüm olmalıdır. Ancak temel ve ilginin olması burada çok önemli söylenildiği gibi ama network gibi konulara ilgi duyan bir insanın temeli fazla olmasa da yapabileceğini düşünüyorum açıkçası.

Enformasyon teknolojileri var birde. Sanırım iü, ve khü de var gördüğüm kadarıyla. Bu bölüm bilgi teknolojilerinin muadili gibi duruyor bu üniversitelerde. Sanırım mühendislik kökenli olmayıp ayrıntılı bir it eğitimi almak isteyenlere yönelik. Ama genelde iş ilanlarında pek adına rastlayamıyorum, iş piyasasında fazla tanınmamış olması bir olumsuzluk yaratabilir mi acaba?

• Ek olarak, İşletme, ekonomi(ben) mezunu birisinin işin yönetim dersleri kısmını zaten önceden gördüğünü varsayarsak, yönetim, finans, istatistik dersleri içeren mis yerine it seçmesi daha mantıklıca duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cvoor -- 28 Temmuz 2013; 10:21:54 >
  • cvoor C kullanıcısına yanıt
    kesinlikle tüm yönetim,finans,pazarlama derslerinden muaf olup sadece it'yönelik dersler alsak daha güzel olur.
  • Valla bu saatten sonra, istatistikmiş, finansmış uğraşmak görmek istemiyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cvoor

Valla bu saatten sonra, istatistikmiş, finansmış uğraşmak görmek istemiyorum artık.

Hocam aklında bir üniversite var mı yönetim bilişim yüksek lisansı için.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalMW

quote:

Valla bu saatten sonra, istatistikmiş, finansmış uğraşmak görmek istemiyorum artık.

Biraz araştırdım, hem it hem mis için konuşursak eğer, iyi eğitim veren üniversitelerin eğitim ücretleri gerçekten yüksek. Boğaziçi, itü, sabancı, bahçeşehir vb üniversiteler de 20-30 bin arası civarlarında. Bu para bu okullara verileceğine Amerika' ya gidip geçici işlerde çalışarak, hem dil geliştirilip hemde çok daha iyi şartlarda eğitim fırsatları yakalanır. Sakarya üniversitesinin uzaktan eğitimi var ama sorular paylaşılıyor, ezberlenip geçiliyor diye şeyler duydum hakkında.
    İstanbul üniversitesinin tezsiz ybs programı var ücreti daha makul duruyor.Bölüm ve hocalar içinde iyi şeyler söylüyorlar. Oraya kayıt olunabilir eğer mis düşünülüyorsa.

• quote:

quote:

quote:

Biraz araştırdım, hem it hem mis için konuşursak eğer, iyi eğitim veren üniversitelerin eğitim ücretleri gerçekten yüksek. Boğaziçi, itü, sabancı, bahçeşehir vb üniversiteler de 20-30 bin arası civarlarında. Bu para bu okullara verileceğine Amerika' ya gidip geçici işlerde çalışarak, hem dil geliştirilip hemde çok daha iyi şartlarda eğitim fırsatları yakalanır. Sakarya üniversitesinin uzaktan eğitimi var ama sorular paylaşılıyor, ezberlenip geçiliyor diye şeyler duydum hakkında.
    İstanbul üniversitesinin tezsiz ybs programı var ücreti daha makul duruyor.Bölüm ve hocalar içinde iyi şeyler söylüyorlar. Oraya kayıt olunabilir eğer mis düşünülüyorsa.

+Marmara'da iyi gibi araştırdım İTÜ'yü söylemeye gerek yok.Tezsiz olunca kafamı karıştıran birde şu doktora yapma yapamıyoruz.

Merak ettiğim şu burada master yapsak tezsiz yurt dışında doktora yapabilir miyiz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

+Marmara'da iyi gibi araştırdım İTÜ'yü söylemeye gerek yok.Tezsiz olunca kafamı karıştıran birde şu doktora yapma yapamıyoruz.

Merak ettiğim şu burada master yapsak tezsiz yurt dışında doktora yapabilir miyiz?

Yurtiçi devlet üniversitelerinde doktora için tezli yapmak gerekiyo diye biliyorum. Ama tezsiz master yapıp bazı vakıf üniversitesinde görev yapanları duydum. Yurtdışında seçenek çok tabi, birazda paraya bakar gibi, çünkü aranılan şartlar azaldıkça ücret miktarları artıyor genelde. Ben doktora düşünsem işimi şansa bırakmam tezli yapmaya çalışırım. Yurtdışında tezli yapabileceğin iyi üniversiteler var. Çoğu öğrenci çalışıp bir şekilde geçimini sağlıyor. Benimde kafamı kurcalıyor Amerika'ya gitme mevzusu.

• En kolay bankalarda is analisti olursun. Baslangic olarak da en iyi secenek bu olur. Yogun calisabilirim dersen ve yuksek lisansi bounda yaparsan accentureda cok iyi bir alternatif olur ama adamlar daha cok lisansa bakiyorlar...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yurtiçi devlet üniversitelerinde doktora için tezli yapmak gerekiyo diye biliyorum. Ama tezsiz master yapıp bazı vakıf üniversitesinde görev yapanları duydum. Yurtdışında seçenek çok tabi, birazda paraya bakar gibi, çünkü aranılan şartlar azaldıkça ücret miktarları artıyor genelde. Ben doktora düşünsem işimi şansa bırakmam tezli yapmaya çalışırım. Yurtdışında tezli yapabileceğin iyi üniversiteler var. Çoğu öğrenci çalışıp bir şekilde geçimini sağlıyor. Benimde kafamı kurcalıyor Amerika'ya gitme mevzusu.

Tezli yapma zorunlulugu yok. Projeli master yaptim yurt disi 2 okul yurt icinde 1 ozel 1 devlet okulundan kabul aldim.

• Merhaba kambochian

En kolay bankalarda is analisti olurum diyorsun doğrudur genelde bankalar bu pozisyona çok arıyor peki nereye kadar çıkılabilinir kariyer basamakları olarak ?

accenture dediğiniz yönetim danışmanlığı şirketleri gibim bişey mi?

Projeli Master ne oluyor ? Tezsiz master yapınca sonunda proje yaptırıyorlar bunun gibi bişey mi ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.