Şimdi Ara

## Yolculuk Sırasında Karşılaşılan İlginç ve Komik Olaylar ## (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
19
Favori
12.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anneannem anlatmıştı çok eskiden gazetede okuduğu bir habermiş;

Olay çok eskide geçiyor(herhalde 50 ya da 60lar en fazla). O zamanlar otobuslerde bagaj yokmuş o yüzden eşyalar tavana bağlanırmış. Birgün Bolu'da bir İnebolu'lu vefat etmiş. Tabi bu adamı tabutla İnebolu'ya götürmüşler, geri gelirken de bir otobüsün üstüne bağlamışlar tabutu. Neyse otobüs yola çıkmış yolcu dolu halde. Yolda bir kişi durdurmuş bu otobüsü. 'kardeş alıver beni de' demiş. Şoför de 'kusuruma bakma hiç yer yok'. Adam acelem var diye ısrar edince 'o zaman yukarıda gidebilirsen git' demiş. Adam çıkmış yukarı, giderken çarpan rüzgardan serseme dönmüş. Bakmış tabut rüzgarı kesiyor sığınmış arkasına. Yine de bakmış olmuyor, 'n'olucak kapağı hafif açık hava gelir' demiş. Ama bu içine girince uyumuş kapak da kapanmış. Bunlar böyle giderken otobüsçü tutmuş bir yolcu daha almış. O da aynı şekilde rüzgardan pert, bari şu tabut rüzgarı kessin diye o da tabutu oynatmaya başlamış. İçerdeki adam uyanıp 'kardeş, uyumuşumuz şurda rahatsız etmesene' diyince, öteki adam 'hssktr lan, ölü dirildi' diyip kendini otobüsten atmış:D

• quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Anneannem anlatmıştı çok eskiden gazetede okuduğu bir habermiş;

Olay çok eskide geçiyor(herhalde 50 ya da 60lar en fazla). O zamanlar otobuslerde bagaj yokmuş o yüzden eşyalar tavana bağlanırmış. Birgün Bolu'da bir İnebolu'lu vefat etmiş. Tabi bu adamı tabutla İnebolu'ya götürmüşler, geri gelirken de bir otobüsün üstüne bağlamışlar tabutu. Neyse otobüs yola çıkmış yolcu dolu halde. Yolda bir kişi durdurmuş bu otobüsü. 'kardeş alıver beni de' demiş. Şoför de 'kusuruma bakma hiç yer yok'. Adam acelem var diye ısrar edince 'o zaman yukarıda gidebilirsen git' demiş. Adam çıkmış yukarı, giderken çarpan rüzgardan serseme dönmüş. Bakmış tabut rüzgarı kesiyor sığınmış arkasına. Yine de bakmış olmuyor, 'n'olucak kapağı hafif açık hava gelir' demiş. Ama bu içine girince uyumuş kapak da kapanmış. Bunlar böyle giderken otobüsçü tutmuş bir yolcu daha almış. O da aynı şekilde rüzgardan pert, bari şu tabut rüzgarı kessin diye o da tabutu oynatmaya başlamış. İçerdeki adam uyanıp 'kardeş, uyumuşumuz şurda rahatsız etmesene' diyince, öteki adam 'hssktr lan, ölü dirildi' diyip kendini otobüsten atmış:D

• quote:

Orijinalden alıntı: EaqLe

quote:

Orijinalden alıntı: pelerinli

Anneannem anlatmıştı çok eskiden gazetede okuduğu bir habermiş;

• :D güzel konu gülmekten öldüm :)

benim konu komik değil amaç görsellik olsun
    ilginç bir fotoğraf yakalamıştım.Koyunlar ve üzerinde gökküşağı.Zamanında N70 ile çekmiştim

## Yolculuk Sırasında Karşılaşılan İlginç ve Komik Olaylar ##

## Yolculuk Sırasında Karşılaşılan İlginç ve Komik Olaylar ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeSuBa -- 24 Haziran 2011; 15:10:17 >

• @batuhanc05

Süper fotoğraf olmuş.
  • şehiriçine bindik tıklım tıklım dolu. ben erken binmiştim oturuyorum.kafası kapalı 40 yaşlarında kadının biri var, arkasında da genç bi çocuk. kadın durup durup arkasına dönüp cıkcık, pfsss falan diyip duruyodu. çocuk çekilmeye çalışıyo ama napsın yani yer yok. en son kadın ya çekil ayıp falan filan dedi. kadını da görseniz top sakallı ince bıyıklı bişey. çocuk kıpkırmızı oldu hiç bi suçu olmadığı halde çok üzülmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brothers of Metal

şehiriçine bindik tıklım tıklım dolu. ben erken binmiştim oturuyorum.kafası kapalı 40 yaşlarında kadının biri var, arkasında da genç bi çocuk. kadın durup durup arkasına dönüp cıkcık, pfsss falan diyip duruyodu. çocuk çekilmeye çalışıyo ama napsın yani yer yok. en son kadın ya çekil ayıp falan filan dedi. kadını da görseniz top sakallı ince bıyıklı bişey. çocuk kıpkırmızı oldu hiç bi suçu olmadığı halde çok üzülmüştüm.

Nasıl Yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIME BANDIT

@batuhanc05

Süper fotoğraf olmuş.

eyw n70 ile anca bu kadar:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaNcEt

quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Tekirdağ'da okuyorum İstanbul'la yakın olduğundan her haftasonu eve geliyorum oyüzden anım çok, aklıma gelenleri yazıcam bol bol.. Geçen son haftaydı işte finaller vardı gidiyorum okula, en arkaya verdiler, küfrede ede oturdum. Yanımdaki 3 koltuğa karı koca oturdular 3 tanede küçük çocuk. Biri bebek daha.. Ağlıyıp duruyolar falan rezil rüsva bi durumda gidiyoruz. Müzik son ses açık ama yok çare olmuyor. Kafamı çevirip bebeğe bakmamla bebeğin kusması bir oldu, 2 küçük çocukta onu görünce midelerimi bulandı nedir, 2 side aynı anda bi kustu nerdeyse bende kusuyodum, otobüs toplu kusma yaşıycaktık anasını satıyım :D

He bide o son haftanın dönüşünde 21:00 arabasına aldık arkadaşla, bizi aradılar otobüs arızalı 20:20 otobüsüne bindiricez dediler, ok dedik bekliyoruz. Son model Starliner geldi sevindik falan kafamıza göre biyere oturucaz baktık tip tip insanlar en arkaya geçtik kızın yanı boştu, muavine dedim ben kendi numarama oturmak istiyorum. Kız birden 'benim için problem değil, oturabilirsiniz.' dedi.. İyi... dedim içimden bu gülümseme tabi.. Oturdum müzik dinliyorum falan yine kız full beni kesiyor.. Vay arkadaş diyorum ben aynısını yapsam adım sapığa çıkacak iyi valla.. Uyuyo numarası yapıyorum bi yandan kıza bakıyorum kız öküz gibi bana bakıyor yani gözünün ucuyla falan değil bildiğin kafasını çevirmiş bakıyor, rahatsız oldum abi yok böyle birşey sonra baktım uyuyamıyorum kız yüzünden normal oturdum falan uykusuz okudum öyle çevirdi kafasını..

hocam kız şaşı olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhanc05

quote:

Orijinalden alıntı: TIME BANDIT

@batuhanc05

Süper fotoğraf olmuş.

eyw n70 ile anca bu kadar:D

Tam duvar kağıdı hocam, mükemmel..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı

14B hattina umraniye santralde bindim, bulgurluda inecegim. 2 durak gidecem yani. Santralde benimle birlikte bir manga tombul ve her frende veya virajda otobus icerisinde ucma potansiyeli olan teyzeler bindi. Nitekim uctular da. Otobusun hareketiyle kanatlanan bir teyzenin yumrugu bir adamin yuzune carpti. Adam da fizik bilgisini sonuna kadar kulanarak cevap verdi: Agirlik merkezini s.ktigiminin... Gebermistim gulmekten

kendi başıma kahkaha attım
    sonra kendi kendime delimiyim diye bi daha güldüm

• Orijinalden alıntı: ft1907

Orijinalden alıntı: xhellfirex

eski 302 otobuslerin en arkasına abim ben kuzenim oturduk.abimle benim onumde koruma demiri vardı ama kuzenin onu koridordu.
    otobus baya hızlıydı birden tumsekten gecti onun etkisiyle kuzenim yerınden zıplayıp koridorda koşmaya başladıotobusun yarısına kadar durduramadı kendini
    [müthişşşşşş
  • essen hauptbahnhof tan otobüsle bizim mekana gidiyorum en arka koltuktayım, aniden yanımdan hımmmpf fırrrt pruufffff diye bir ses geldi... insan burnundan o sesin çıkabileceğini o ana kadar hiç ummazdım yanıma bir baktım alman dedecik mendili doldurmakla meşgul...
  • Kadıköyden 13e binmiştim ümraniye merkeze geldiğimizde otobüs ağzına kadar dolu arkadan yolcu alıyo. yine arkadan yolcu aldığı esnada şoför arka kapıyı iyi görememiş olacakki yolcunun biri tam binmeye yeltenmişken şoför kapıyı kapayıp hafiften kalkmaya yeltendi. adamın elinde poşet vardı otobüs hareket edince elini kurtardı ama elindeki poşetin yarısı kapıda sıkıştı. otobüs gidiyo adam koşuyo bu sırada poşeti bırakmıyo tabi. böle 5-10 metre koşudan sonra şoför ancak farketmişti sanki bi film sahnesi gibiydi
  • +18

Fantezi falan değil gerçektir gençler

3 sene önce falandı ben üniversite 1. sınıf bitmiş Eskişehirden Balıkesire dönüyorum kamilkoçla. En arka koltuğun bi önünde oturuyorum gece 2 de binmiştim otobüs bomboştu zaten , ön kısımları bilmiyorum ama orta kapının arkasında kimse yoktu ben sağ koltukta oturuyorum sol ön koltuğumda bi kız oturuyodu. Çok güzel değildi yani orta halli yolda görseniz bakarsınız ama o kadar vücudu sağlamdı ama.. Neyse efem benim kız arkadaşım vardı yani umrumda değildi pek açtım kitabımı okuyorum oda bişey okuyo falan muavini çağırdı işte bişeyler soruyo muavin de harbi salaktı saçma sapan konuştu kızla , kız da neyse ya tamam boşverin falan gibi bişeyler söyledi gitti muavin kız döndü bana ilk kez kamile biniyorum bu muavinler hep böyle mi falan dedi.. Ben de 2 haftada bir giderdim balıkesire mecburen kız arkaşım yüzünden. O muavinide baya bi görmüştüm.. Dedim evet o herifi biliyorum ben harbi mal falan işte sonra kız ne okuyosun dedi işte dedim şunu falan.. Neyse muhabbet ilerledi molada çay içtik konuşuyoruz falan hacettepe ingilizce öğretmenliği okuyomuş. Sonra mola bitti kız bi baktı cüzdanı yok işte bas bas bağırıyo cüzdanım yok falan polis geldi bi süre kaldık orda ben ona yanında bulunsun balıkesire gidince sen bana verirsin dedim 50 lira verdim baya bi olmaz falan dedi kız en son aldı tabi benim amacım numarasını almaktı.. Beklenen oldu numaramı istedi falan.. Neyse tatilde biz baya bi mesajlaştık buluştuk görüştük falan en son görüşmemizde pederden arabayı aldım balıkesirde bi tepe var genelde bu işler için yada kafa çekmek için giderler oraya götürdüm oraya ve arka koltukta işi bitirdik =) Kız 2 yaş büyüktü benden ama o günden sonra aramadım sormadım mal gibi böyle bi anıydı işte

• bende anlatayım bi tane

Yaklaşık 2 yıl evvel ara tatil için otobüsle İzmir den mersin e gidyordum. arka sıralarda birinde oturuyorum.arkamda da iki tane 40-50 yaşlarında teyze oturuyo.neyse çıktık yola bu teyzeler başladılar konuşmaya:)yüksek sesle hiç durmadan konuşuyolar.ben dayanamadım dömdüm dedim teyzecim biraz alçak sesle konuşun millet rahatsız olmasın.tamam dediler ama max 2 dakika geçti gene başladılar.bu sefer başkaları uyarmaya başladı muvinde geldi uyardı ancak bu teyzeler herkese bi tamam yavrum çekip devam ediyolar.bide kulaklıkları takmasınlarmı daha da bağırmaya başladılar:)millet hem kızıyo hem gülüyo.neyse gece saat 1 civarı yattılar bunlar.herkes uyanuk bi onlar uyuyo:)muavin yanıma geldi dedi vallahi sonunda yattılar yoksa fıttıracaktık.tam bunu derdemez teyzelerden biri baya bi yüksek sesle ve uzunca yellenmesin mi :D artık o anı nasıl anlatıyım bilmiyorum.otobüsteki herkes yıkılyo gülmekten.tabi arada artçı yellenmeler de geliyo.artık millet gülme krizine girdi.onlar hala uyumaya devam:)
    işte böle bi olaydı:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Theradon

+18

Fantezi falan değil gerçektir gençler

3 sene önce falandı ben üniversite 1. sınıf bitmiş Eskişehirden Balıkesire dönüyorum kamilkoçla. En arka koltuğun bi önünde oturuyorum gece 2 de binmiştim otobüs bomboştu zaten , ön kısımları bilmiyorum ama orta kapının arkasında kimse yoktu ben sağ koltukta oturuyorum sol ön koltuğumda bi kız oturuyodu. Çok güzel değildi yani orta halli yolda görseniz bakarsınız ama o kadar vücudu sağlamdı ama.. Neyse efem benim kız arkadaşım vardı yani umrumda değildi pek açtım kitabımı okuyorum oda bişey okuyo falan muavini çağırdı işte bişeyler soruyo muavin de harbi salaktı saçma sapan konuştu kızla , kız da neyse ya tamam boşverin falan gibi bişeyler söyledi gitti muavin kız döndü bana ilk kez kamile biniyorum bu muavinler hep böyle mi falan dedi.. Ben de 2 haftada bir giderdim balıkesire mecburen kız arkaşım yüzünden. O muavinide baya bi görmüştüm.. Dedim evet o herifi biliyorum ben harbi mal falan işte sonra kız ne okuyosun dedi işte dedim şunu falan.. Neyse muhabbet ilerledi molada çay içtik konuşuyoruz falan hacettepe ingilizce öğretmenliği okuyomuş. Sonra mola bitti kız bi baktı cüzdanı yok işte bas bas bağırıyo cüzdanım yok falan polis geldi bi süre kaldık orda ben ona yanında bulunsun balıkesire gidince sen bana verirsin dedim 50 lira verdim baya bi olmaz falan dedi kız en son aldı tabi benim amacım numarasını almaktı.. Beklenen oldu numaramı istedi falan.. Neyse tatilde biz baya bi mesajlaştık buluştuk görüştük falan en son görüşmemizde pederden arabayı aldım balıkesirde bi tepe var genelde bu işler için yada kafa çekmek için giderler oraya götürdüm oraya ve arka koltukta işi bitirdik =) Kız 2 yaş büyüktü benden ama o günden sonra aramadım sormadım mal gibi böyle bi anıydı işte

Kamile biniyorum ne ya yarıldım bu lafa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed Wood -- 25 Haziran 2011; 0:03:28 >

• Belediye otobusundeyim en arkada oturuorm biraz ilerledik ve otobusun dolmaya basladigini gordum ve yavas yavas millet arkaya dogru ilerliyordu en arkada otururken ben bizim tarafa bir yasli kadin birde genc kiz geldi ben dedim kalkma vaktidir kalkayimda su kadin otursun dedim.kalktim yerimi vermek icin 2dk sonra arkama baktigimda genc kiz yerime oturmus muzigini dinliyordu -.-
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35gta

Belediye otobusundeyim en arkada oturuorm biraz ilerledik ve otobusun dolmaya basladigini gordum ve yavas yavas millet arkaya dogru ilerliyordu en arkada otururken ben bizim tarafa bir yasli kadin birde genc kiz geldi ben dedim kalkma vaktidir kalkayimda su kadin otursun dedim.kalktim yerimi vermek icin 2dk sonra arkama baktigimda genc kiz yerime oturmus muzigini dinliyordu -.-

böyle yapanlar çok oluyor gıcık oluyorum
  • Öğrenciyken marmariste Finlandiyalı bir hatunla tanıştım. Ertesi gün sözleştik buluşmak için, ben Muğla'ya döndüm orda içki pahalı ya uyanıklık! edip evde içtikte içtim. Marmaris yolunu bilen bilir çok virajlı bir yol, midem bulanmaya başladı en arkaya geçtim elimde su şişesi var. O kafayla "buna kusarım" dedim. Sonra dayanamadım başladım kusmaya şişe doldu taştı otobüs sağa dönüyor sola kusuyorun sola dönüyor sağa kusuyorum.
    Allahım ne rezillikti Allahtan muavin iyi bir adammış o durumuma rağmen yardım etti. Kızın yanına gideceğim kusmuk kokuyorum. Kolonya aldım her tarafıma döküyorum kokuyu almasın diye neyse kızda umursamadı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue_Knight -- 25 Haziran 2011; 10:47:08 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.