Şimdi Ara

Yokuşta Giden Dizel Cruze - 10 bin kilometre İncelemem (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
5.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sivrihisar'a kadar ortalama hız kontrolü yapıldığı için 110-120 arası sabit gittim.

Sivrihisar'dan sonra 140-160 arası Bilecik'e devam ettim. Sadece Eskişehir'de radar yapıldığı için 70-90 arası gittim.

Dönüşte tüm yolu 160-210 arası geldim

Bitmiş bir toplumun son can çekişmeleri...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında sizi ciddiye alıp cevap yazacaktım ama şu cümlenizi gördükten sonra vaz geçtim. "Bitmiş bir toplumun can çekişmeleri..."
    Artık nasıl bir toplumda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama sizi oturduğunuz sırça sarayla, ezbere toplum kurallarınızla ve haddinizi aşan cümlelerinizle baş başa bırakıyorum sevgili klavye polisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: congman

Aslında sizi ciddiye alıp cevap yazacaktım ama şu cümlenizi gördükten sonra vaz geçtim. "Bitmiş bir toplumun can çekişmeleri..."
    Artık nasıl bir toplumda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama sizi oturduğunuz sırça sarayla, ezbere toplum kurallarınızla ve haddinizi aşan cümlelerinizle baş başa bırakıyorum sevgili klavye polisi.

Eee, n'oldu?
    Cevap yazmıyordunuz hani?

DUUUUD Dİİİİ DUUUU Dİİİİ

• Güzeş bi inceleme olmuş. Bendede 1,6 otomatik benzinli var. Kanaatimce aracın en büyük sıkıntısı rampalarda sıkışıp iki-üç vites düşürmesi ve bağırması. Yakıt konusuna gelince, benim yakıt muadili benzinli araçlara baktığımda çokta fazla değil gibi.
  • congman kullanıcısına yanıt
    Sizi kutluyorum. Son derece güzel bir inceleme yazısı..

Bazılarının yaptığı gibi ( bir de utanmadan editörlük yaptığını sananlar var aralarında) türkçeyi katlederek ve inceleme demeye bin şahit ister tarzda değil de verimli ve faydalı olmuş.

Klavyene ve emeğine sağlık,umarım aracınla problemsiz km.ler katedersiniz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaza geldim lan cruze mu alsam:)

• Allahtan congman insanının aracına binme ve az da olsa kullanma fırsatım oldu.
    Yoksa bu destansı yazıyı okumazdım

deepnote: bazı mesajlar forumu nasıl insanlarla paylaştığımızı tekrar hatırlatıyor.
    sayın congman dostum bu forumda saygı görmek istiyorsan seviyeni indireceksin

Umarım aracını bu defa hakkını vererek kullanırım
  • deeplord kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler çakma Gandalf kardeşim.
    Diğer sefer kullandığında hakkını vereceksen önceden haber ver de ben arabanın içinde olmayayım. Sen takıl kafana göre.
  • Cruze çarpışma testi sonuçları Euro Ncap

http://otomobildunyasi.net/chevrolet-cruze-carpisma-testi-ve-video/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatchback kasası cok hosuma gidiyor bu aracın

• Cruze kullananlar tavsiye eder misiniz bu araci. 1.6 cruze almak istiyorum yaklasik 30 bin tl ye full donanimli o fiyata baska marka yok. Satmayi dusunmuyorum tabi yakin zamanda . 4-5 binmek istiyorum yilda en fazla 15 bin km yaparim.Siz tavsiye eder misiniz bu araci

• gecekusu12 kullanıcısına yanıt
    çok fazla bir performans beklentiniz yoksa alınabilir benzinlisi.
  • umarım ilk tercihiniz olan 159 alırsınız :)
  • Emeğinize sağlık,Kazasız belasız sürüşler inşallah..Teşekkürler tekrar...
  • güle güle kullanın güzel bir yazı olmuş.
  • Keyifle bidaha okudum kazasiz belasiz surusler ....cruze hb cok begendigim bi model zaten

• Dizel Cruze'lara bir ara ciddi niyetlenmiştim sonra vazgeçtim. Geçen hafta da arkadaşımın Astra'sını götürdüğümüz serviste dizel bir Cruze vardı. Hemen sordum nedir, nesi var tavsiye eder misin diye. Hiç bulaşma bence dedi, parça bekliyoruz. Az olduğu için bazı parçaları sıkıntı olabiliyor. Bu motor Opel grubundaki 2.0 cdti motordan farklı. Öyle olsa, ortak parça kullanımından daha kolay olurdu.
    Araç şirket aracıydı conta yaktırmışlar, nasıl hararet yaptılar, nasıl becermişlerse. Direksiyon simidi de soyulmuştu, belli ki hor kullanılmış.

Ama yine de malzeme kalitesi hakkında uzun dönem normal kullanıcı yorumlarını almak lazım, onlar daha fazla fikir beyan edebilir.
  • butterfly_effect_53 B kullanıcısına yanıt
    Şirket araçlarının nasıl kullanıldığı malum. Bir de 163 beygirlik bir araç olunca dizel gibi değil de Ferrari kullanır gibi araca yüklenince araç dağılmıştır.
    Ben normal kullanımda uzun dönem için sorun çıkaracağını sanmıyorum. Sonuçta Captiva motoru var araçta. Yüksek kilometre yapan çok sayıda Captiva yıllardır yollarda.
  • congman kullanıcısına yanıt
    Bir süredir bende cruze araştırıyordum ancak benzinli modelini, rutin bakım bölümüne gelene kadar tam benim aradığım araç dedim, tam cruze'a yoğunlaşacaktım ki her bakım 1000 tl o nedir arkadaş ya, tabi vergi de cabası öyle olunca yeniden uzaklaşmaya başladım
  • Emirhan Sürme kullanıcısına yanıt
    Aslında her bakım 1000 TL değil. İlk iletide de bahsettiğim gibi işin içine 4 adet balata girince fiyat buralara çıkıyor.
    Rutin bakım fiyatı için 700 750 arası fiyatlar almıştım Ankara'da. Aslında bu fiyat 1.6 dizel araçlar için normal sayılabilir. Ford, VW, Opel gibi markalarda dizel için rutin bakım 600 700 lira civarında. Tabii ki benzinli araçların bakım masrafı biraz daha düşük oluyor.

İşin özü yetkili servise gittiğinizde her marka birbirine yakın bakım fiyatları çıkarıyor. Chevrolet'e özgü bir durum değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi congman -- 1 Temmuz 2014; 10:04:08 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.