Şimdi Ara

Yoklama Kaçağı E-devletten Nasıl yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben liseden mezunum daha geçen sene mezun olmuştum dün sabah itibariyle 2001 doğumlulara yoklama kaçağı diye bildirim gitti. Bunun üzerine mesajda E-devlet veya askerlik şubesine gidip işlemleri yapabilirsiniz diye mesaj geldi, bende askerlik şubesine gitmekle uğraşmamak için e devletten yapmayı düşünüdüm yoklama başvurusu yazıp https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-asal-yoklama-basvurusu şu sitedeki bilgileri doldurdum ve sağlık ocağına gitmem gerektiği yazdı ekranda bende bir işkillendim açıksası madem askere gitmicem sadece yoklama aldırıcam sağlık ocağına muayne olmaya neden gidiceğimi düşünmedim değil birileride yaptığım şeyin yanlış olduğunu bu işlemin askere gitmek için yapıldığını söylediler. doğru işlemi mi yapıyorum bi bilginiz var mı??

Dipnot: Yoklama kaçağı cezasıda e devlette vergi borcunda da çıkmıyor ne yapmamız gerekiyor sanırım bir şey yapmamıza gerek yok

• sen tecil ettireceksin. yoklamadaki formu doldurmanın pek bi anlamı yok gidip muayane olmadıktan sonra. 20 yaş asker yaşıdır. 2 senelik tecil hakkın olması lazım. bir git askerlik şubesine ya da arayıp sor.

istiyorsan yoklama kaçağı olarak gezedebilirsin yakalanmadığın sürece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fekloooo -- 2 Şubat 2021; 14:13:16 >
  • hocam benim askerlik durum belgesinde "AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 19/06/2023 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. " yazıyor zaten yoklama yaptırmam gerekiyor, bu yoklama işini burdan yaptıktan sonra muayne olucam yarın sağlık ocağında, acaba muayneyi askerlik şubesine götürmem gerekiyor mu? bide yoklama işini doğru yapıyorum dimi hocam bu işlemlerden sonra yoklama kaçağı diye gözükmemem gerekiyor doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exommas -- 2 Şubat 2021; 20:14:46 >
  • hocam ne yoklaması. tecilli olan adam yoklama kaçağı olamaz. bir hata olmuştur arayın konuşun askeri şubeyle. yoklamayı yapanlar askerliğini yapacak olanlar için. acelesi yok zaten bunun. yıllarca yoklama kaçağı olarak gezenler var.

• hocam ne biliyim bende yoklama kaçağısınız diye e devlette mesajda var bende attığım linkteki yoklama başvurusu yaptım tanıdıklar şimdide o askerlik başvursu diyolar doğru mu peki? bi bilginiz var mı

• hocam sizin teciliniz varsa yoklama kaçağı değilsinizdir. büyük ihtimalle sistemde hata oldu ve tecili olan kişilere de yoklama kaçağı olduklarına dair mesajlar gitti. sonuçta devlet dairelerinin yaptıkları işler bunlar. hata çıkması normaldir. e-devlette teciliniz gözüküyorsa yoklamayı tamamlamayın. o tecil hakkı bitip uzatamayanlar için. yoklamayı verdikten sonra askere gideceğiniz tarih belirleniyor.

• hocam bu asal yoklama işi askere gidicekler içinmiş benim onla alakam yok bütün sitelerde yoklama kaçağı olanlar için o siteye göndermiş malum bende o formu doldurdum şimdi askerlik şubesini aradım o askere gidicekler için dedi... kafama tüküreyim sabah ilk işim askerlik şubesine gitmek

• Oğlum muayene olursan o işin dönüşü yok. Senin tecilin yoksa tecil ettireceksin. Al lise diplomanı git 3 yıl tecil ettirirsin. Askerlik erteleme var e-devlette oradan tecilin yoksa hallet. E-devletten halledemiyorsan şubeye gider diplomanla tecilini yaptırırsın.
  • Exommas kullanıcısına yanıt

endişelenecek bir şey yok ben de bilmiyordum senin gibi zannetmiştim. muayene olmamışsın zaten. askere alacakları yok seni şu an. 2023'e kadar tecilli gözüküyorsan askeri şubeye gidip hiç karıştırma işleri bence.

• hocam o başvuru ile tecil bozuluyormuş haberiniz olsun muayne olsaydım büyük ihtimal celp tarihim belli olmak üzere ankaraya mail gitmişti...

• aynen öyle. iyi ki gitmemişsin muayeneye.

• hocam ben sabah muayne olmaya gittim aslında ama aşı saatine denk gelmişim allahtan muayne olamamışım, valla komutan yoluna gidiyorduk  

• Aynısı bana da geldi. Benim yaşım 26. Geçtiğimiz haziran ayında 4 yıllık fakülteden mezun oldum. Tecilin bozulduğunu bilmiyordum mezun olduktan sonra. Aynı sizin gibi o yoklama başvurusunu yaptım ve askerlik erteleme işlemini yaptım. Umarım yanlış bir şey yapmadım. Askerlik şubesine gitmem gerekiyor mu ne yapmam gerekiyor bir fikrim yok... Siz ne yaptınız var mı bir gelişme?
  • Constantius kullanıcısına yanıt

Hocam kusura bakmayın geç gördüm bu sabah askerlik şubesine gittim bana senin tecilin var başvuru yapsanda sorun yok muayne olmamissin zaten dedi ama kilit nokta başvurmak değil muayne olmak muayne olduysan şafak saymaya başla dedi asal memuru umarım muayne olmamissindir

• Exommas kullanıcısına yanıt
    Muayene olmadım iyi bari :). Ama her yönüyle çok saçma bir olay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Constantius

Muayene olmadım iyi bari :). Ama her yönüyle çok saçma bir olay

Aynen abi ya 19 yasimdayim hani yıl olarak 20yim ama tecilim 2023e kadar gözüküyor e devletten bana yoklama kacagisin diye mesaj geldi bende onun üzerine biraz internetten araştırdım yoklama kaçağını düzeltmek için o asal başvuru sitesine gösteriyor bende orayı doldurduktan sonra anladım ne yaptığımı ama bir sorun yok şuan yksye hazırlanıyorum yazın Almanca öğrenip otomotiv mühendisliğiyle ülkeye dönmemek adına Avrupa'ya gitmeyi hedefliyorum inşallah basaririm malum ülkenin durumu içler acısı

• Kardeşim edevlette şöyle yazıyor bende erteleme başvurusu yapmıştım,

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 25/05/2022 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. 

çok şükür rahatladım ben.

Sana da bol şanslar umarım hedeflerini gerçekleştirirsin, almanca kolay bir değildir iyi çalış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Constantius -- 4 Şubat 2021; 15:30:54 >
  • Kaç yaşındasın acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.