Şimdi Ara

Yok mu güzel bi mmorpg ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
9.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Bdo da karakter yaratma ekranında bile uzun süre harcıyorsun. Karakterine kostümler aldınmı hoş duruyor. Wowu deneme amaçlı oynamıştım kendine has tatlı görselleri var ama kaç senelik oyun sonuçta. Paralı olmasa kitle bozulur tabi ama aylık ücret yerine premium sistemi olsa çok iyi olurdu. Süren bittimi oyuna girememek çok saçma bir sistem bence.
    Wow un bfa ile grafikleri gayet doyurucu oluyor. Bence yeterli. Bdo nun grafikleri abartılı ve göz yorucu bana göre. 3 saatten sonra gözler kizariyor. O nedenle bdo nun grafiklerini sevemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin fikrin öyle benimkisi dediğim gibi para vermeye değmez. O kadar para kazanıyor blizzard yapsın bir zahmet. Bdo nun grafikleri ilk defa oynayınca göz yorabilir bende de olmuştu ama o grafiklere alıştınmı wowun yüzüne bakmazsın. Millet geralt karakterini yapıp onla oynuyor daha wowda karakter özelleştirme bile kısıtlı. Zaten özelleştirsende bir şeye benzemiyor kadın karakter açıyorsun erkek gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 21 Temmuz 2018; 0:36:3 >
  • quote:

Senin fikrin öyle benimkisi dediğim gibi para vermeye değmez. O kadar para kazanıyor blizzard yapsın bir zahmet. Bdo nun grafikleri ilk defa oynayınca göz yorabilir bende de olmuştu ama o grafiklere alıştınmı wowun yüzüne bakmazsın. Millet geralt karakterini yapıp onla oynuyor daha wowda karakter özelleştirme bile kısıtlı. Zaten özelleştirsende bir şeye benzemiyor kadın karakter açıyorsun erkek gibi duruyor
    Steam da bdo yu 250 saat oynadığım yazıyor. Hersey grafik degil. Bdo nun pvp mantığınıda hic sevmedim. Bdo yu tam anlami ile oynuyum dersen eminim wow dan daha pahaliya gelir. Bdo nun en ust paketini aldim bunun yaninda inci cektim. 300 tl ye yakin harcama yaptim ama hala yetmedi. Oyun hala para yatirmami istiyor. Bide tr sunucusu her yönden leş, 35 yasindayim ve yanlis hissetmediysem bdo oyuncu kitlesi büyük bir kesmi 12-15 yaşında, cok sacma muhabbetler dönüyor. Bdo ya verdigim paraya wow da 9 aylik game time alabilirdim. Yazik oldu paraya. Bdo daha önce severek oynadigim gw2 ile kiyasliyorumda, gw2 bile bdo dan cok cok daha kaliteli bir oyun. En azindan gw2 nin pvp si doyurucuydu. Wow da kendime aklı basında kaliteli bir kitle bulabilecegimi duşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuwobe

Steam da bdo yu 250 saat oynadığım yazıyor. Hersey grafik degil. Bdo nun pvp mantığınıda hic sevmedim. Bdo yu tam anlami ile oynuyum dersen eminim wow dan daha pahaliya gelir. Bdo nun en ust paketini aldim bunun yaninda inci cektim. 300 tl ye yakin harcama yaptim ama hala yetmedi. Oyun hala para yatirmami istiyor. Bide tr sunucusu her yönden leş, 35 yasindayim ve yanlis hissetmediysem bdo oyuncu kitlesi büyük bir kesmi 12-15 yaşında, cok sacma muhabbetler dönüyor. Bdo ya verdigim paraya wow da 9 aylik game time alabilirdim. Yazik oldu paraya. Bdo daha önce severek oynadigim gw2 ile kiyasliyorumda, gw2 bile bdo dan cok cok daha kaliteli bir oyun. En azindan gw2 nin pvp si doyurucuydu. Wow da kendime aklı basında kaliteli bir kitle bulabilecegimi duşünüyorum

Alıntıları Göster
    Ben her şey grafik demedimki? Ben grafik manyağı değilim ama wow un grafiklerini beğenmiyorum. Tera, bdo tarzı detaylı grafik kalitesi yüksek karakterleri olan oyunlar seviyorum. Wowun genel anlamda görselliği iyi ama oyuna başladığımda elf kadın okçu açmıştım. Erkek gibiydi üstündeki giysi bedeniyle bütünleşmişti. Hiç sevmem böyle oyunları üstelik blizzard bu deli gibi para kazanıyor geliştirsin. Kaç senelik oyunda hala çamur gibi petler varmış bfa ile yeni grafikleri iyileştirmişler.

Bdoda para verecek çok şey var ama vermeye gerek yok. 4 tane pet, biraz ağırlık aldınmı alman gereken her ay değerli paket. Oyun zaten grind odaklı bir oyun olduğundan grind yaparken gerekli olanlar pet ve ağırlık o kadar. Şuan için max 200 tl ye bdo da her şeyi halledersin. Ben şanslıyım pazardan değerli pakette almıştım 2-3 aydır para yatırmam gerekmiyor. Wowda 9 aylık oyun süresi 450 lira falan olması lazım birde ek paketler falan derken bdodan 2-3 kat pahalıya geliyor. Üstelik bdo da değerli paketsizde oynayabiliyorsun dezavantajı pazaryerinden satışlarda vergi daha fazla kesiyor ama biriktirip her şeyi değerli paket aldığında satabilirsin, ama wowda oyuna giremiyorsun.

Kalite ayrı konu 9 liraya satılan bir oyun sonuçta. Gw2 de oynadım ben pvp si daha doyurucu ama o mmorpg havasını alamadım. Wowu seviyorsan oyna ben şu çıkacak runes of magic oynarım wowa para vermem. Oynamak için her ay para ödemeni isteyen oyunlara kesinlikle para kaptırmam. Koyarsın markete premium onu alırız ama onsuz oyuna girememek nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 21 Temmuz 2018; 1:13:8 >

• quote:

Ben her şey grafik demedimki? Ben grafik manyağı değilim ama wow un grafiklerini beğenmiyorum. Tera, bdo tarzı detaylı grafik kalitesi yüksek karakterleri olan oyunlar seviyorum. Wowun genel anlamda görselliği iyi ama oyuna başladığımda elf kadın okçu açmıştım. Erkek gibiydi üstündeki giysi bedeniyle bütünleşmişti. Hiç sevmem böyle oyunları üstelik blizzard bu deli gibi para kazanıyor geliştirsin. Kaç senelik oyunda hala çamur gibi petler varmış bfa ile yeni grafikleri iyileştirmişler.

Bdoda para verecek çok şey var ama vermeye gerek yok. 4 tane pet, biraz ağırlık aldınmı alman gereken her ay değerli paket. Oyun zaten grind odaklı bir oyun olduğundan grind yaparken gerekli olanlar pet ve ağırlık o kadar. Şuan için max 200 tl ye bdo da her şeyi halledersin. Ben şanslıyım pazardan değerli pakette almıştım 2-3 aydır para yatırmam gerekmiyor. Wowda 9 aylık oyun süresi 450 lira falan olması lazım birde ek paketler falan derken bdodan 2-3 kat pahalıya geliyor. Üstelik bdo da değerli paketsizde oynayabiliyorsun dezavantajı pazaryerinden satışlarda vergi daha fazla kesiyor ama biriktirip her şeyi değerli paket aldığında satabilirsin, ama wowda oyuna giremiyorsun.

Kalite ayrı konu 9 liraya satılan bir oyun sonuçta. Gw2 de oynadım ben pvp si daha doyurucu ama o mmorpg havasını alamadım. Wowu seviyorsan oyna ben şu çıkacak runes of magic oynarım wowa para vermem. Oynamak için her ay para ödemeni isteyen oyunlara kesinlikle para kaptırmam. Koyarsın markete premium onu alırız ama onsuz oyuna girememek nedir?

Alıntıları Göster
    "ben şu çıkacak runes of magic oynarım wowa para vermem" demişsin. Bu oyun eski degil miydi tr sunucu vs mi geliyor ?

• rom ile wow kıyaslamıyorum tabi sadece dediğim gibi aylık ödemeden oynanmayan oyunları sevmiyorum öncelşikle bunu belirteyim. Rom da yakında steamde çıkacak herhalde steame özel sunucu açacaklar.
  • quote:

rom ile wow kıyaslamıyorum tabi sadece dediğim gibi aylık ödemeden oynanmayan oyunları sevmiyorum öncelşikle bunu belirteyim. Rom da yakında steamde çıkacak herhalde steame özel sunucu açacaklar.
    https://mmo-population.com bu web sayfasi online oyunlari belli istatistiklere tutarak oyuncu sayisina göre sıralıyor. Runes of magic durum itibari ile 80. Sırada oyuncu sayısı epey kötü sanırım. Tabi sitenin güvenilirliği konusunda emin değilim. Steam a geliyorsa oyun belli bir süre daha toplayabilir. Ama yayıncı gameforge sanırım. Tanıdığım en sıkıntılı firma. Gameforge varsa 2 degil 4 kere düşünmek lazim. Tera gibi bir oyunu leş yaptı bu firma, aion u katletti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 21 Temmuz 2018; 2:14:34 >

• Gameforge'u bende sevmem ama beleş oyun sonuçta indirir oyun keyif verdikçe oynarız. Oyun Steam'de açılsın steamden bakarız kaç kişi var diye. Başka oynayacak oyun yok zaten çıkacak oyunda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 21 Temmuz 2018; 3:21:40 >
  • quote:

Gameforge'u bende sevmem ama beleş oyun sonuçta indirir oyun keyif verdikçe oynarız. Oyun Steam'de açılsın steamden bakarız kaç kişi var diye. Başka oynayacak oyun yok zaten çıkacak oyunda yok.
    Artık mmorpg üretilmiyor. survivor modunda oyunlar online oyun piyasını eline aldı. Moba oyunlar her ne kadar mmorpg tadı vermesede cok insan o oyuna kaydı. Mmorpg kitlesi var ama büyük kesim wow oynuyor. Wow oynamayanda ya gw2 yada eso oynuyor. Tr de ise mmorpg denince akla metin 2 ve knight geliyor. Durum bu malesef. Bless den ümitliydim. Onuda firma mundar etti. Oyun iyi ise firma kötü oluyor. Firma iyi oluyor oyun kötü oluyor. İşte hem firmanin iyi oldugu hemde oyunun iyi oldugu 3 secenek var gibi. Wow, gw2 ve eso... Eu da durum bu.. Aslinda en sevdigim oyun aion. Pve dersen pve... Pvp dersen daha iyisini görmedim.. Gel gelelim ki gameforge oyunu katletti. Na da Aion halen cok yüksek popilasyonda oynaniyor. Ru hesabi acarak wow un full paketi 140 tl ye geliyor. Aylik odemeside 32 tl.. Calisan biriyim nihayetinde bu rakamlar buyuk degil. Zevk aliyorsam veririm. Hanimi alip bir yemege ciksan min 100 lira verip geliosun :)

• quote:

Artık mmorpg üretilmiyor. survivor modunda oyunlar online oyun piyasını eline aldı. Moba oyunlar her ne kadar mmorpg tadı vermesede cok insan o oyuna kaydı. Mmorpg kitlesi var ama büyük kesim wow oynuyor. Wow oynamayanda ya gw2 yada eso oynuyor. Tr de ise mmorpg denince akla metin 2 ve knight geliyor. Durum bu malesef. Bless den ümitliydim. Onuda firma mundar etti. Oyun iyi ise firma kötü oluyor. Firma iyi oluyor oyun kötü oluyor. İşte hem firmanin iyi oldugu hemde oyunun iyi oldugu 3 secenek var gibi. Wow, gw2 ve eso... Eu da durum bu.. Aslinda en sevdigim oyun aion. Pve dersen pve... Pvp dersen daha iyisini görmedim.. Gel gelelim ki gameforge oyunu katletti. Na da Aion halen cok yüksek popilasyonda oynaniyor. Ru hesabi acarak wow un full paketi 140 tl ye geliyor. Aylik odemeside 32 tl.. Calisan biriyim nihayetinde bu rakamlar buyuk degil. Zevk aliyorsam veririm. Hanimi alip bir yemege ciksan min 100 lira verip geliosun :)

Alıntıları Göster
    wow eso gw2 ffixv den baska oyun oynamayin.

en guzek community ffxivde ama pvpsi cok zayifti bir ara class sistemi de cok hybrid.

eso da guzel ama skilller statlar degisik

fena degil eso community

gw2 senelerdir oynamadim cerezlik oyun gibi gelir bana hep

wow tavsiye edilecek tek oyun bu siralar. 250tl arti aylij odemsi var.

ya da oldschool ariyorsaniz wow vanilla private server deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• her yaz bir mmorpg çıkardı ona takılırdık. Geçen yaz EOS Türkiye vardı. Ondan önce Kaos online ondan önce karataht online. Hepsi kapandı. BDO geldi ama oyun çok vakit istiyor. Varımızı yoğumuzu oyuna mı vereceğiz? O kadar vaktim yok. Velhasıl yeni açılan oyunları oynamak keyifli oluyordu. Bu yaz bomboş geçti. Demek ki sektör daraldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newpower13 -- 21 Temmuz 2018; 16:31:6 >
  • Hastayım mmorpg sıralamalarınıza. Leş oyunlar komple

• Dediğin gibi oyun iyi olsa bile firma batırıyor. Uzun süre emek vereceksen ciddi oynayacaksan wowdan başka alternatif yok gibi. Aylık ücret olmasa bende oynardım. Eso almıştım çok zaman önce şimdi başladım oynuyorum. Casual oyuncu olarak oynadığımdan hiçbir şeye end game seviyesine ulaşana kadar para vermeyi düşünmüyorum. Wow da bu yüzden beni kaybediyor. Aylık ödemeyi kaldırsa grafiklerini beğenmesemde oynardım.
  • quote:

Dediğin gibi oyun iyi olsa bile firma batırıyor. Uzun süre emek vereceksen ciddi oynayacaksan wowdan başka alternatif yok gibi. Aylık ücret olmasa bende oynardım. Eso almıştım çok zaman önce şimdi başladım oynuyorum. Casual oyuncu olarak oynadığımdan hiçbir şeye end game seviyesine ulaşana kadar para vermeyi düşünmüyorum. Wow da bu yüzden beni kaybediyor. Aylık ödemeyi kaldırsa grafiklerini beğenmesemde oynardım.
    Evet. Oyun pahalı olabilir ama aylık ödeme biraz can sıkıcı. Gw2 oynamaktan sıkıldım, Eso ya ısınamadım, final fantasy de pvp yok, aion ve tera yi eu da gameforge batırdı. Wow dışında başka seçenegim yok malesef. Blizzard da bunu biliyor. Seve seve bana gelecekler diyor. O yuzden aylik odemesi ve absurt rakamlardaki paket ucretlerine ragmen aktif 7 milyon oyuncusu var. Aktarilanlara göre aksam saatleri 300.000 online sayısına ulaşıyormuş. Bir mmorpg icin ciddi bir rakam. Aylik odemesini olmasina ragmen dusununce cidden yuksek bir rakam. Beleş olsa online sayısı muhtemelen cs go ile yarışabilir.

• quote:

Evet. Oyun pahalı olabilir ama aylık ödeme biraz can sıkıcı. Gw2 oynamaktan sıkıldım, Eso ya ısınamadım, final fantasy de pvp yok, aion ve tera yi eu da gameforge batırdı. Wow dışında başka seçenegim yok malesef. Blizzard da bunu biliyor. Seve seve bana gelecekler diyor. O yuzden aylik odemesi ve absurt rakamlardaki paket ucretlerine ragmen aktif 7 milyon oyuncusu var. Aktarilanlara göre aksam saatleri 300.000 online sayısına ulaşıyormuş. Bir mmorpg icin ciddi bir rakam. Aylik odemesini olmasina ragmen dusununce cidden yuksek bir rakam. Beleş olsa online sayısı muhtemelen cs go ile yarışabilir.

Alıntıları Göster
    Ben şimdi bdo ve eso oynamasam wowa başlar üyelikte alırdım ama işte alternatif çok bunların hepsini denedikten sonra wowa dönerim. Bak şu resmi çektim oyunun grafikleri baya iyi ben bunun tadını çıkarmadan bırakmam :)
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1447009149

• quote:

Ben şimdi bdo ve eso oynamasam wowa başlar üyelikte alırdım ama işte alternatif çok bunların hepsini denedikten sonra wowa dönerim. Bak şu resmi çektim oyunun grafikleri baya iyi ben bunun tadını çıkarmadan bırakmam :)
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1447009149

Alıntıları Göster
    Biliyorum tabi. eso'nun grafiklerine hayran kaldım zaten. çok sade. temiz. göz yormuyor. abartı değil. tam olması gerektiği gibi. Çoğuna göre saçma gelebilir ama eso'nun grafiğini BDO'dan daha çok sevdim. ama gel gelelim oyuna ısınamadım. görevleri yapamadım. bir şeyler diyor çözemedim. en son prophet ile konuş demişti. Ama prophet i saatlerce aradım bulamadım. Sonra sinirim bozuldu oyunu sildim. Yani levelling olayı görevleri daha açıklayıcı ve sürükleyici olsaydı muhtemelen halen oynuyor olurdum.

• Bende böyle karışık uğraştırıcı görevleri sevmem ama görevlerde mesela yalan söyle diye bir seçenek çıkıyor ingilizce bilsek görevleri okusak baya iyi görevler var gibi. Bana mesela 2 tane gauntlet 2 tane greatsword craftla diye görev verdi greatsword ne alaka kullanmadığım silahı craftlatıyor yapmayacam o görevi. Gçrevlerle ilerleyip grindle kasılabiliyormuş. Bdoda zaten kara ruh 56ya kadar onu kes bunu yap diyor sonrası full grind. Wow u az oynarım şu sıralar o yüzden aylık ücret baya ters yoksa denemek istiyorumtekrar.
  • WoW daki aylık ücretlendirme bir süre sonra bayıyor insanı.Haftada iki bile girsen illaki aylık alman gerekiyor. Bu durumda da boşa masraf gibi geliyor ve insan oyundan soğuyor. Ayrıca kur nedeniyle fiyatlarda iyice arttı. Şuanda bfa+2aylık süre 350tle varıyor nerdeyse...

GW2 kombat sistemi cok güzel fakat son mapler cok sinir bozucu haritaya bakacak fırsat vermiyor moblar. Pat diye oluyon.Çileden cıkarıyor...

ESOda ise ping sorunu mevcut... gw2 ve wowa gore en az 30 ping fazla veriyor. pvp alanlarında ise 150altında ping göremiyorsun. Durum bu olunca insan boş yere kasmak istemiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N3v3N -- 22 Temmuz 2018; 14:24:48 >
  • Wow aslında pahalı değil yurtdışında çok rahat asgari ücretin %0.5'iyle her ay oynayabilirsin ama olay trye gelince asgari ücretin %5'ini gömmen gerek nerden baksan 10 katı fark oluşuyor , bizim ülkede pahalı yani oyuna çamur atmaya gerek yok
    Rom başlanabilir bence ben bi bakıcam en azından
  • Yukarıdaki adamın yazdığı tekrar oku baris7777. Mesele fiyatı değil ayda 2 günde girsen 20 günde girsen 60 lira vereceksin. Bdo ve eso da oyun süreni mi azalttın premium almayı bırakır devam edersin. Wowun daha çok yol alması lazım grafikler hala çamur gibi. Karakterin üstüne giydiği giysinin pikselleri gözüküyor vücüduyla bütünleşmiş. 10 sene önceki oyunlar gibi. O kadar para kazanıyor otursun yenilesin modellemeleri kaplamaları. Oyun motoru değiştirsin diyen yok. Bak şu videodaki grafikler daha yenileniyor. Her ay cebimden 13 doları almayı haketmiyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=TbQK4HfycFU&t=

Baştaki tavuğun ayaklarına bak kağıt gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 23 Temmuz 2018; 3:31:31 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.