Şimdi Ara

Yok mu düzgün bi usta?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İki ay önce 20 yıllık laguna alarak kendi topuğuma sıktım. Titiz biriyim ama param bu kadar. Öncelikle galeri 1000 masraf yok dedi, bakan usta 4000 çıkar dedi. Boya dahil şu an total 6000 verdim.

Ama sorun şu ki arabada boşluk var. Viteste giderken gaz kesince tavşan gibi zıplıyor. 3 usta gördü (biri motor takozlarını değiştiren) ve yorumlar;

O kadar boşluk olur olmazsa kasa kasılır
    O kadar olur toyota 4 kulaklı bu 3
    Gayet normal boşluk yok

Ya Hu araba sallanıyor bariz şekilde. Buji, buji kabloları, filtreler, motor kulakları değişti. Aks körüğü bişeyler rotlar vs değişti arabada değişmeyen şey kalmadı. Fabrikadan böyle çıkmadı ya araba?
    Bi de d sınıfı. Arabanın bu kadar konforsuz olması kabul edilebilir bir şey değil. Gerçekten işten anlayan usta tanıdığı olan var mı? İstanbul üsküdardayım mümkünse anadolu yakası, yoksa avrupa da olur. Arabayı keyifle süremiyorum şu an.

• Bogaz kelebegi aklima gelen bu bi opel arac vardi 99 model ondaki durumda sizinkine benzer bir durumdu fakat onda gaza baslayin durup zipliyordu rolantide problem yoksa arac normal calisiyorsa bogaz kelebeginde sorun olabilir veya aracin elektronik beynine hic baktirdiniz mi yakiti ayarlayan beyindir ben olsam yaziklarini tekrar edebilirim ama olsun
    1) bujiler buji kablolari
    2)motor kulaklari
    3)bogaz kelebegi
    4)aracin beynine baktirim sen 2 sini yapmissin aracin beynine girdiririm ariza kodlari illaki yazmistir onlara bakarim
  • teşekkürler bilgiler için.

önümüzdeki hafta rot balans ayarına gidecek, o zaman aks ve takozlara tekrar baktırıcam. değişti ama yanlış mı taktı, takamadı mı onlar görür sanırım.
    boğaz temizliğini önceki arabamızda ben yapmıştım. eğer bunda da sökmek kolaysa bi bakarım.

önceki bakımlarda bakmışlardı bir kaç hata kodu vardı, sildim demişti. şimdi tekrar bakıp eğer varsa silmeden ne olduğunu öğreneyim. ustalardaki "sildim bi daha çıkmadı" rahatlığı da beni benden alıyor. niye siliyorsun bi bak neden vermiş diye değil mi? işlerine geliyor sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.