Şimdi Ara

YÖK ATLAS VERİLERİ AÇIKLANDI !! (TIPA İLGİ PATLAMIŞ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
3
Favori
4.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • summertimesummertime S kullanıcısına yanıt
    Olm takan yok lan bizi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Badfucklol

Olm takan yok lan bizi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep LYS Kasan Adam kullanıcısına yanıt
    Zaman hocam fazla mezun mutlaka rekabet yaratacaktır.Tıp mezunları artık iyi üniversiteden mezun olmuş mühendisler gibi olacak.
    Yani tercih edilmede sıralaması yüksek okuldan mezun olan kişiler tercih edilecek.
    Hocam sizin sıralamanız (6,5 idi galiba) ile girdiğini okul sizin için zaten iyi olacaktır.
    Ülkede ve dünyada kaynaklar giderek azalıyor ve nüfus artıyor bu sadece Tıp için değil tüm alanlar için geçerli.
    Ama eğer bir kişi öncelikle bir bölümü severek okuyorsa o kişi zaten yolunu rahatça bulur.
  • Yök atlasta en çok incelenen alanların istatistiği bu, en çok tercih edilen bölümlerin değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disisteyenbiri -- 17 Ağustos 2018; 11:30:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıphonexman

Hocam 438 bin sayısal da 150 bin üstü tm var diyorlar doğru mu?
    olabilir hocam ben de o yüzden diyorum. 200k üstü sayısalda çok fazla tm var o yüzden fen fakülteleri ve su ürünleri gibi mühendislikler 350-400k arasına kadar geriliyecek bence bu sene
  • Hocam siz nereleri tercih ettiniz sıralamanız kaç ?

• Anesteziye niye baktınız laaan. Zaten zordu şimdi imkansız oldu

• deBroglie0 kullanıcısına yanıt
    Tıpa ilginin artması 17k yerine 16kdan kapatmayı sağlar.Yine aynı sayıda mezun olur.

• summertimesummertime S kullanıcısına yanıt
    Yökatlas verisi bunlar tercih verisi değil

• Stravdiots S kullanıcısına yanıt
    Tabii mümkündür.Ben kendi algılayışım ile fikrimi ifade ettim.Bunların hangisinin doğru olduğunu zaman gösterecektir.
    Celal Bayar Uni. Makine Muh. mezunu tabi ki serbest piyasanın sert yuzune hazırlıklı olarak kuşanıp mezun olsun.. Ama tıpta böyle bir serbest piyasanın oluşması zor. Oluşturtmazlar. En kötü tıp Odtu Inşaatla ayni puanla alıyor. Ustune üstlük hayattan feragat edilerek 6 7 8 yıl okunuyor. Uzmanlığı felan saymıyorum.

Tabi ben böyle konuşuyorum ama kimseye güven olmaz fakat biraz vicdanları varsa bu piyasanın oluşmasını önlemek için süratle kontenjanları ciddi şekilde azaltmaları gerek. Aksi takdirde hiçbir doktor adayı ve ailesi bu kurumlardan sorumlu insanlara hakkıni helal etmemeli ve yasal yollarla sesini duyurmalıdır.

• Ben eşit ağırlık öğrencisi olarak bu tıpçılar ne puanlar yapmış yaa diye şaşırmak için girip bakıyordum.Okul ortalamalarını falan bakmak için arada giriyordum.Bence yök atlastan haberdar kişi sayısı arttıkça tıpa bakan kişi sayısıda doğru orantılı artar.

• uppp
  • Stravdiots S kullanıcısına yanıt
    Al işte

• disisteyenbiri D kullanıcısına yanıt
    doğrmu?

• wikipedi.a W kullanıcısına yanıt
    Hocam çalışan ve emek harcayan kişi bu olaydan etkilenmez.Sadece tıp için değil diğer tüm alanlar için.
    Bir kişi en iyi üniversitenin (sıralama olarak) en iyi bölümüne girmiş olsun.Eğer oradan sadece dersleri geçerek çıkmış ise bu büyük bir eksikliktir.Bugün bir yerler edinmiş kişiler hayatının büyük bir kısmını işine adamış ne istediğini bilen ilgilenimini belirlemiş kişilerdir.Dünya artık serbest piyasanın olduğu ülke sınırlarının sadece kağıt üstünde olduğu bir yer oldu.
    Şöyle bir gerçek var ki Ortadoğu-Asya bölgesinde (özellikle Asya) Fen-Matematik alanına ilgi artarken Avrupa-Amerika bölgesinde ilgi fen bilimlerinden uzaklaşıyor.Kısaca bundan sonra ne olursanız olun dünyayı takip etmelisiniz.Artık derslerde okutulan bilgiler kişiler için yetersizdir.Yeni gelişen teknolojileri (başta alanınızdaki gelişmeler olmak üzere) takip etmelisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskovwını

doğrmu?
    tecih döneminde incelenen programlar
  • ben en az 1 milyon kez tıplara baktım bakmasam 2017 ile aynı kalırdı

tıp kontenjanları her sene zaten dolmakta. Tıp kontenjanları arttıkça bu durum oluşacaktır ve 2023'de aile hekimi ihtiyacının kalmayacağı yönünde tahminler var en fazla 2-3 sene daha gecikir ve uzmanlaşma zorunluluk haline gelir.
  • Çekirdek Çitleyen Adam kullanıcısına yanıt
    Veriler "tekil"baslığı altında paylaşıldı. Bir kişinin ne kadar baktığı etkilemiyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.