Şimdi Ara

YKS 2020--Deneme Analizleri--

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
35
Favori
4.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yks 2020 sürecinde bitirdiğim tyt branş/genel ve ayt branş/genel denemelerini bu konu altında analiz edip kendi yorumumu katarak değerlendireceğim.
    Siz de konu altında çözdüğünüz denemeler hakkındaki değerlendirmelerinizi yazarsanız konuya ekleyeceğim.herkesin görüşlerini ayrı ayrı ekleyeceğim kendim de dahil
    Umarım faydalı bir konu olur.Umarım kimseyi rahatsız etmem.
    Not:Eşit ağırlıktan hazırlanıyorum

bjornironside:-ÇÖZÜM 3D SİMÜLASYON DENEMELERİ TÜRKÇE(10 ADET):Öncelikle kaliteli bir denemeydi.Dilbilgisi orta seviyeydi,Paragrafları şık benzerliği açısından yks2019'a yakındı fakat paragrafların anlaşılırlığı yks2019'a göre düşüktü.Denemeler kolaydan zora doğru hazırlanmış ama bana hepsi aynı zorlukta geldi :D
    bjornironside:-ENDEMİK TYT MAT DENEMELERİ(12 ADET):Ne çok kaliteli ne de kalitesiz bir denemeydi.İlk 15 sorusu yks2019'a çok uzaktı zaman kaybettiren sorular çok yoktu.Ama problemleri efsaneydi bence endemikteki problemlerden zor problem gelme şansı yok sınavda.Geometrisi yeni nesile ayak uydurmuş ben beğendim.Başlangıç için tercih edilebilir bir denemeydi genel olarak.
    bjornironside:-345 TÜRKÇE DENEMELERİ(12 ADET):Ösym'nin son zamanlarda edebiyat paragrafları yerine bilimsel paragrafları tercih etmesini iyi yakalamış bu deneme paragraflar bilimsel ağırlıklıydı.dil bilgisi seviyesi orta ve üstü olanlar her deneme 1-2 soruda problem yaşayabilir-abartıldığı kadar zor değil dil bilgisi-paragrafları anlaşılırdı ben başarılı buldum bu denemeyi.
    bjornironside:-HIZ VE RENK TYT SOSYAL DENEMELERİ(30 ADET):5 adet kaldı
    bjornironside:-ÇÖZÜM 3D SİMÜLASYON DENEMELERİ TYT FEN BİLİMLERİ(15 ADET):Kalite olarak soruları yks2019dan daha kaliteliydi.Zorluk olarak yks2019un 2 tık üstüydü.Eşit ağırlıkçı olup feni iyi olmayan arkadaşlar için ağır gelebilir.Her denemede en az 3-4 bilgi öğrenmişimdir çok şey kattı bana.Ders ders değerlendirirsem Fiziği çok iyiydi işlemden uzak yorum soruları ve gündelik sorular ağırlıklıydı.Kimyası bilgi ve yorum ağırlıklıydı,bilgi sorularında güzel ayrıntılara değinilmiş.Biyolojide bazı soruların 3-4 deneme tekrar etmesi harici güzeldi.sınavda partogenez çıktı bu sene adamların 2 denemesinde partogenez sorusu vardı büyük bir ayrıntı bence iyi tutturmuşlar.Genel olarak sınava en yakın tyt fen denemelerinden biriydi diyebilirim.
    bjornironside:-ÇÖZÜM 3D SİMÜLASYON DENEMELERİ TYT MATEMATİK(10 ADET):Kolay-orta-zor dengesini iyi yakalamış bir denemeydi ilk 3 deneme easy peasy'di 40-45dk sürdü. 4-8 arası 2 deneme sertti 50-55dk yetiyordu.Azraille tanışmak isteyenler son 2 denemeyi çözsün yeter :D 60-70 dk sürmeyi hak edecek denemeydi ikiside tatlı bir zorlukları vardı.Genel olarak en zor kısım geometriydi tüm denemelerde.Uzun,anlaması zor soru sayısı fazlaydı.Geo'su sınavdan 2 tık zordu,mat kısmı aynı zorluktaydı.
    bjornironside:-TOPRAK TYT MAT DENEMELERİ(15 ADET):12 adet kaldı.
    bjornironside:-TOPRAK TYT FEN DENEMELERİ(25 ADET):10 adet kaldı.
    bjornironside:-HIZ VE RENK TÜRKÇE DENEMELERİ(12 ADET):7 adet kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MarioGomez33 -- 29 Ekim 2019; 12:2:10 >

• Çözüm 3d Türkçe denemelerini ben de çözüyorum paragrafların anlaşılırlığı düşük ama Türkçe de her geçen sene zorlaşıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam katılıyorum türkçe her geçen yıl zorlaşıyor bence de fakat anlaşılır olmak zorundalar türkçede.Zorlaşmasının sebebi uzun ve şıkları birbirine çok yakın paragrafların artması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • endemik tyt mat denemesi bitti up
  • Çözüm 3d tyt fen denemelerinin son üçü baya uçmuştu ama çözülüyor

• Çözüm 3d Türkçede zor kısımda bir iki tane malca soru vardı yanlış hatırlamıyorsam.baya saçma .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • faydalı konu up
  • yararlı, takibe aldım. umarım listelemeye devam edersin hocam.
  • Endemik konusunda birebir katılıyorum arkadaşa up

• 345 12 li tyt türkçe ve mat denemesi: kolaydan zora gidiyor sorular çok zaman kaybettiriyor aynı sınav formatı beğendim ben

• çözüm 3d tyt fen denemesi bitti up.
  • Up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-66CEC5845 -- 24 Ekim 2019; 15:18:39 >
  • Up

• Faydalı konu , teşekkürler.
  • 345 türkçe denemesi bitti up.
  • 3d tyt mat denemeleri bitti.
  • Up

• toprak nasıl kanka ben de alıcam da tam karar veremedim
  • Toprak tyt mat denemesiyle endemik tyt yi zorluk olarak kıyaslayabilir misiniz

• Toprağı da endemiği de yarıladım. Toprak bariz kolay, kafadenginin bi tık üstü eğer zorluğu artmıyorsa, problem kısmı baya zayıf. Endemik de zor denemez ama sınav ayarı buldum.ilk kısmı bana sıkıntılı gelmedi ösym de ilk 12 soruda zorlamamıştı aman aman. Geosunda baya güzel sorular çıkıyor tavsiye edilir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.