Şimdi Ara

Yirmilik Diş Çene Uyuşması (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
39.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Bbahc

@cihanabana Merhabalar, Acaba son durumunuz nasıl oldu diye sormak istiyorum, 5 gun oldu ameliyati gecireli ve dudagim dilim cenem yarisi uyusuk cok kotu durumdayim. Sizin son durumun nedir acaba, iyilesme ne kadar oldu? ?? doktorlar kontrol etti, zamana birakilmasi gerektigimi yapicak bi sey olmadigini kalici olabilcek oldugunu soyledi. B vit kullanıyorum. İyileşme olur mu

Merhaba, ameliyatın üstünden sanırım 3 sene geçti. Benim dudağımin kenarında uyuşukluk çok az olmak üzere devam ediyor. Özellikle soğuk havalarda karıncalanma oluyor ya da tras olurken açıkçası biraz rahatsız ediyor onun dışında aklıma bile gelmiyor.size gelince ameliyat daha yeni olmuşsunuz ortalama 15 gün içerisinde iyileşme sağlanıyor. Endişelenmeye. Benim 20 yaş dişi çekilirken.sinir zedelenmesi olmuş o sebepten uyuşukluk sorunu yaşıyorum. B vitamini kullanmak sinirlerin onarımı için çok faydalı 2 hafta içinde sikayetlerinizin tamamen olmasa bile azalacağını düşünüyorum. Ben cenem uyusukken o kadar kafama taktimki iğne batiyordum hissediyormuyum diye, dediğim gibi şikayetim yüzde 90 oranında azaldı. Geçmiş olsun dileklerimle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanabana

Merhaba, ameliyatın üstünden sanırım 3 sene geçti. Benim dudağımin kenarında uyuşukluk çok az olmak üzere devam ediyor. Özellikle soğuk havalarda karıncalanma oluyor ya da tras olurken açıkçası biraz rahatsız ediyor onun dışında aklıma bile gelmiyor.size gelince ameliyat daha yeni olmuşsunuz ortalama 15 gün içerisinde iyileşme sağlanıyor. Endişelenmeye. Benim 20 yaş dişi çekilirken.sinir zedelenmesi olmuş o sebepten uyuşukluk sorunu yaşıyorum. B vitamini kullanmak sinirlerin onarımı için çok faydalı 2 hafta içinde sikayetlerinizin tamamen olmasa bile azalacağını düşünüyorum. Ben cenem uyusukken o kadar kafama taktimki iğne batiyordum hissediyormuyum diye, dediğim gibi şikayetim yüzde 90 oranında azaldı. Geçmiş olsun dileklerimle.

Alıntıları Göster

Çok teşekkür ederim cevabınız için, benimde sinir zedelenmesi olmuş. Umarım iyileşme söz konusu olur ve kalıcı bi hasar olmaz tamamı üzerinde. Umarım sizinde tamamen geçebilir.

• Benimde sinirdeydi ve iyi bir doktora denk gelince sorunsuz atlatabilirsiniz çok iyi araştırın doktoru

• @Sevilllg ben onu yazdığımda çoktan olmuştum ameliyatı, iyi bir çene cerrahına gitmeme rağmen böyle bir sorun oldu. 3 hafta oldu hala aynı durumdayım. Uyuşukluk aynı hiç his yok dilde ve çenede maalesef. Bir sürü doktora göründüm tedaviler oldum hiç fayda etmedi

• Bbahc B kullanıcısına yanıt
    Benim de bir seneyi geçti, tamamen geçtiğini söyleyemem hatta bazen çok uyusukmus gibi geliyor, ama çoğu zaman unutuyorum, ilk baslardaki gibi sürekli aklıma gelmiyor. keşke böyle bir şey başımıza gelmeseydi tabi, belki de hayat boyu sürecek bir hasar bıraktı. Ama dediğim gibi bir altı aydan sonra biraz daha alışıyor insan :(

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, 6 gün önce üst sağ 20'lik dişimi çektirdim. Diş yanağıma doğru çıkmıştı ve dokuya sürtüyordu. Kanama 3 gün ara ara artarak, ara ara sızıntılı olarak sürdü. İlk esnada iyi yapılması gereken tampon iyi yapılmadığı için oldu galiba. Tekrar doktora gittim temizledi falan, neyse kanama durdu sonra. Uyuşturmak için iki iğne yapmıştı doktor çekim esnasında. Bu arada ben kanamaya kafayı takmışken tam dilimin dişin çekildiği bölge ile temas yerinde bir acı tat geliyordu önemsemedim. Nasıl anlatsam sanki o bölgede ağzınızda çok sert tat veren bir naneli mentöllü acı şeker var gibi. Tabi sonra bunun uyuşukluk olduğunu fark ettim. Sağ yanak bölgesinde ve sağ dudak blögesinde de aynı his var. Ama yaranın olduğu bölgeye göre daha hafif. Diş çekimi de 15 dk ya sürdü ya sürmedi. Yani gömülü de değildi. Neden böyle oldu anlamadım. Yarın doktora arayıp soracağım. Gerekirse dava açmayı düşünüyorum çünkü bana sinir zedelenmesi riski var demedi. Deseydi çektirmezdim. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. İnşallah geçer 😔

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanabana

Alıntıları Göster

Benzer durumu yaşıyorumda.B vitamini demişsiniz.B-12 mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Trakyacus

Benzer durumu yaşıyorumda.B vitamini demişsiniz.B-12 mi acaba

Alıntıları Göster

B6 b12 karışık bir b vitaminiydi ama faydası olmadı hala uyuşukluk var

• cihanabana kullanıcısına yanıt

Çok geçmiş olsun ben 1 2 ay içerisinde tamamen düzeldi .Hasar alanı farklıymış çeneden değilde burun ameliyatında burun etrafına yüze iğne yapıyorlarmış ordan sinirler geçiyormuş oradaki sinirler hasar almış 6 ay dedi doktorum da 1 2 ay gibi düzeldi şükür

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevilllg

Benimde sinirdeydi ve iyi bir doktora denk gelince sorunsuz atlatabilirsiniz çok iyi araştırın doktoru

Doktorunuzun ismini öğrenebilir miyim acaba?

• Merhabalar bende iki gün önce yirmilik diş ameliyatı oldum ve doktorum sinirimin zedelenmiş olduğunu söyledi, daha önce de yirmilik ameliyatı oldum ama böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Şuan b12 iğnesi kullanıyorum.Dudağımı hiç hissetmiyorum fakat çenemi biraz hissedebiliyorum.Çenemde karıncalanma hissi oluyor bu iyi bir şey mi bilmiyorum.Bu durumu çok kafaya takıyorum çünkü gerçekten rahatsız edicis bir durum.Bu süreçte yaşadığım her şeyi buraya yazmak istiyorum ki ameliyat olacak varsa okusun.Dudağımda da ara ara kalp atışına benzer karıncalanmalar ve yanmalar hissediyorum.Sizlerde de böyle durumlar olmuş muydu bu iyiye mi işaret.

• cihanabana kullanıcısına yanıt
    B12 yi her gün 1 tane iğne şeklinde mi kullanmıştınız, şuan doktorum bana günde iki tane vurun dedi ama diğer doktorlar bunun tehlikeli olduğunu söylüyor ne yapmam gerek?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.