Şimdi Ara

Yine sata prolemi ama bir türlü çözülmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir arkadaşımın ricası üzerine bilgisayarına tekrar işletim sistemi kurmak için sistemini eve getirttim. Problemde bundan sonra başladı. Windows cd sini takıyordum ve sistem takılı bir hdd yok hatası verdi. Bende bunun üerine hdd sorun oldugunu dusundum ve baska bilde denedim hdd de sorun yoktu. Neyse ki netten araştırmamda sata disklerde böyle sorunların oldugu ve windowsun tanımaması uzerine kaynaklandıgını ögrendim. Ve driver disketiye sorunun çözüldüğünü ögrendim. Driveri buldum ve gerekenleri uyguladım hdd yi gordu formatı attı ve kura basladıgında raid.sys dosyasını disketten okuyamıyor hatası aldım. Bende disketin bozuk oldugunu dusundum ve baska disket denedim oda olmadı.kendi disket surucumu takıp onda denedim yine aynı. Yine arastırdım ve boyle hataların baskasındada oldugunu gordum, bir kişiye gore bu hatanın driverin yanlıs olması ile kaynaklandıgını soylemiş. Ama ana kartın modeli Gigabyte GA-8S661FXM-775 gigabytın sitesin de aynı isimde 2 ana kart var biri 1.x digeri 2.0 neyse 2 sininde driveri ile denedim zaten hala problem devam ediyor.
    Sonuc olarak anakartı GA-8S661FXM-775 olan bir sistem var ve windows kurulamıyor.
    Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Bir nevi hırs yaptım arkadasa da mahcup olmak istemiyorum.
    Herkese iyi forumlar.

Kemal,

• Evet hazır driverli xp cd si olusturma konusunu okumustum fakat elimde doğru sata driver i oldugu konusunda endişeliyim. Sonucta cd ye gommekle sonradan disketle yuklemek hemen hemen aynı fakat disketten okumadı hatası veriyor acaba diyorum driver yanlısmı ama elimde gigabyte ın sitesinden baska driver da yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.