Şimdi Ara

Yine Bir İş Peşinde Bu Telekom (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    yurt dışı yine zorlanıyor .:)

Yine Bir İş Peşinde Bu Telekom

Japonya gidiyim dedim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: drgladius

Arkadaşlar telekom konusunda sabırsızlık ediyorsunuz.Telekom el değiştirdi ama çalışanlar değişmediki zamanla hepsi oturacaktır.Şuan emeklilik vakti gelenleri emekli edecekler zira telekom personelinin büyük çoğunluğunun emeklilik vakti geldi ayrıca emeklilik süresi dolmayanların başka kamu kurumunda çalışma hakları var,istedikleri zaman kurum değiştirebilirler.Personel yenilendiği zaman durum değişecektir

Altyapı hizmetiyle çalışanların bir alakası yok. Ne kadar zaman oldu TT özelleştirildiğinden beri. Hala "oh be, süper oldu internet, sorunsuz kullanabiliyoruz" denilen bir tek dönem geçmedi. TT'nin %55'i özel. Şirkette istediklerini yapabilecek büyük pay özel. Yapılan ise sadece kasa doldurmak.

• Düşündürücü olan bir olay da orada çalışan insanlardan geldi. Çalışanlardan biri "Cem'e verdikleri parayı bize dağıtsalar grev olmazdı" dedi :)
    Tekel olan bir şirket niye reklam yapar ki? Rakip yok ne Reklam harcaması yapıyorsun?
  • Geri kalan %3'lük internet, %75-80'lik telefon piyasasını ele geçirebilmek için. Türk Telekom'un reklamlarının geneli telefonla alakalı dikkatinizi çektiyse. Paul Doany'nin açıklamalarından birkaçını da hatırlarsanız GSM firmalarının fiyatlarına atıfta bulunuyor. Sabit ve ankesörlü telefonlarla GSM hatlarının piyasasına göz dikiyor. Bunu da reklamlarla elde etmeye çalışıyor. Zor, ama yapıyorlar birşeyler işte...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

quote:

Arkadaşlar telekom konusunda sabırsızlık ediyorsunuz.Telekom el değiştirdi ama çalışanlar değişmediki zamanla hepsi oturacaktır.Şuan emeklilik vakti gelenleri emekli edecekler zira telekom personelinin büyük çoğunluğunun emeklilik vakti geldi ayrıca emeklilik süresi dolmayanların başka kamu kurumunda çalışma hakları var,istedikleri zaman kurum değiştirebilirler.Personel yenilendiği zaman durum değişecektir

Altyapı hizmetiyle çalışanların bir alakası yok. Ne kadar zaman oldu TT özelleştirildiğinden beri. Hala "oh be, süper oldu internet, sorunsuz kullanabiliyoruz" denilen bir tek dönem geçmedi. TT'nin %55'i özel. Şirkette istediklerini yapabilecek büyük pay özel. Yapılan ise sadece kasa doldurmak.

Sallaaa

Arkadaşım kusura bakma ama Telekom İcra Kurulu Başkanı mısın sen? Nerden biliyorsun TT ne yapıyor ne yapmıyor. Çalışanları mı gözlüyorsun sabah akşam.

Zaten Türkiye' de rezil bir altyapı vardı. Bunun üzerine özelleştirme öncesi ve sonrası bir sürü yeni kayıt yapıldı ve sistem tıkandı. Grev öncesinde Telekom fiber optik kablo döşeme işine başlamıştı zaten. Grevde işler durdu. Şimdi yine çalışmaya devam ediyorlar.

Kimse hizmetlerinin kusursuz olduğunu yada aldıkları parayı %100 hakettiklerini söylemez ama sonuçta bu bir özel şirket. Bir günde Edirne' den Ardahana kadar fiberoptik döşeyip, interneti süper bir hıza çıkaramazlar değil mi?

• @bilan

Size Türk Telekom'un ne zaman özelleştirildiğini, grevin ne zaman başladığını ve ne zaman bittiğini, greve kadar nelerin yapıldığını ve nelerin yapılabilecekken yapılmadığını, Türk Telekom'un ne kadar paraya peşkeş çekilircesine özelleştirildiğini ve yurtdışındaki emsallerinin şu anda ne durumda olduklarını söylersem "sallaaa" diye seviyesiz üslubunuzu yemek zorunda kalırsınız. Birşeyi biliyoruz da söylüyoruz. Zat-ı âliniz tüm gün internette ne yapıyor bilmiyorum, ama gündemi ve gelişimi takip etmediğiniz açık...

Ekleme: Türk Telekom'un özel bir şirket olduğunu söylemenizden sadece %55'inin özel, %45'inin kamu şirketi olduğunu bilmediğiniz de görülüyor. Karşınızdakinin neyi bilip bilmediğini tartmadan dalga geçerseniz tükürdüğünüzü yalamak zorunda kalırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar -- 15 Aralık 2007; 0:47:41 >

• Bırakın %100ü aldıkları paranın %50sini dahi hak etmiyorlar.Akşamları internet çöküyor.

Ayrıca altyapı konusunda hiç de hızlı çalıştıkları söylenemez.Zaten amaçları adsl değil gerçektende.Orada zaten tekeller.Mühim olan telefonları da ele geçirmek.Zaten reklamlar da hep o yönde.

Artık adsl kullanıcıları çok büyük bir oranda çektikleri için çok uğraşmıyorlar sanırım.

Zaten tekelsen neden endişe edesin ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labrodorit -- 15 Aralık 2007; 1:51:51 >
  • toplu yuruyusmu ne yapsak
  • Hızlı interneti daha ucuz bir şekilde kablosuz yapmadan bu tekel bitmez. Ama wimax gibi bir olayı bütün GSM firmaları dahil önlemeye çalışır.
    Çünkü sonra herkes elindeki PDA ile skype tarzı programlarla bedava (aylık düşük bir ücret) konuşur. Ben hatta sağ olsun çevrem bedava konuşuyorum :)
    Oysa GSM operatörlerinden en atılımcı olanı... Çaksa direklerine bide wimax olayını seyrelle sen telekomu da. Ev hattımı bile kaparım.

NOT: wimax ile 120km hızla arabada bile olsanız laptop,pda gibi bir alet ile nete girebiliyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

@bilan

Size Türk Telekom'un ne zaman özelleştirildiğini, grevin ne zaman başladığını ve ne zaman bittiğini, greve kadar nelerin yapıldığını ve nelerin yapılabilecekken yapılmadığını, Türk Telekom'un ne kadar paraya peşkeş çekilircesine özelleştirildiğini ve yurtdışındaki emsallerinin şu anda ne durumda olduklarını söylersem "sallaaa" diye seviyesiz üslubunuzu yemek zorunda kalırsınız. Birşeyi biliyoruz da söylüyoruz. Zat-ı âliniz tüm gün internette ne yapıyor bilmiyorum, ama gündemi ve gelişimi takip etmediğiniz açık...

Ekleme: Türk Telekom'un özel bir şirket olduğunu söylemenizden sadece %55'inin özel, %45'inin kamu şirketi olduğunu bilmediğiniz de görülüyor. Karşınızdakinin neyi bilip bilmediğini tartmadan dalga geçerseniz tükürdüğünüzü yalamak zorunda kalırsınız.

Valla şimdi tükürdünü yalama sırası kimde anlarız

Şirket mali politikalarından haberin var mı yok mu bilmiyorum ama bu sözlerin doğrultusunda bir haberin olmadığı açık. Bir kere % yüzde bilmem kaçı özel , yok şu kadar devletin diye bir şey yok arkadaşım. %51 hissesi kiminse onundur o şirket. Devletin Telekom' da bir söz hakkı yok. OGER Telekom orası. OGER' in müdürlerinin canı ne isterse o olur.

Ayrıca, "bu özelleştirmenin karşılığı alınmıştır hakkıyla, alınmamıştır" ben böyle bir şey söylemedim. Fakat, bu özel şirket canı ne zaman isterse o zaman kablo döşer. İstemezse hiç döşemez. Ben Telekom çalışanı değilim, Müdürü vs... de değilim ama siz hala Özel Şirket ile Kamu Kuruluşu arasındaki farkı bilemiyorsunuz.

Kamu Kuruluşu halka hizmetle görevlidir. Turk Telekom Devlet kurumu olsaydı eğer, bu altyapı en kısa zamanda en üst seviyeye çıkarmakla yükümlüydü. Bu Halka olan sorumluluğuydu.

Fakat OGer Telekom özel bir şirket. Bu şirket kendi kazandığı paraya bakar. Çok para kazanmak istiyorsada kullanıcıyı düşünerek hareket eder. Böyle etmesi gerekir. Fakat kimse bu şirketleri hadi hemen kablo döşe, bak neden döşemedin kaç yıl geçti bitti diye sorgulayamaz. Çünkü Herkes mevcut hizmet karşılığı sözleşme imzaladınız ve bu hizmete para vermeyi kabul ettiniz.

Bu şirketin Tekel konumunda olmasının sorumlusu da OGER veya Turk Telekom değildir. Yapabilen varsa, döşesin sıfırdan fiber optik kablo Tüm Türkiye' ye, girsin bu koca yükün altına yapsın.

Beni Turk Telekom çoğu kez mağdur etti. Kendi hataları yüzünden ADSL' im iptal oldu, açılması yoğunluk nedeniyle 15 güne yakın sürdü. Bu özel bir şirket, eğer isteseydim iptal ettirir kullanmazdım. Fakat altarnatif yok. Olmamasının sorumlusu da Turk Telekom değil. Onlar kendi şirketlerinden sorumlu. Bu farkı anlarsan arkadaşım, o zaman sallamadan, doğru yorum yaparsın.

Ayrıca grev bambaşka bir konu. Çalışan kendi çıkarını, Şirket de kendi çıkarını savunmak durumunda bir noktadan sonra. Kimseye Grev yapmasalardı diyemezsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: diGiheX

toplu yuruyusmu ne yapsak

İşe Yarayacagini Bi Faydasi Olacagini Bilsem Duzenlenirse Boyle Bisey Katılırım Valla
  • eğer telekomu protesto etmek isteyen varsa internetini kapattırmalıdır eğer sorarlarsa ki soracaklarını zannetmiyorum adam gibi internet olmadığından kapattırdım demeli.ha bunu kaçımız yaparız orasını bilemem ama, tt ticari bir şirket olduğundan karını düşünecektir ve çözüm arayışına başlıyacaktır. yoksa türkiye de internet teknolojisi kağnı hızında ilerler.nasıl olsa adamlar hayatlarından memnun...(yanlışım varsa düzeltin)
  • istanbul gaziosmanpaşa, pingler berbat. Oyun oynucaz oynayamadık 150-200 arası ping.. Normalde abd serverlarında gördüğüm ping bu..
  • quote:

katılıyorum. Bütün mesele burda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sami947

eğer telekomu protesto etmek isteyen varsa internetini kapattırmalıdır eğer sorarlarsa ki soracaklarını zannetmiyorum adam gibi internet olmadığından kapattırdım demeli.ha bunu kaçımız yaparız orasını bilemem ama, tt ticari bir şirket olduğundan karını düşünecektir ve çözüm arayışına başlıyacaktır. yoksa türkiye de internet teknolojisi kağnı hızında ilerler.nasıl olsa adamlar hayatlarından memnun...(yanlışım varsa düzeltin)

Dedigini yapmak icin TTNET in karsisinda guclu firmalar olmali malasef olmadigi icin mecbur gibi birseyiz
  • hakkatten bu türk telekom iyicene sapıtmaya başladı yane... torrentturk.com gibi önemli bir yeride yasaklamışlar... torrentturke giremeyenler DNS değiştirip girebilirler...

torrentturk sitenin kapatılması dolayısı ile bütün üyelerine mail yollayarak çözüm yolunu anlattı... en kısa zamanda sunucuları yabancı ülke ye taşıyacaklar ve o saatten sonra ttnet artık karışamayacak...

çözüm yolunu burada aynen yazacağım... dns değiştirmesini bilmeyenler buradan faydalanabilir...

1) Bağlantı ayarlarından internete bağlı olduğunuz bağlantıya sağ tıklayıp Properties ve ya Özellikler bölümünden Internet Ayarları (TCP/IP) ayarlarına girelim.

2) Devamında resimde görüldüğü gibi dns alan bölümüne 4.2.2.1 ile 4.2.2.5 iplerini giriyoruz. OK deyip çıktığımızda siteye ulaşabiliriz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.