Şimdi Ara

Yıllık 3.5 dolara yurtdışında ultra hızlı VPN sunucunusu kurma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
10
Favori
3.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllık 3.5 dolara yurtdışında ultra hızlı VPN sunucunusu kurma

Öncelikle bir adet VPS sunucusu kiralıyoruz. Tek maliyetimiz bu. Bu vps'e vpn'in yanında Teamspeak vb. sunucular da kurabilirsiniz. Hatta web sitesi de kurabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

MRVM : Yıllık 4$ (Bulgaristan,Almanya ve Fransa lokasyonlu) Paypal(vpn ile trde aktif) ve btc türevleri kabul ediyor.
    Inception Hosting : Yıllık 3.5$ (İtalya ve Hollanda lokasyonlu)
    https://lowendspirit.com/locations.html

Uygun gördüğünüz vps sunucuyu kiraladıysanız aşağıda adımlara geçebiliriz.

Şirketin size gönderdiği maili çok iyi bir şekilde okuyoruz. Mailde size tahsis edilen ip adresleri ve portlar düzgün bir şekilde yazılmış oluyor.
    VPS'in online client sayfasına bağlanıyoruz. Debian 8 kuruyoruz. (Sunucuyu satın alırken seçtiyseniz bu adımı atlayın.)
    Client sayfasından TUN/TAP özelliğini açıyoruz.
    Şimdi vps sunucumuza "Putty" isimli program aracılığıyla mailde belirtilen ip ve port adreslerini yazarak bağlanıyoruz. Kullanıcı adı: root Şifre: Mailinizde yazıyor

Artık sunucuya bağlandık. Sadece vpn kurma işi kaldı.

wget --no-check-certificatehttp://bit.ly/1ppnrmX -O openvpn-install.sh
    chmod +x openvpn-install.sh
    ./openvpn-install.sh

Bu kodu çalıştırıyoruz. Kurulum otomatik başlıyor. Kurulum esnasında sizden bir takım ip ve port adresleri istenecek. Mailinizde yazan ip ve port adreslerini bu aşamalarda düzgünce giriyoruz.

Winscp isimli programla sunucumuza bağlanıyoruz. Sunucuda bulunan .ovpn uzantılı dosyayı bilgisayarımıza aktarıyoruz. Ardından kendi bilgisayarına kurduğunuz openvpn clientiyle bu dosya aracılığıyla vpn sunucunuza istediğiniz zaman bağlanabilirsiniz.

Not:
    Her bir .ovpn dosyası ile aynı anda 1 bilgisayar bağlanabilir. Size verdiğimiz komutu tekrar çalıştırarak yeni .ovpn dosyaları oluşturup arkadaşlarınızla birlikte kullanabilirsiniz.
    .ovpn dosyasını şu satırları ekleyerek hızımızı da boostlayabiliyoruz.
    tun-mtu 1400 
    mssfix 1360
    sndbuf 0
    rcvbuf 0
    push "sndbuf 393216"
    push "rcvbuf 393216"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraközkan -- 13 Mayıs 2020; 4:4:44 >

• Bulgaristan sunucusu kiralamanızı şiddetle tavsiye ederim. Diğer sunucularda gözle görülmese de %5-10luk bir hız kaybı yaşamanız olası.
  • Shared IP gizlilik için iyidir fakat birçok kişiye verildiğinden dolayı blacklist'de olma ihtimali çok yüksektir. Yani Netflix, DAZN, HULU gibi streaming servislerinde kara listeye alınmıştır. Proxy/VPN hatası verir. Basitçe söylemek gerekirse kendinizi CGN içerisinde düşünebilirsiniz.

Speedtest sonuçlarını multi değil de, single yaparsanız aldığınız hızları daha doğru şekilde görürsünüz.

Piyasada 5-6 tane iyi VPN firması var. Geri kalanı için yazdığınız doğru. Konu için teşekkürler.

• Hız testlerini single denedim %10-20lik bir hız kaybı var ancak ping değerleri hala vpnsiz halinden çok düşük. Netflix hesabıma da girebiliyorum ip adresim kara listede değil sanırım şanslıyım. 3 arkadaşımla kullanıyoruz maliyeti çok düştü. Üçümüz de 7/24 kullanmadığımız için hızlar aynı.
  • buraközkan kullanıcısına yanıt
    Aynen fiyat konusunda iyi ping konusunda Speedtest'e pek güvenmeyin derim. Trace route yaparsanız en doğru sonuçları elde edersiniz. Netflix için bahsettiğim konu hesaba giriş yapmak değil, her hangi bir içeriğe tıkladığınızda Proxy/VPN hatası vermemesi. Eğer video açılıyorsa dediğiniz gibi kara listede değildir.
  • Ben olsam öpen VPN değil shadowsocks kurtardım. Daha lightweigh
  • Orta yoğunlukta bir web sitesini kaldırır mı bu sunucular? Çünkü çok ucuz da ve pek anlamam.
  • @buraközkan konu için öncelikle teşekkürler. Merak ettiğin bir şey var sunucularda ki bandwith olayı 100gb bantgenişliği veren sunucuda 100gb trafiği geçtiğim zaman kullanamayacaksam 1 senelik olmasının mantığı kalmıyor çünkü 2 ayda 100gb trafik yapılır. Seedbox'lar bu mantıkla çalışıyor. VPS'ler de durum nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zhongli -- 2 Haziran 2019; 19:27:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zhongli

@buraközkan konu için öncelikle teşekkürler. Merak ettiğin bir şey var sunucularda ki bandwith olayı 100gb bantgenişliği veren sunucuda 100gb trafiği geçtiğim zaman kullanamayacaksam 1 senelik olmasının mantığı kalmıyor çünkü 2 ayda 100gb trafik yapılır. Seedbox'lar bu mantıkla çalışıyor. VPS'ler de durum nedir?
    Her ay trafik kotası sıfırlanıyor. MRVM'de kotayı aşınca hız düşüyor diye yazıyordu sadece. Henüz kotayı aşmadığımızdan yaşamadık. VPN'i 3 kişi kullanıyoruz sapasağlam gidiyor.

MRVM'de 4 dolarlık pakette aylık kota 300gb. 7dolarlık üst paketinde ise 500gb. Kaç kişi kullanacaksanız artık ona göre alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraközkan -- 16 Haziran 2019; 17:41:43 >
  • MRVM'den sunucu kiralayamadım. Paypal Türkiye'nin kredi kartlarını kabul etmiyor. Bitcoin'im de olmadığı ve bitcoin'le nasıl alım yapılacağını bilmediğim için kaldım öylece :(
  • coolsnowman C kullanıcısına yanıt
    Bende alamadım. Siz alabildinizmi?
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Hayır, alamadım.
  • ben şu şekilde yaptım: ülke türkmenistan yaptım bilgileri zorlayarak tutturdum kart olarak akbank neo kart kullandım bilginiz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maleguard

ben şu şekilde yaptım: ülke türkmenistan yaptım bilgileri zorlayarak tutturdum kart olarak akbank neo kart kullandım bilginiz olsun
    Tam anlayamadım. Bu şekilde paypal hesabı mı açabildiniz?
  • Mr.Elm M kullanıcısına yanıt
    yok ödeme bölümünde kart bilgisi dışında bazı kişisel bilgiler istiyor sanırım adınıza paypal hesabı açıyor o sırada doldurduğum bilgiler bunlar
  • "Ubuntu 16.04 is no longer supported in the current version of openvpn-install
    Use an older version if Ubuntu 16.04 support is needed:https://git.io/vpn1604"
    Bu hatayı veriyor bende.
  • simos35 kullanıcısına yanıt
    Debian 8'e kurdum ben ve aylardır sıkıntısız kullanıyorum. Eğer benim yazdığım yöntem artık olmuyorsa alternatif vpn kurma yollarını araştır. Tonla yöntem var.

Ödemeyi de vpn ile bir şekilde paypal hesabı açarak halletmiştim birkaç gün sonra paypal hesabım banlandı ancak ödeme başarılı oldu.
  • buraközkan kullanıcısına yanıt
    Gece bir kere daha denerim ama olmuyor bir türlü bağlanılmıyor. Aldığım sunucu da tap/tun ayarı kapalıymış sanırım ondan diyorlar açmanın yolu da yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simos35

Gece bir kere daha denerim ama olmuyor bir türlü bağlanılmıyor. Aldığım sunucu da tap/tun ayarı kapalıymış sanırım ondan diyorlar açmanın yolu da yok gibi.
    Tun/tap ayarı için sunucuyu aldığınız firmayla görüşmenizi öneririm.
  • https://clients.mrvm.net
    resimdeki yerlere ne yazacağız

Operating System'de
    centos 6 ve debian 7 var bunlardan birini seçmek gerekiyor mu yoksa sonradan Operating System i kendimiz kurabilir miyiz

banka kartıyla ödeme olmadı. PayPal ve CoinGate var. paypal a para gönderemiyoruz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 13 Haziran 2020; 5:3:30 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.