Şimdi Ara

Yıllar Sonra: Canon 40D vs. Canon 50D vs. Pentax K20D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki yıl kadar Pentax K-x kullandıktan sonra artık bir üst segmente geçiyorum. Belirlediğim makineler bunlar. Ayrıca önerisi olan varsa çok müteşekkir olurum. :)

Kabaca, kafamdaki sorular şunlar:

1. 40D ile 50D arasındaki fiyat farkı değer midir?
    2. K20D için AF performansı diğerlerine göre epey kötü diyorlar; bu ne derece doğrudur?
    3. 40D ya da 50D için nasıl bir 'standart' lens önerirsiniz? (28-105, 18-135 vs.)

Teşekkürler :)

• 50D'nin pek beğenilmediğini biliyorum.

k-x giriş seviyesi ama fotoğraf kalitesi oldukça iyi diye de biliyorum :) yani bu makinalarla elde edeceğiniz tek gelişim daha fazla kontrol tuşu olabilir bence. en azından K20D için.

bütçe vermemişsiniz, ona göre yorum yapardık :) ama k-x'den sonra tatmin edici gövdeler üst segmentte herhalde D7000, 60D, K5 olur. güncel model bakmıyorsanız yukarıda dediğim gibi ft.kalitesi aynı kalacak ama yüksek iso kalitesinde düşüş olacak, o ihtimalde de 40D olabilir, D200 olabilir, K20D daha sonraki ihtimal olsun bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 10 Mayıs 2012; 15:07:09 >
  • K-5 ve muadilleri fiyat aralığımın dışında kalıyor açıkçası. Ayrıca body'ye çok para vermektense yeterli bir tane alıp lense yatırım yapmayı düşünüyorum.
  • Canon 40D, 50D'den daha iyi bir body bence. Ama K20D, bu ikisindende iyi.

Canon 40D'nin perde ömrüyle ilgili ciddi sıkıntılar okuyorum sık sık. Şöyle küçük bir araştırma yaparsanız uluslararası forumlarda 40D için bu konuyla ilgili bolca tartışma görebilirsiniz, çoğu kişi perde ömrünün o makineye göre çok kötü olduğunu söylüyor.

K20D ise, bildiğiniz gibi TANK tabir edilen bir makine. ISO başarımı 40D ile hemen hemen aynı, gövdesi ve donanımı ÇOOOK daha sağlam, enfes manuel lensleri kullanma imkanınız var. Tek handikapı ekipman ve ikinci el piyasası.

Alternatifleriniz sadece bu 3 gövde ise tartışmasız Pentax K20D derim.
  • 40d çok iyi 60D gibi çeker çekebilirsen tabi ki

örnekler aşağıda gün batımında çok başarılı

http://500px.com/profmacit
  • bub arada bende sıfır shutter oldukça temiz 40D var bilginiz olsun
    yer ankara..
    elimde fazladan duruyor pek kullanamıyorum
  • Mrb

2 yıl d-slr kullanmıs ve deneyim kazanmıs birinin soracagı sorular degil bunlar aslında. Az cok zaten calısma tarzınız ortaya cıkmıstır. Objektifleri bodyleri tanımıssınızdır. Bu calısmanıza gore body ve objektif secmeniz lazım.

50D image kalitesi 40D yi aratan cinstendi. Sebebi belli 15 mp olması. 40D nin image kalitesini ben cok begenirim. CCD gibi performans sunuyor.
    K20 zaten fiyat/perfomans basarılı bir urun. Ustelik SR en buyuk avantajı. Objektif alırken ekstra para odemeyeceksiniz. Ozellikle tele kullanımınız fazlaysa +1 oluyor.
    Bu govdelerin secimi kisiden kisiye kullanıma gore degisir.

Ben sahsen sıralama yaparsan K20D - 40D - 50D seklinde yapardım. Ayrıca carpanı fazla objektiflerden uzak durmakta fayda var. İhtiyacınız olan aralıgı belirledikten sonra kalitesi daha iyi objektiflere bakın. Bu govdeler daha iyi objektifleri hakediyorlar.

Asagıda 3 makina ile ccd sensore sahip K10D nin raw cropları mevcut. İmage kalitesi bakımından secime oldukca yardımcı olacaktır. Tam boyutta bakın 50D nin neden begenilmediginide anlayacaksınız.

Yıllar Sonra: Canon 40D vs. Canon 50D vs. Pentax K20D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 11 Mayıs 2012; 17:17:12 >

• Cevaplar için teşekkürler :) Pentax'ın fotoğraf kalitesini çok sevmeme rağmen artık MF lenslerden keyif alamıyorum. Rota 40D görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaceDoctor

Cevaplar için teşekkürler :) Pentax'ın fotoğraf kalitesini çok sevmeme rağmen artık MF lenslerden keyif alamıyorum. Rota 40D görünüyor.

MF lens kullanmak zorunda degilsiniz ki !...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 11 Mayıs 2012; 17:56:40 >
  • bende 50d var.arkadaşta m2 var.ikisini de 16-35mm2.8 Ve 70-200mm,f2,8(m2) ile deneme yaptık.hiç fark yok ve şaşırdık.ne renkler ne kontrast ne de netlik.buyrun tercih sizin.ben özellikle 50d ye 50mm1,8 taktığımda harika fotolar çekiyor.sanırım sorun kaliteli lenste ve özelikle açık diyaframlı lens kullanmakta.yoksa 50d gerçekten parasını hakediyor.nikon düşünürsiniz D7000den aşağısını düşünmeyin.
  • K20D dediğimiz gövde D300 lerden daha iyi performans verir hocam . K10d ccd K20d ise Cmos sensördür . Yani iso olarak diğer modelden daha üstün .

Bu 3 makina arasındaki tercih tabiki K20D olucakdır . 40D 50D den daha üstündür . Nedeni ise yükselen mp ile alakalıdır . 50D çok güzel fotoğraflar çeker elbet ama bir k20d olamaz . Hatta k10d bile olamaz .

Ki gövde kaliteleride var şimdi . K20D tankdır . 40D ise tank görünümlü tata dır . Shutter sorunları var . 100000 den sonra bazıları tırt . K20D ise kullan kullanabildiğin kadar bir makinadır . Asla üzmez . İst ds den sonraki makinamdır ve K5 olmasaydı bırakmazdım kendilerini . Manual lensler ile süper ötesi kaliteli bence . Ki sr sistemi wr sistemide cabası . (Su geçirmez oluşu) Ki manual lens kullanmak istemezseniz bir çok alternatif var . 50MM f1.8 sanırım ikinci elde 200 lira . Yada 18-105wr lensleri 400 lere bulunabiliyor . Ki bu lensin kalitesi sınıfında birincidir .

Kısaca ve öz K20D alın keyfini sürün tank görünümlü makinanın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.