Şimdi Ara

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
5
Favori
23.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bilgisayar mühendisliğini küçüklüğümden beri düşünüyorum. Hep hayalini kurdum. Lisedeyken bilgisayar ile ilgili yapabileceğim programlar siteler hep kafamda döndü durdu. Son âna kadar bu meslekten başka bir meslek almadım ağzıma. Kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirmek istiyorum ve bunu yapacak olmam beni çok heyecanlandırıyor. Liseye gelince biraz boşladım ve puanım yıldız tekniğe tuttu. Yıldız teknik bilgisayar mühendisliği konusunda iyi mi kötü mü ? İTÜ daha iyi diyorlar. Yıldız teknikte ingilizce eğitim var mı ? Bir kere ingilizce artık iş arayan birinin olmazsa olması haline geldi. Sizce kaydımı yapıp bu yıl gitmelimiyim oraya yoksa 1 yıl daha hazırlanıp itümü seçmeliyim ? Yıldız teknikte pascal öğretiyorlarmış. C# ile aralarında fark var gibime geliyor. Eğitim konusunda yıldız teknik geridemi ? Yıldız teknik üniversitesi evime 15-20 dk otobüs mesafesinde. Sizce ne yapmalıyım çok heyecan yaptım sorularımda o yüzden biraz saçma olabilir :D Şunu da sormak istiyorum : Tıp ve bilgisayar mühendisliği arasında kaldım sadece bu yıl. Bilgisayar mühendisliğini çok fazla severek yapabileceğime inanıyorum ama açıktada kalmaktan korkuyorum. Mesela bilgisayarı çok fazla severek okuyacağıma inanıyorum. Tıpıda okuyabilirim ama beni pek heyecanlandırmıyor bu meslek. Ama yapabileceğimi biliyorum. Biraz bu konular hakkında birşeyler yazarsanız bana çok sevinirim

• megalator M kullanıcısına yanıt
    1 seneni harcayacak kadar fark olduğunu düşünmüyorum :) Sen mühendis adayısın kendin karar ver bakalım getiri külfet dengesi pozitif mi negatif mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: megalator

Ben bilgisayar mühendisliğini küçüklüğümden beri düşünüyorum. Hep hayalini kurdum. Lisedeyken bilgisayar ile ilgili yapabileceğim programlar siteler hep kafamda döndü durdu. Son âna kadar bu meslekten başka bir meslek almadım ağzıma. Kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirmek istiyorum ve bunu yapacak olmam beni çok heyecanlandırıyor. Liseye gelince biraz boşladım ve puanım yıldız tekniğe tuttu. Yıldız teknik bilgisayar mühendisliği konusunda iyi mi kötü mü ? İTÜ daha iyi diyorlar. Yıldız teknikte ingilizce eğitim var mı ? Bir kere ingilizce artık iş arayan birinin olmazsa olması haline geldi. Sizce kaydımı yapıp bu yıl gitmelimiyim oraya yoksa 1 yıl daha hazırlanıp itümü seçmeliyim ? Yıldız teknikte pascal öğretiyorlarmış. C# ile aralarında fark var gibime geliyor. Eğitim konusunda yıldız teknik geridemi ? Yıldız teknik üniversitesi evime 15-20 dk otobüs mesafesinde. Sizce ne yapmalıyım çok heyecan yaptım sorularımda o yüzden biraz saçma olabilir :D Şunu da sormak istiyorum : Tıp ve bilgisayar mühendisliği arasında kaldım sadece bu yıl. Bilgisayar mühendisliğini çok fazla severek yapabileceğime inanıyorum ama açıktada kalmaktan korkuyorum. Mesela bilgisayarı çok fazla severek okuyacağıma inanıyorum. Tıpıda okuyabilirim ama beni pek heyecanlandırmıyor bu meslek. Ama yapabileceğimi biliyorum. Biraz bu konular hakkında birşeyler yazarsanız bana çok sevinirim

bence bir sene daha bekle yoksa keşke bir sene daha bekleseydim de itüye gitseydim deme olabiliten fazla gibi geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: grkmzdmr

1 seneni harcayacak kadar fark olduğunu düşünmüyorum :) Sen mühendis adayısın kendin karar ver bakalım getiri külfet dengesi pozitif mi negatif mi?

bende düşünmüyorum aslında ama ingilizcesi hem daha az itüden hem eğitim daha düşük diyorlar hem verdikleri dersler daha geride. Yani gerçekten böylemi bende bunu öğrenmek için açtım bu konuyu.
  • Evet ilk sene pascal ile algoritmayı öğretiyorlar. Ancak seneye Bologna süreci ile sistem tamamen değişecek. Hazırlık okursan senin program değişebilir. Bu negatif bir olay gibi görülebilir ama çok da değil okulda öğretilen diller çok önemli değil bizim bölümde senin ne kadar araştırıp öğrendiğin önemli. Zira okulda temel atılır kat çıkmak sana kalmış. Ayrıca c ve java dersleri de var.

İngilizce konusu sıkıntılı YTÜ de ha yok mu iyi öğrenen şakır şakır konuşan var yine öğrenci de bitiyor iş. İTÜ de de arkadaşlarım var hazırlığı geçip konuşamayan var. Ama verdikleri eğitime bakarsan kesinlikle İTÜ daha iyidir.

En nihayetinde okulu niye okuyoruz çalışmak için YTÜ BM den mezun işsiz görmedim duymadım. Kesinlikle şunu söyleyebilirim kendi gözlemlerimle iş veren için önemli değil nereden mezun olduğun. İşini nasıl yaptığın önemli. Ha dersinki benim için prestij önemli o zaman bırak İTÜ yü Boğaziçi'ne git.
    Ayrıca YTÜ İTÜ ye göre daha kolay olduğu için okulu 3 senede 3,5 sene de bitiren ve okurken çalışan bir sürü arkadaşım var. Bakınız ben. Zira kampüs içerisinde bir Teknopark ve onun içerisinde de tonla yazılım şirketi var.

Sonuç olarak İTÜ'nün eğitimi daha iyi olabilir ama bizim bölüm için bence çok hayati bir fark yok. Yine de kafam rahat olsun diyorsan çalış İTÜ'ye gir. Tabi 1 belki de 2 sene kaybetmeyi göze alıyorsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnr_kfks -- 21 Ağustos 2013; 11:24:40 >

• İtü mezunu arkadaslarımla konustum egitim olarak fark yok diyorlar benden soylemesi. eger boğaziçi ile kıyaslarsan hele ytü mühendislikte boğaziçini rahat gecer

kanımca 1 sene ziyan etmeye kesinlikle deymez. sonuçta piyasada öncü iki okul itü ve ytü. harran üniden mezun olmadıgın surece iş sende bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖmerI -- 21 Ağustos 2013; 12:10:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir seneni daha ziyan etme bence. Hem yine şansının yaver gitmemesi olayı falan var. Onun yerine ortalaman yüksek olursa yatay geçiş denersin çok içinde kalırsa. Davutpaşa'ya hoşgeldin
  • aslında haklısınız. Düşününce 1 yıl kaybetmek anlamsız ama ingilizcesi itüden daha iyi olsa bile ben elimden geldiği kadar kasıp olmadı daha çok ilerletebilmek için yazın dil kursunada giderim. Bir şey daha sormak istiyorum. Ben bulgaristan doğumluyum 7 yaşıma kadar oradaydım 2 yıl anaokuluna gittim. Ana dil gibi bulgarca biliyorum. Ama pek işe yarayan bir dil. Sonuçta bulgaristan 2. dünya ülkesi gibi birşey. Ama rusçayı bulgarcamdan dolayı az çok anlayabiliyorum. Biri şiveli bulgarca konuşuyor gibi geliyor bana. Kelimelerin %30'u hemen hemen anlaşılıyor. Kursa gidersem rusça kolay öğrenirim yani kuralları falan. Faydası çok olur mu yani sizce ekstradan rusça bilmemin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: megalator

Ben bilgisayar mühendisliğini küçüklüğümden beri düşünüyorum. Hep hayalini kurdum. Lisedeyken bilgisayar ile ilgili yapabileceğim programlar siteler hep kafamda döndü durdu. Son âna kadar bu meslekten başka bir meslek almadım ağzıma. Kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirmek istiyorum ve bunu yapacak olmam beni çok heyecanlandırıyor. Liseye gelince biraz boşladım ve puanım yıldız tekniğe tuttu. Yıldız teknik bilgisayar mühendisliği konusunda iyi mi kötü mü ? İTÜ daha iyi diyorlar. Yıldız teknikte ingilizce eğitim var mı ? Bir kere ingilizce artık iş arayan birinin olmazsa olması haline geldi. Sizce kaydımı yapıp bu yıl gitmelimiyim oraya yoksa 1 yıl daha hazırlanıp itümü seçmeliyim ? Yıldız teknikte pascal öğretiyorlarmış. C# ile aralarında fark var gibime geliyor. Eğitim konusunda yıldız teknik geridemi ? Yıldız teknik üniversitesi evime 15-20 dk otobüs mesafesinde. Sizce ne yapmalıyım çok heyecan yaptım sorularımda o yüzden biraz saçma olabilir :D Şunu da sormak istiyorum : Tıp ve bilgisayar mühendisliği arasında kaldım sadece bu yıl. Bilgisayar mühendisliğini çok fazla severek yapabileceğime inanıyorum ama açıktada kalmaktan korkuyorum. Mesela bilgisayarı çok fazla severek okuyacağıma inanıyorum. Tıpıda okuyabilirim ama beni pek heyecanlandırmıyor bu meslek. Ama yapabileceğimi biliyorum. Biraz bu konular hakkında birşeyler yazarsanız bana çok sevinirim

Hocam nasil memnun musun ?

• Arkadaşlar yıldız bilgisayar için fikriniz nedir?
    Benimde girme durumum varda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur-cocuk -- 29 Haziran 2014; 19:01:02 >
  • Arkadaşlar benimde girme durumum var aydınlatırsanız çok sevinirim.
  • Benimde girme durumum var. Bi aydınlatın bizi arkadaşlar :(

• Çok bir fikrim yok ama köklü ve iyi bir bölüm olduğunu duymuştum. İTÜ ile aralarında önemli bir fark olduğunu zannetmiyorum, hatta İTÜ'den daha iyi olabilir. Bilgisayar Mühendisliğinde İngilizce çok önemli, İngilizce eğitimi nasıldır bunu araştırmak lazım.
  • İyi bari forumdan baya gircek var bulusuruz belki orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rigsby

İyi bari forumdan baya gircek var bulusuruz belki orda

Bizde size soralım o zaman nesilden nesile devretsin bu Nasıl hocam memnun musun okuldan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tethark

quote:

Bizde size soralım o zaman nesilden nesile devretsin bu Nasıl hocam memnun musun okuldan

Şu an hazırlık okuyorum memnunun valla bi arkadaşa pm attığım mesajı buraya da atayım şimdi yeniden yazması zor geldi

Ilk ikinci sorundan baslicam bolum davutpasada ve yeri bok etrafi fabrikalarla filan cevrili kampusun cevresinde pek fazla mekan yok ama okula ulasim rahat metroyla yarim saate taksime besiktasa kadikoye filan gidebiliyosun bence yer konusuna cok takmana gerek yok ulasim her yere rahat kampusun ici bence guzel zaten acaip buyuk kampus kampuse girerken bir yokus var genelde onun icin ring dedigimiz kampus ici otobusleri kullaniyoruz 5 dakika bir kalkiyo zaten kampusun genelde en cok yokusuna laf edilir onun disinda dogayla ice ice bir kampus her yer yesillik kampusun icide baya iyi bir suru olanak var kafeler yemek yerleri marketler spor salonu futbol sahasi basket sahasi go kart pisti bile var bence kampusun ici guzel
    Ilk soruna geleyim valla ortam yapmak sana bagli gercekten iyi olanaklari var eger onlari kullanirsan ortamini yaparsan ozellikle bunun icin kulupler bire bir suruyle kulup var istedigine gir sana kalmis eger kulupte aktif olursan ortam yaparsin kari kiz ortamini soruyorsan surusuyle guzel kiz var fakat bir o kadar da yakisikli erkek var yine guzel kizlari kapmak sana kalmis he birde sonucta teknik universiteye geliyorsun erkek orani kiz oranindan daha fazla bunuda bil

• quote:

quote:

quote:

Şu an hazırlık okuyorum memnunun valla bi arkadaşa pm attığım mesajı buraya da atayım şimdi yeniden yazması zor geldi

Ilk ikinci sorundan baslicam bolum davutpasada ve yeri bok etrafi fabrikalarla filan cevrili kampusun cevresinde pek fazla mekan yok ama okula ulasim rahat metroyla yarim saate taksime besiktasa kadikoye filan gidebiliyosun bence yer konusuna cok takmana gerek yok ulasim her yere rahat kampusun ici bence guzel zaten acaip buyuk kampus kampuse girerken bir yokus var genelde onun icin ring dedigimiz kampus ici otobusleri kullaniyoruz 5 dakika bir kalkiyo zaten kampusun genelde en cok yokusuna laf edilir onun disinda dogayla ice ice bir kampus her yer yesillik kampusun icide baya iyi bir suru olanak var kafeler yemek yerleri marketler spor salonu futbol sahasi basket sahasi go kart pisti bile var bence kampusun ici guzel
    Ilk soruna geleyim valla ortam yapmak sana bagli gercekten iyi olanaklari var eger onlari kullanirsan ortamini yaparsan ozellikle bunun icin kulupler bire bir suruyle kulup var istedigine gir sana kalmis eger kulupte aktif olursan ortam yaparsin kari kiz ortamini soruyorsan surusuyle guzel kiz var fakat bir o kadar da yakisikli erkek var yine guzel kizlari kapmak sana kalmis he birde sonucta teknik universiteye geliyorsun erkek orani kiz oranindan daha fazla bunuda bil

Peki hocam tam olarak nasıl kız erkek dağılımı ne kadar fazla yani erkekler ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Acikcasi ben pek fark gormedim belki biraz erkek fazla olabilir okulda dolasinca bu okulda hep erkek var kiz yok filan demezsin her yerde kizda var erkekte

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Acikcasi ben pek fark gormedim belki biraz erkek fazla olabilir okulda dolasinca bu okulda hep erkek var kiz yok filan demezsin her yerde kizda var erkekte

Peki hocam tesekkurler o kadari yeterli benim icin, ne erkek ne kizlar okulun %70-75ini olustursun istemem sahsen %60'inin falan erkek olmasi kabul edilebilir kafamdaki soru isaretlerinden birini sildin tesekkurler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki hocam tesekkurler o kadari yeterli benim icin, ne erkek ne kizlar okulun %70-75ini olustursun istemem sahsen %60'inin falan erkek olmasi kabul edilebilir kafamdaki soru isaretlerinden birini sildin tesekkurler

baska sorun varsa cevaplayabilirim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.