Şimdi Ara

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
3
Favori
7.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: anakinscofield

quote:

Orijinalden alıntı: DirKuyt11

Makine mühendisligi oldu.

Hayırlısı arkadaslar. Bundan böyle burası ana konularımdan biridir.

hocam kaç binle makineye girdin,ben de orayı istiyorum da, ösym nin sitesine giremiyorum delirecem..

53 bin ile ikinci ögretime girdim hocam. Birinci ögretim ise 45 ile falan kapatmıştı sanırım.
  • Tıp fakültesi kazanan var mı ?
  • benim 2 sorum olacak 1.si ben ikinci öğretimim inglizce hazırlık sınıfını 1.öğretimlerle mi yoksa akşam mı okuycam?
    2.side 93 doğumluyum kayıtda istenin askerlik durum belgesi şartmı?normalde askerlik işlerini üniversite hallediyor diye biliyorum zaten bu belge 90 doğumlu ve öncesi için istendiği yazıyor üniversitenin sitesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: son_sam

benim 2 sorum olacak 1.si ben ikinci öğretimim inglizce hazırlık sınıfını 1.öğretimlerle mi yoksa akşam mı okuycam?
    2.side 93 doğumluyum kayıtda istenin askerlik durum belgesi şartmı?normalde askerlik işlerini üniversite hallediyor diye biliyorum zaten bu belge 90 doğumlu ve öncesi için istendiği yazıyor üniversitenin sitesinde

ben '92 liyim benden geçen sene istemediler askerlik belgesi yanlış hatırlamıyorsam '90 ve öncesi için istiyolardı . ders saattleri geçen sene çok değişiyordu 8-12 , 1-5 , 5 -9 arası oluyor ders saattler . 2.öğretimler genelde 5-9 arası gidip geliyor ama bende 2. öğretimim hocanın esnekline kalmş bizim geçen sene pzts- salı 5-9 , çarşamba 1-5 , perşembe-cuma 8-12 arası idi.
  • Arkadaşlar hazırlık sınıfı ders yoğunluk durumu nasıl olur tıp fakültesi öğrencisi için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nossti

Arkadaşlar hazırlık sınıfı ders yoğunluk durumu nasıl olur tıp fakültesi öğrencisi için ?

ders yoğunluk durumundan kastını anlayamadım
  • Siyasal bilgiler fakültesi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilaslan5

quote:

Arkadaşlar hazırlık sınıfı ders yoğunluk durumu nasıl olur tıp fakültesi öğrencisi için ?

Yani işte bazı üniversiteler hazırlık programlarında fazla kasmadan götürüyor fakat duyduğuma göre tıp fakültesi hazırlığında okuyup zorlanan çok olduğu gibi ; sınavı geçende 1-2 kişi varMIŞ. Ne kadar doğru ? Yoğunluk durumu derken; ders her gün mü olur haftada kaç saat olur bu bakımdan yoğunluk sormuştum.
  • quote:

quote:

quote:

Yani işte bazı üniversiteler hazırlık programlarında fazla kasmadan götürüyor fakat duyduğuma göre tıp fakültesi hazırlığında okuyup zorlanan çok olduğu gibi ; sınavı geçende 1-2 kişi varMIŞ. Ne kadar doğru ? Yoğunluk durumu derken; ders her gün mü olur haftada kaç saat olur bu bakımdan yoğunluk sormuştum.

hazırlıkda şu tıp fakültesi öğrencisi bu mühendislik diye ayrım yapılmıyor öncelikle söylim geçen sene eylül ayındaki muafiyet sınavında 2 kişi geçti biri tıp fakültesi öğrencisidi biri malzeme mühendisliğinde idi 2 öğrenciyide hacettepe ye nakil etmişlerdi bizim okulumuzda henüz bölüm eğitimleri başlmadığından dolayı. dönem içi hazırlığa gelirsek oldukça zor bunun kanıtı ise 695 hazırlık öğrencisinden 302 sinin eylül ayındaki yapılcak olan muafiyet sınavına kalmış olmasıdır bunun 12 si tıpçı yani öğrecilerinin %45 i başarısız olmuş. Ders saatlerine gelirsek eylül ayında girilen sınavda öğreciler kurlara ayrılıyor begginer başlayanlar gunde 5 saat ders görüyor elementary veya intermadiate başlayanlar gunde 4 saat ders görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilaslan5 -- 21 Ağustos 2012; 18:25:53 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

hazırlıkda şu tıp fakültesi öğrencisi bu mühendislik diye ayrım yapılmıyor öncelikle söylim geçen sene eylül ayındaki muafiyet sınavında 2 kişi geçti biri tıp fakültesi öğrencisidi biri malzeme mühendisliğinde idi 2 öğrenciyide hacettepe ye nakil etmişlerdi bizim okulumuzda henüz bölüm eğitimleri başlmadığından dolayı. dönem içi hazırlığa gelirsek oldukça zor bunun kanıtı ise 695 hazırlık öğrencisinden 302 sinin eylül ayındaki yapılcak olan muafiyet sınavına kalmış olmasıdır bunun 12 si tıpçı yani öğrecilerinin %45 i başarısız olmuş. Ders saatlerine gelirsek eylül ayında girilen sınavda öğreciler kurlara ayrılıyor begginer başlayanlar haftada 5 saat ders görüyor elementary veya intermadiate başlayanlar haftada 4 saat ders görüyor.

İşimiz zor ama bir tahminim var ki eğitime hazır olmayan fakülteler nedeniyle hazırlık sınavı zorlaştırıldı ve geçen kişi min tutuldu bu sene tıp fakültesi de eğitime başlamasıyla ve varsa başka fakültelerin vs.. sınav kolaylaşır umarım

Ders yoğunluğu rahat peki sınav yoğunluğu nasıl ? Teşekkürler

• dönemde 3 midterm oluyor (vize) 10 -12 tane quiz
  • @anilaslan5 ;

beginnerlar için haftada 5 saat demişsin ya sanırım günde 5 saat demek istedin?
  • haa evet yanlis yazmisim tabi gunde 5 saat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana iktisatı geldi :D
  • bana da tıp türkçe geldi :D ,sanırım biz bilkentteki hastanenin orada ders işlicez,2 sne sonra esenboğada kampüs olursa,tıplarıda alırlarmı oraya yoksa yine hastanenin yanındami derse devam,bunun hakkında fikri olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolborq

bana da tıp türkçe geldi :D ,sanırım biz bilkentteki hastanenin orada ders işlicez,2 sne sonra esenboğada kampüs olursa,tıplarıda alırlarmı oraya yoksa yine hastanenin yanındami derse devam,bunun hakkında fikri olan var mı ?

bilkentdeki hastane bizim okula tahsis edildi siz hep orda olcaksınız
  • peki bu kampüse başlandı mı yoksa daha halen proje aşamasında mı?Bir de bu önkayıt için internette girlmiyor o konuda bilgisi olan var mı?Makine mühendisliğinde elle çizim dersi var mı,ders programına ulaşabilirmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dönüşüm -- 23 Ağustos 2012; 1:02:05 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolborq

bana da tıp türkçe geldi :D ,sanırım biz bilkentteki hastanenin orada ders işlicez,2 sne sonra esenboğada kampüs olursa,tıplarıda alırlarmı oraya yoksa yine hastanenin yanındami derse devam,bunun hakkında fikri olan var mı ?

bilkentdeki hastane bizim okula tahsis edildi siz hep orda olcaksınız

hazırlığın ders saatleri kaçla kaç arasında,bide 5saat veya 4saat olanlar farklı saatlerde mi geliyorlar?
  • okulun prorojesi bittiydi hatta resimleri felan yayınlanmıştı sitede kampüse başlamak için izinler felan bekleniyor herhalde . makine mühendisliğnin ders programı internette vardı oradan bakarsın elle çizim varmı yokmu bence önce hazırlığı geçmeye odaklan hazırlıkda bol bol mak. mühendisliğini düşünmeye vaktin olacak :)
  • quote:

okulun prorojesi bittiydi hatta resimleri felan yayınlanmıştı sitede kampüse başlamak için izinler felan bekleniyor herhalde . makine mühendisliğnin ders programı internette vardı oradan bakarsın elle çizim varmı yokmu bence önce hazırlığı geçmeye odaklan hazırlıkda bol bol mak. mühendisliğini düşünmeye vaktin olacak :)

hazırlığı geçemiyeceğim için şimdiden düşünmeye başladım :Dbide bu internet sitesindeki kayıt formlaı arasındaki inglizce yeterlilik sınav girş belkgesini nerden alcaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dönüşüm -- 23 Ağustos 2012; 13:29:28 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.