Şimdi Ara

Yıl Olmuş 2016 Renault 12 Alınabilir mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
7.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • O paralara kus serisine bulasmayin. Curuk carik olanini alirsiniz.
    Toros, lada samara veya favorit alinabilir. Toros un direksiyonu serttir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spring bakın, broadway biraz daha pahalı olmasa aslında en ideali broadway
  • 10 sene boyunca babamda 86 model reno 12 vardı bende araba kullanmayı bu araçta öğrendim, eğer kaporta aşırı çürük değilse ve yağı suyu ihmal edilmemişse sıkıntısız binilebilir zaten o fiyatlara alınacak diğer araçlar daha büyük masraflar çıkarır ve reno 12 toros'dan daha iyidir bencede
  • Lpgde 30 35 kuruş yakiyor ,parçası dolu ortalıkta, ucuzdur çoğu parçası,yağını suyunu kontrol et seni üzmez.Ama direksiyonu başbelası. Corolla ile kıyaslanması bile acı verici..

• hocam direksiyosunu çok sert bence başka araçlara yönebilirsiniz.
  • direksiyonu sert demiş arkadaşlar ama rotilleri sağlam ve orta kalite ve daha yukarısı lastik ile kabul edileblir sertliktedir. Yalnız alırken dikkat etmeniz gereken kaportada çürük olmaması veya olanların tamir edilmiş elden geçmiş olanına bakın ufaktan da bakım yaptırırsınız parça vs. Ucuz

• Kardeşim kararından sakın cayma, bahsettiğin meblağlara alınabilecek en ekonomik ve sağlam arabadır.Parça,usta,vergi,bakım sorunu olmayan yegane arabadır.Yaklaşık 45 yıldır Türkiye de her türlü coğrafi şartlarda denenmiş ve başarılı olmuş bir arabadır.Anadolu da hemen,hemen her evin önünde bir Renault 12 vardır.Piyasada hala çiçek gibi Renault 12 ler dolaşmaktadır. sen bana 45 sene sonra yeni nesil araçlardan hangisinin ayakta kalabileceğini söyleyebilirmisin.
  • Bizim oralarda eşek niyetine kullanıyor. Dağ tepe demeden gider. Harika bir araba dedem 20 yıl bindi buna

• hortlatıyorum

halen kullanıyoruz,bazı sabahlar okula gidip geliyorm ^_^

bizimki 2000 (son model),station wagon

*kaloriferi içeriyi hamam gibi yapıyor,çok iyi

* yol tutuş namına hiçbir şey yok

*direksiyon hafiften ağır,park ederken terletebiliyor.

daha bi sevdim :D
  • 1984 model Renault 12 TX'i 2017 yılının başından itibaren yaklaşık 1.5 sene boyunca ara ara kullanma fırsatım oldu, araç dedemin aracıydı. Temizini bulursanız tepe tepe binersiniz, muhtemelen rutin bakımlar harici yaşayacağınız iki problem olur.
    1-Direksiyon sertliği.
    2-Sıcak havalarda uzun süre dur kalklarda su kaynatma.
    Direksiyon ciddi manada sert, park ederken hıııııığğ hay senin gibi direksiyonun gibi çok laf etmişliğim var . Park ederken ciddi anlamda alışma gerektiriyor, cidden sert bir direksiyon. Pek güvenli olmasa da, bu ağırlığı kısmen de olsa azaltmak için ön lastiklere 2-3 psi fazladan hava basabilirsiniz. Su kaynatma sorunu içinse sıcak havalarda camları ve çorum kaloriferini açabilirsiniz veya tofaş kayışı takanlar varmış sanırım tam emin değilim ama o yöntemi de tercih edebilirsiniz. Çift yuvarlak farlı olanlardan alacaksanız ben özellikle uzunların aydınlatmasından oldukça memnundum. Eğer ki bütçeniz uyarsa 90 - 91 model Broadway tercih ederdim ben o araç yerine. Broadway'in R12'ye göre baya bir artısı var.
    1-Su kaynatma ihtimali yok denecek kadar az. Hararet problemi yok(Doğru müşür ve fan seçimi ile).
    2-Ön camlar otomatik(R12'nin GTS olmadığını varsayıyorum).
    3-Merkezi kilit.
    4-Harici bir işleme gerek kalmadan düzgün bir şekilde hava veren kalorifer(R12'nin kendi kaloriferinin oldukça zayıf olduğunu düşünüyorum, çorum kaloriferi ihtiyacı var bence, ha eğer ki araçta çorum kaloriferi mevcutsa işler değişir).
    5-Broadway, R12'ye göre daha seri bir araç ve fabrikasyon 5 vites.
    6-Hidrolik olmamasına rağmen R12'ye göre oldukça daha hafif direksiyon. Hele ki ön lastiklere 2-3 psi fazladan basarsanız hareket halindeyken oldukça yumuşak. Park etmesi de R12'ye nazaran çok daha kolay.
    Özet olarak, aracın sağlamlığı ve masrafsızlığı iyidir, alınır fakat ben olsam Broadway'e yönelirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9888 -- 8 Aralık 2019; 15:53:41 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.