Şimdi Ara

Yıkıklığın temel sebebini ve kurtulma yolunu açıklıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda konu dışında açılan konuların %70'i kendisini 'yıkık' olarak gören arkadaşlar tarafından açılıyor. İnsanın kendisini yıkık olarak görmesinin en temel nedeni hayatta elle tutulur bir amacının, davasının olmamasıdır. Kişinin dinden,Kur'andan uzak olmasıdır.

-Oysa ki Kur'an'ı hayatının kullanma kılavuzu gibi gören insan "Kınayanın kınamasından korkmaz(Maide 54)", kendisinin insanların değil Allah'ın beğenmesi gerektiğini bilir.

-Kur'an'a göre yaşayan kişi tipindeki veya vücudundaki ufak tefek şeyleri kafaya takıp büyütmek yerine insanın muhteşem bir organizma olduğunu bilir ve bu dünyada sakat, engelli, aç vs. gibi zor şartlarda yaşayan insanlar olduğunu da bilir ve nankörlük etmez, şükreder.

-Kendi seçmediği tipi için şikayet edip üzülmez onun yerine temizliğine önem verir, bakımlıdır. Allah'ın kendisine emanet ettiği bu bedene iyi bakar, spor yapar, beslenmesine dikkat eder.

-Kur'an ehli bir insan peygamberleri örnek alır dolayısıyla özgüven sahibi olmalı değilse de çabalamalıdır. (Peygamberlerin hayatını ve mücadelelerini incelerseniz cesaretlerini ve özgüvenlerini görebilirsiniz.)

-Rengine, cinsiyetine, ırkına, doğduğu topluma takılmaz ve bunlar için isyan etmez çünkü bilir ki bu dünya hayatı bir imtihandır ve bilir ki tüm bunları kendi seçmemiştir. Esas olan işlediği salih amellerdir ve gününü nasıl geçirdiğidir.

-Kalabalıklara itaat etmez, bir işin doğruluğuna bakar, devrimci, sorgulayıcı ve araştırmacıdır.. Kur'an bir çok ayette "akletmez misiniz?" der.

Sonuç olarak, Kur'an'a tam olarak iman eden bir insanın 'yıkık' olamayacağının daha birçok gerekçesi yazılabilir. Yani kendisini yıkık olarak gören bir insan Kur'an'ı anlayarak okuyup, hayatına yansıtırsa bu durumdan kolaylıkla kurtulabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altay. -- 17 Kasım 2018; 19:16:27 >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up
  • Son zamanlarda gördüğüm en iyi konu olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yıkıklığın temel sebebini ve kurtulma yolunu açıklıyorum
  • kurandan sonrasını okumadım

kendinizi bunlarla kandırın anca. dışarı insanlar hayatlarını yaşıyor hayatlarını HAYATLARINI
    neden çünkü yakışıklılar
    yakışıklılık her şeydir yakışıklılık kutsallıktır
  • Hemen gittim bir kuran aldım, daha okumadım ama şu an nasıl mutluyum bilemezsiniz.
  • Eline sağlık kardeşim güzel yazı

• quote:

Orijinalden alıntı: T-E-K-

kurandan sonrasını okumadım

kendinizi bunlarla kandırın anca. dışarı insanlar hayatlarını yaşıyor hayatlarını HAYATLARINI
    neden çünkü yakışıklılar
    yakışıklılık her şeydir yakışıklılık kutsallıktır
    Biz de çok şükür yaşıyoruz hayatımızı elimizden geldiğince geziyoruz, sohbet ediyoruz, sevdiklerimizle zaman geçiriyoruz, araştırıyoruz, okuyoruz. Bizim yaptığımız kendimizi kandırmak değil, kendimizden ve ne yaptığımızdan emin olmaktır. Bir insanın hayatta elle tutulur bir amacı, fikri, ahlakı yoksa yakışıklılık hiçbir şeydir.
  • ya bi gidin arkadaşım şaka mısınız, siz böyle saçmaladıkça millet daha da dinden çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camino Del Rio

Son zamanlarda gördüğüm en iyi konu olabilir
    Eyvallah hocam, tahmin ettiğimden çok az okunmuş umarım daha fazla kişiye ulaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 77Ahmet77

Eline sağlık kardeşim güzel yazı
    Eyvallah hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batalla16

ya bi gidin arkadaşım şaka mısınız, siz böyle saçmaladıkça millet daha da dinden çıkar
    Neresi saçmaymış ?
  • Elhamdülillah sayfalarca kuran ezberledim sürekli de okurum. Kendimle ilgili şunu açıkça ifade edeyim ,hakkıyla okumuyorum. Bu hayatta herşey benim için dert haline geldi. Sürekli acı çekiyorum. Galiba şükürsüzlükten... Kur'an bu dünyada en mükemmel şekilde yaşamamıza rehberlik eder. Allah'ın bu kur'an'ında kusur yoktur. Ben okuyorum ama anlamayı beceremiyorum. Sorun bende kabul ediyorum ancak çözemiyorum. Ama illaki Kur'andan faydalanırsınız. Lütfen açın okuyun anlayın... Benim için de tek kurtuluş Kur'an... İnşaallah bir gün benim kalbimdeki kapıları da açar Allah ,Kur'an ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3F7855CC3 -- 18 Kasım 2018; 2:27:55 >
  • Up

• Up

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kuran'ı iniş sırasına göre okumanızı tavsiye ederim.

https://kuran.islamiyet.gen.tr/gelissira.php

Alak, Kalem, Müzemmil olarak devam ediyor.
  • Cope

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçek Müslüman olmaya çalışan biri için adam doğruları yazmış tabi insan yıkık olunca dalga geçerek başkalarının da yıkık kalmasını istiyor.

Ha ben uyuyor muyum bunlara, sayılmaz

• Anlamak istediğim bazı şeyler var hocam. Bazıları dünyada kazanıyorlar, bazıları sadist, faşist fikirleriyle bu dünyayı kazanıyor. etki alanı belki de binlerce insan oluyor... fakat dua ettiğimiz bizi yaratan bizi görmüyor mu? bizi yaratırken bizi bizden daha iyi tanıyan gayba hakim olan sonuçlarını bilen, bizi neden sınama gereği duyuyor? sınanıyorsak da neden varlığını hissedemiyoruz? neden daha somut örneklerle varlığını hissettirmiyor? doğu bloğunda türlü türlü entrikalar dönerken belki de 100 yıla islamiyetin adı bile anılmayacak hale gelmesi için planlar yapılırken neden hiç bir şey buna dur demiyor? eğer ki bir yaratan varsa neden hiç mucizesini görmüyoruz. neden hep islamiyet terör örgütleri v.b. tarafından ayaklar altına alınıyor. geçmişte bazı şeyler islam alimleri v.b. tarafından bulunabilirken keşfedilirken neden günümüzde yobazlık, cahillik ile özdeşleşir hale geldi. bu şartlar altında karşımdaki insana islamiyetin nasıl iyi ve güzel olduğunu anlatabilirim ki? islamiyet için öncelikle iman ve biraz da körü körüne mi olmak gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterious79 -- 18 Kasım 2018; 23:2:20 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.