Şimdi Ara

YGS Deneme Puanlarınız... (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
771
Cevap
0
Favori
61.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: knotaqram34

quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

Benimde denemeler 330,340 arasında. 380 olması gerek.

Arkadasım aynı durumdayız. Benim de 400-420 olması gerek. Ama 330-350 arası gidip geliyorum.

Yanlış mı calısıyoruz? Az mı calısıyoruz? Kapasite mi yok? Altyapı mı yok?

Anlamadım gitti. Calısınca oluyo ama bazen. Mesela Cografya her sınavda 4 dogru 6 yanlıs yaparken. Son 3 sınavda 11 dogru geliyo. Lys 24'de 19 nete cıktı.

Matematik oks'de eksi 1 idi. Sene basında 15 di. Simdi 20-25lere cıktı geo olmadan yanı 28 soruda 20-25 arası.

Turkce degisiyo 25-35 arası. Sabretmek gerekiyo herhalde.

Bi de sunu cok yapıyorum mesela. Test cozerken iki sık arasında kalıyorum alttan cevabına bakıyorum E sıkkı diyelim. İsaretleyip gecmiyorum ögrenip geciyorum onun zararı olur mu? Yoksa bütün testi bitirip öyle mi kontrol ediyim?

2.sıkıntım da yanlıslarımı hocaya sorup sonra bi kenara atıyorum. Yani tekrar ugrasmıyorum yanlıslarıma. Sınavda cıkınca da unutuyorum yine yanlıs yapıyorum.

Bütün testi bitirip kontrol etmek daha iyi. Daha sonra toplu olarak bakıp yanlışları görebiliyorsun. Sen EA'sın sanırım. Baya yükseltmen gerek. Ben Sözel olduğumdan bu puanım o kadarda garipsenecek değil ama yetmiyor işte. 380'i kesinlikle yapmam lazım. Türkçe'de eksiğim yok ama yapmamam gereken yanlışlar yapıyorum. Misal geçen denemede yaptığım 3 yanlış sorunun 3'ü de bildiğim sorular. Sosyal'de coğrafyadan tırsıyorum. Hedef Türkçe 1Y, Sosyal 1Y, Mat 5-10 arası net. Birde bu sene 2. girişim olduğundan kazanmaktan başka seçeneğim de yok. Üstümdeki psikolojik baskıyı bi ben bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 1 Mart 2010; 21:50:45 >

• Benim ilk senem ama ben de 91liyim. Aynı baskı bende de var.

Benim de mat 20 geliyo. Evet bi eacıya göre cok cok düsük olmasa da düsük yapıyorum. Ama artmıyo işte. Senin iyi yine fen yok mat yok.

Biraz mat calıssaymıssın keske. Mat 1'den cok kolay konular var. Digerlerinden eksigin yoksa mat1 calıs. Geo calıs biraz üçgenler. İstedigin puanı rahatlıkla yaparsın. 1 ay var daha.

Benim Turkce-Tarih-Cgrafya-Felsefe falan eksik de. Ne önerirsin bi sözelci olarak.

Felsefe hiç çözmedim. Tarihten bütün Osmanlı eksik. Cografyadan dıs kuvvetler ve sonrası eksik. Turkce ise Yapım eklerınden sonra eksik.

Özellikle tarih ve felsefeden konu mu calısayım yoksa test üzerinden mi gideyim. Ygs hep yorum oluyo. Eacı olarak ezber yapmama gerek yok diye düsünüyorum. Cıkmıs öss sorularını aldım sosyal bılımlerin baslıcam yarın.

Cofragya'dan kac konum kalmıs? Dıs kuvvetler, nüfus,Turkıyede nufus ve yerlesme. ekonomık faaliyetler. dogal afetler,cografı kesıfler. Sonra bitiyo mu? Ekonomık cografya, beseri sistemler, bölgeler ve ülkeler, ekosistem falan lys mi?

• quote:

Benim ilk senem ama ben de 91liyim. Aynı baskı bende de var.

Benim de mat 20 geliyo. Evet bi eacıya göre cok cok düsük olmasa da düsük yapıyorum. Ama artmıyo işte. Senin iyi yine fen yok mat yok.

Biraz mat calıssaymıssın keske. Mat 1'den cok kolay konular var. Digerlerinden eksigin yoksa mat1 calıs. Geo calıs biraz üçgenler. İstedigin puanı rahatlıkla yaparsın. 1 ay var daha.

Benim Turkce-Tarih-Cgrafya-Felsefe falan eksik de. Ne önerirsin bi sözelci olarak.

Felsefe hiç çözmedim. Tarihten bütün Osmanlı eksik. Cografyadan dıs kuvvetler ve sonrası eksik. Turkce ise Yapım eklerınden sonra eksik.

Özellikle tarih ve felsefeden konu mu calısayım yoksa test üzerinden mi gideyim. Ygs hep yorum oluyo. Eacı olarak ezber yapmama gerek yok diye düsünüyorum. Cıkmıs öss sorularını aldım sosyal bılımlerin baslıcam yarın.

Cofragya'dan kac konum kalmıs? Dıs kuvvetler, nüfus,Turkıyede nufus ve yerlesme. ekonomık faaliyetler. dogal afetler,cografı kesıfler. Sonra bitiyo mu? Ekonomık cografya, beseri sistemler, bölgeler ve ülkeler, ekosistem falan lys mi?

Mat çalışıyorum ara ara ama almayınca almıyor işte. Yapabildiğim belli başlı konular var, yaparsam onlardan yapıyorum. Sözel bölümü tam anlamıyla halledilsem puanda belli bir artış olacak ama..

Türkçe'dewww.ekolhoca.com adresini şiddetle tavsiye ederim. Eksik olduğun her konunun videosunu izle, not al, konuyu anlarsın tam olarak. Felsefe'de belirli kavramlar var, onları bilmen gerek. Kavramları biliyorsan soruyu yapman o anki ruh haline ve kafa yapına bağlı. Başkalarına zor gelen soruları sen yapabiliyorsun veya tam tersi de olabiliyor. Tarih her ne kadar yorum olsada bilgi de olması gerek. Örneğin I,II,III gibi seçenekli sorularda araya bir madde sokuyor ve cevaplaman için senin o maddenin ne anlama geldiğini bilmen gerekiyor. Mesela XXX yılında Tevhid-i Tedrisat kanunu yürürlüğe girmiştir. Buna göre a.han. ulaşılabilir? Yorumu yapabilmen için bazı ana şeyleri bilmen gerek. O yüzden sınava az kalsa da ben sana YGS Tarih konu anlatımlı kitap almanı öneririm. Coğrafya'da belli konu ayrımı yok aslında. LYS'de çıkacak konular belli ama YGS'ye de her şeyi sokabilirler. Ha gidipte YGS'de Ülkeler Coğrafyası sormazlar ama Türkiye Coğrafyası genel olarak LYS konusu olmasına rağmen kesin çıkar. Madenler vs çıkar. Dünyanın şekli ve hareketleri denen lanet konu çıkar. İç-Dış kuvvetlerden genelde basit sorular geliyor. Dış Kuvvetler'de felan ezberlmeye kalkarsak çok zamanını alır adamın. Ben sözelci olarak bile bakmıyorum. ÖSYM genelde Akarsu üzerinde durmuş, çıkmış sorulara bakarsan, onu iyi kavra.

• Dün gölcük dershane denemesi;
    YGS
    mat 35.25
    fen 19
    türkçe 33.50
    sosyal 31,75

ygs2 429 460+ alanlar nasıl çalışıyor acaba???
    yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefer48 -- 7 Mart 2010; 14:38:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fethiyeli1988

Dün gölcük dershane denemesi;
    YGS
    mat 35.25
    fen 19
    türkçe 33.50
    sosyal 31,75

ygs3 429 460+ alanlar nasıl çalışıyor acaba???

Sözel puanda bunu aldığına üzülme bence. Sanırım EA'dan geçtin. Zira ÖSS'de veya YGS'de saf sözelci olupta Matematik 30+ ve Fen 15+ yapanlar dereceye oynayanlar oluyor genelde.

• @EhrimeN

Çok saol.

Tarih konu anlatımlı aldım. Osmanlı'da kurulustayım su an. Cografyadan Dıs kuvvetlerdeyim.

Herkesin zor dedigi Dünyanın sekli ve hareketlerinden soru kacırmıyorum genelde. Önyargılarım olmadan calıstım konuya belki ondandır. Hocaların pesinden birebir için kostum. 2 ay birebir gelmedi. Rehberlikciye sövüp kendim calısmaya karar verdim,ve su an her sınavda büyük ihtimalle dogru yapıyorum.

Cografyadan neleri ezberlemek gerekir. Göller? Volkanik daglar? Dıs kuvvetler? Taslar ? Deprem bölgeleri? Akarsular? Madenler? vsvsvs. O kadar ezber konusu var ki. Sınavda da tam aksine 13 soruda en fazla 1 tane ezber cıkıyo.
  • quote:

@EhrimeN

Çok saol.

Tarih konu anlatımlı aldım. Osmanlı'da kurulustayım su an. Cografyadan Dıs kuvvetlerdeyim.

Herkesin zor dedigi Dünyanın sekli ve hareketlerinden soru kacırmıyorum genelde. Önyargılarım olmadan calıstım konuya belki ondandır. Hocaların pesinden birebir için kostum. 2 ay birebir gelmedi. Rehberlikciye sövüp kendim calısmaya karar verdim,ve su an her sınavda büyük ihtimalle dogru yapıyorum.

Cografyadan neleri ezberlemek gerekir. Göller? Volkanik daglar? Dıs kuvvetler? Taslar ? Deprem bölgeleri? Akarsular? Madenler? vsvsvs. O kadar ezber konusu var ki. Sınavda da tam aksine 13 soruda en fazla 1 tane ezber cıkıyo.

Ya bu tür sorularda genelde türkiye haritası veya dünya haritası verir deprem olma olasılığı en düşük yer neredir diye sorar. genelde III numara Konya çevresinde olur onu işaretlersinFazla kasmazlar heralde ezber sorup.

• Deneme olarak hangi yayını tavsiye ediyorsunuz ?

Ayrıca, bence YGS kolay olacak, ak koyun - kara koyun Türkçe bölümün de belli olacak..

37 - 37 - 35 - 20 yapmam lazım..umarım beceririm, şans dileyin
  • Uğur denemelerini silah zoruyla tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: unifbemre

arkadaşlar sizce günde kaç saat çalışmalıyım tıp istiyorum

bu yazıyı yazıyorken bile çalışıyor olman lazımdı. üzgünüm kazanamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Uğur denemelerini silah zoruyla tavsiye ederim..

Hangi denemeler kırmızı set mi eğer onlar ise biz dershanede oluyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklike

quote:

Orijinalden alıntı: unifbemre

arkadaşlar sizce günde kaç saat çalışmalıyım tıp istiyorum

bu yazıyı yazıyorken bile çalışıyor olman lazımdı. üzgünüm kazanamazsın.

Güzel cevapBide alınma arkadaşım ama tıp isteyen adam gelip de burda nasıl çalışayım diye akıl istemez. Tam tersine şu şekilde çalışın diye akıl verir

• Arkadaşlar,

Kuzenim Özde-Bir YGS denemesine girdi ve puanları aşağıdaki gibi geldi ;

YGS-1 371
    YGS-2 364

Sizce nasıl bu paunlar ? Mühendislik düşünebilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meraklı Insan -- 4 Mart 2010; 17:33:37 >
  • quote:

Teşekkür ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::aLp:::

quote:

Hangi denemeler kırmızı set mi eğer onlar ise biz dershanede oluyoruz.

Evet kastettiğim kırmızı setti. :) Karekök yayınlarınınkini de begendim.. Ama uğur favori.
  • Bende de Uğur'un 10'lu YGS seti var, kırmızı olan. Maalesef henüz 2 tanesini çözebildim. Ama gerçekten güzel, orijinal.
  • Peki o kalitede başka önerebileceğiniz deneme var mı? Her çarşamba zaten oluyoruz o sınavları.
  • Ben iyice ipi bıraktım, istediğim netlere ulaşınca geçen senede yapmıştım aynı şeyi..
  • Bugün olduğumuz denemede de 335 yaptım. 330-340 arasında dolanıp duruyorum. Haftasonu genel tekrar yaptıktan sonra hergün 1 deneme yapıcam kendimi. Fem deneme seti var elimde şimdi, birde Uğur alırım herhalde.
  • Bende Fem var. Daha 4.deyim ama o bitince birtane daha alıcam da 4 tanesinde kararsız kaldım.

KareKök

Pi

Ugur

Güvender
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.