Şimdi Ara

YGS Deneme Puanlarınız... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
772
Cevap
0
Favori
61.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nymphadora

quote:

Orijinalden alıntı: cyrtocaramoorii

quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34

400'ü gecenler nasıl strateji uyguluyorlar. Altyapınız mı cok saglam yoksa 2-3 senedir calısıyor musunuz?

Ben orta halli calısıyorum rekorum 343 su an. Hadi mat'dan basit işlem hataları yapmasam. 370. Yok bunun üzerine cıkamıyorum. 2 aydan az bi süre kaldı. Daha mat2 ve geo'nun hiç yüzüne bakmadım.

Bu gidişle ben seneye de degil ondan sonraki sene falan ancak kazanıcam herhalde. Millet 430 yaparken benim ne gibi bir şansım olabilir.

Töder sınavına 400.000 kişi gircekmiş. İlk 60.000 i yerlesenler olcak diyo hocamız. Bakalım ben ilk 200.000 e girebilecekmiyim?

Su anda bana deyin ki böyle böyle calıs. 2 ay gercekten sıkı bi disiplinle calısabıldıgım kadar calısayım. Bu sene olmazsa bile seneye altyapı olsun. Deneme hiç çözmüyorum evde. Geo mat2 tarih ve cog eksik. Turkce de biraz eksik.

Ben kendi adıma konuşacak olursam,çok da sağlam bir altyapım yok.2006 senesinde OKS sınavından 386 puan alarak bir Anadolu Lisesine yerleştim.Şu son sınıfa kadar hiç çalışmadım desem yeri,geçen sene dersaneye başladım.Sadece yazılılardan önce bakardım.Altyapım çok sağlam değildi,sene başından itibaren tüm YGS konu anlatımlılardan konu çalışıp hemen hemen 3'er tane testlerini çözdüm.Tabiki açığım biraz fazla olduğu için hemen kapatamadım ama özellikle şu son iki haftadır açıklarımı ciddi manasıyla kapattığıma inanmaya başladım.Şu sıralar 400'lerde geziniyorum,bir düşüyor bir artıyor...Bu açık kapatma konusu özellikle önemli,bildiğin konuyla vakit kaybetmemeye çalış.Az bir zaman kaldı,en kısa zamanda açığın kalmayacak şekilde kapat.

Sınava hala adapte olabilmiş değilim,hemen hemen her sınavda zaman sıkıntısı çekiyorum,sırf bu yüzden 20-30 puanım gidiyor.Ortalama 10 soru kalıyor genelde hiçbirine bakamadan.Fem'in deneme setlerini aldım ve hızımı artırmaya çalışacağım elimden geldiğince.İnşallah sınava kadar toparlarım,Fizik'ten açığım çok,Fizik yükleniyorum şu sıralar.Sayısal olmama rağmen Sosyal'de 5-6 yanlışım oluyor genelde.Türkçe de bundan farksız ama Fen ve Mat bunlar kadar iyi değil.Allah'tan YGS6'dan düşündüğüm bir bölüm var,katsayı da yok o işe yarayacak.

hocam bu set hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Zor, kolay, fazla kolay? Bende bir sonraki deneme seti olarak fem almayı düşünüyorum.

Yeni başladım daha bir tane çözdüm 12 adet denemeden.Basit değil ama çok zor da değil,benim hoşuma gitti...Az daha yapayım kesin bir fikrrim oluşur.

• @cyrtocaramoorii

teşekkürler.
  • FDD en son yapılan sınav, ygs'de 322 lys 320li birşey ..
  • Türkçe 30 Net
    Sosyal 29 Net
    Matematik 22 Net
    Fen 15 Net

FDD-YGS 4 denemesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BauglirXul

400 puan aldım son sınavdan baya bi düştü

Arkadaş sanada söyliyim nasıl çalışacagını..

Sabah 6 da uyan öğlen 12 e kadar ne olursa olsun 2 konu bitir, akşam 6 a kadar test çöz gece 12 e kadar tekrar et.. Bazı günler 3-4-5 konu bitireceğin olucak.. 1 ayda 400+ yaparsın.

Dogru diyosun da okul var. Sabah 6-13 arası iptal. Sonra dershaneye gidiyorum 7e kadar calısıyorum, sonra eve gelip aksam da 8-1 arası calısıyorum.

Benim hatam su aslında. Mat1'Den yaklasık 2-3 kitap bitirmeme ragmen,probem cok cozmedim.

Geometri Tarih Felsefe sene basından beri hiç çözmedim. Cografyadan Dıs Kuvvetlerdeyim. Turkce'den 3-4 konum kaldı. Mat 1'de sadece problemler kaldı.

Kim ne derse desin bu geometri hayatta yetismez. Daha konu calıscam da soru bankası bitircem de. Sınav da matematikden 30 soru var benim için haliyle puanlar da düşük gelicek.

Bugun bile üslü sayılar köklü sayılar çözdüm. Hep bildigim konuları çözüyorum. Haklısın biyerde.

1 ay uygulucam bunu. Ama sabah 6-13 arası okulda oldugum için en fazla 30-40 soru çözebilirim.

• quote:

quote:

Sabah 6 da uyan öğlen 12 e kadar ne olursa olsun 2 konu bitir, akşam 6 a kadar test çöz gece 12 e kadar tekrar et.. Bazı günler 3-4-5 konu bitireceğin olucak.. 1 ayda 400+ yaparsın.

Dogru diyosun da okul var. Sabah 6-13 arası iptal. Sonra dershaneye gidiyorum 7e kadar calısıyorum, sonra eve gelip aksam da 8-1 arası calısıyorum.

O iyi,akşam 4'te çıkıyorum okuldan harap ve bitap durumda...Sonra 6'ya kadar dersane,sersem sersem ders dinlemeye çalışıyorum.Akşam gidiyorum eve yemek yiyorum derken saat 7 oluyor,gün içinde yorgun düşmem akşamın da çökmesiyle iyice kendini belli ediyor.Okul başladı başlayalı uyudum her gün,2 saat kadar.Bana ancak 23-02 arası ders çalışma fırsatı kalıyor.Onda da artık ne kadar verimli olabilirsem artık.15 tatilden önce bu kadar güçsüz değildim biraz daha ders çalışma fırsatı buluyordum ama herşey boka gitmeye başladı.Üstelik yakında yazılılar başlıyor ve benim çok az bilgim var konular hakkında.Bu gidişle toparlayamayacağım...Moralim bozuluyor baya ama elden ne gelir.YGS'ye girip çıkacağız,sonuç kötü gelirse LYS'de iyi bir performans beklenemez zaten.Şikayet etmenin manası yok,ne zaman adamakıllı bir sistem oluşturuldu ki...Gerizekalılar müfredatı değiştirmişler bizden iki sene sonra.Yani şu an Lise 1 ve 2'ler çok saçma konular görüyor diyor öğretmenler.Seneye kalırsanız mutlaka seneye kazanın diyorlar.Ucu bize dokunmaz belki ama o çocuklara yazık,uygulayacakları sistem çok saçma bir sistem onlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

quote:

O iyi,akşam 4'te çıkıyorum okuldan harap ve bitap durumda...Sonra 6'ya kadar dersane,sersem sersem ders dinlemeye çalışıyorum.Akşam gidiyorum eve yemek yiyorum derken saat 7 oluyor,gün içinde yorgun düşmem akşamın da çökmesiyle iyice kendini belli ediyor.Okul başladı başlayalı uyudum her gün,2 saat kadar.Bana ancak 23-02 arası ders çalışma fırsatı kalıyor.Onda da artık ne kadar verimli olabilirsem artık.15 tatilden önce bu kadar güçsüz değildim biraz daha ders çalışma fırsatı buluyordum ama herşey boka gitmeye başladı.Üstelik yakında yazılılar başlıyor ve benim çok az bilgim var konular hakkında.Bu gidişle toparlayamayacağım...Moralim bozuluyor baya ama elden ne gelir.YGS'ye girip çıkacağız,sonuç kötü gelirse LYS'de iyi bir performans beklenemez zaten.Şikayet etmenin manası yok,ne zaman adamakıllı bir sistem oluşturuldu ki...Gerizekalılar müfredatı değiştirmişler bizden iki sene sonra.Yani şu an Lise 1 ve 2'ler çok saçma konular görüyor diyor öğretmenler.Seneye kalırsanız mutlaka seneye kazanın diyorlar.Ucu bize dokunmaz belki ama o çocuklara yazık,uygulayacakları sistem çok saçma bir sistem onlara.

Benimde okulum 12.30 a kadar. Okulda tenefüslerde, dersde full öss calısıcaksın.. Boşver okulu zaten geçersin. Hemde düşüşde olmaz kopyaylada iyi notlar alır + bile yaparsın yani..

• İlk yazılıların hepsinden 4-5 aldım. 2.lerin hepsi 1-2. Sosyoloji 1 gelmeseydi(ki 40 kişinin 1 geldi, neyse agzımı acmıcam.Esit agırlıgım zaten banane bu dersten) tesekkür alıyodum.

Bu dönem sadece Mat-Geo-Kimya-Bio derslerini dinliyorum. Okul saolsun kimya bio koymus bu sene ea'lara. Faydası oluyo 5-6 nette olsa yapıyoruz fen.

Şahsen ben bu sene giremicem. O yuzden seneye saglam bir alt yapı olusturmak için calısıyorum. Puan 340. Belli de olmaz hani. Ama Lys toplam 160 sorudan 40 net.

Okul engel degil. 1-6 arası dershanede oluyorum. Eve gelip yatıyorum sonra yemek falan derken 8 oluyor. 8-12 arası da calısıyorum.

Bu aralar o kadar halsizim ki,sıkıldım, bunaldım, derslerden degil ama hep bi yorgunluk var üzerimde. Dikkat dagınıklıgı var. Bugun carsamba mı persembe mı onu bile bilemiyorum bilgisayarın altında görmesem. Hergün aynı,monoton.

Çalısan herkes kazanır ins.

• Türkçe : 33.75
    Sos : 35
    Mat : 1,75
    Fen : 1

YGS-3 : 344

Fem sitesine göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 23 Şubat 2010; 22:27:26 >
  • Türkçe: 37
    Mat: 30
    Sosyal: 39
    Fen: 9

Matematikde geometriye yeni geçtim 2 hafta sonra en az 35+ Olacak. Türkçe son tekrarımdan sonra sanırım 39 40 olur. Fen'ede yeni çalışmaya başladım 1 ay sonrasında 20 olur...

Allah'ın izniyle...

Yeter mi? YETMEZ.

Sos Türk ve Mattan 39+
    Fenden 25+ yapmam gerek
  • Hedefin neresi BauglirXul? Hangi lisede okuyosun?
  • quote:

Türkçe: 37
    Mat: 30
    Sosyal: 39
    Fen: 9

Matematikde geometriye yeni geçtim 2 hafta sonra en az 35+ Olacak. Türkçe son tekrarımdan sonra sanırım 39 40 olur. Fen'ede yeni çalışmaya başladım 1 ay sonrasında 20 olur...

Allah'ın izniyle...

Yeter mi? YETMEZ.

Sos Türk ve Mattan 39+
    Fenden 25+ yapmam gerek

Harward'a mı gidecen hacı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eivind

Hedefin neresi BauglirXul? Hangi lisede okuyosun?

Bogaziçi-Uluslararası Ticaret

Bayraklı Lisesinde okuyorum. Düz lise

@Sah!n

İstediğim bölüm cok yüksek puanla alıyor sadece ygs den alıyor ve Ticaret meslek liselilere ek puan veriyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eivind

Hedefin neresi BauglirXul? Hangi lisede okuyosun?

Bogaziçi-Uluslararası Ticaret

Bayraklı Lisesinde okuyorum. Düz lise

@Sah!n

İstediğim bölüm cok yüksek puanla alıyor sadece ygs den alıyor ve Ticaret meslek liselilere ek puan veriyor

Sen bogaziçini düz liseden kazan. Bende seneye(bu sene zor da) Odtüyü kazanıcam hırs yapıp.

Dalga gecmek için söylemiyorum. 350 civarlarında yapıyorum. Seneye girmeme daha 1 yıldan çok var. Artırırım puanımı.

Çünkü düz liseden iyi bi üniversiteye giden 1-2 arkadasım ve enistem var sadece(onlar da odtu itü istanbul). O yüzden sen kazanırsan demek ki oluyomus deyip ben de Odtü için kasarım.

İnsallah istedigin yer olur. Ki bence olur daha 1.5 ay var.

Hem Ea'sın benim gibi hem de düz lise. Kazan Bogazıcını idolumsun bundan sonra.

• Lütfen puanlarım hakkında yorum yaparsanız sevinirim.

YGS 1: 219.665
    YGS 2: 218.636
    YGS 3: 207.497
    YGS 4: 208.215
    YGS 5: 213.715
    YGS 6: 216.211
  • ben ygs kitapçığını bulamadım bugün lys 4 e girdik tarih-coğ-psm ya kalemmiye sınıfı ile ilgili soruyu yanlış yaptım kahretsin çok takılmıştım .bir soru da boş
  • say ygs 445-450 civarı tıp gelir mi?
  • Lys puanlarınız nasıl?Benim ygsler şu an iyi sayılır.460 falan alıyorum ama genel Lyslerden maksimum 390 yaptım.Sizce Ygs den sonra halledebilir miyim lysyi?Yada sizin planınız ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyBlue

Lütfen puanlarım hakkında yorum yaparsanız sevinirim.

YGS 1: 219.665
    YGS 2: 218.636
    YGS 3: 207.497
    YGS 4: 208.215
    YGS 5: 213.715
    YGS 6: 216.211

Sınava girdin mi? ham puan mı bu ne oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zlatan91

Lys puanlarınız nasıl?Benim ygsler şu an iyi sayılır.460 falan alıyorum ama genel Lyslerden maksimum 390 yaptım.Sizce Ygs den sonra halledebilir miyim lysyi?Yada sizin planınız ne ?

Benim LYS'lerim 430-440 civarında. (MF)

Ancak şu an piyasada okkalı LYS denemesi yok. Zaman denemeleri pek öyle zor değil. Dershanelerin kendi denemeleri de çok zor değil. (Uğur bile dahil.) Zaten bazı dershaneler işlenilen konuya kadar LYS yapıyor henüz.

Bu cumartesi ve pazar TÖDER'in LYS-1 ve LYS-2 denemeleri var. Bakalım, onda ne yapacağız. Belki o zorlayıcı olabilir.

Nisanda sonra zorlaşacaklarını düşünüyorum. Ayrıca hazirandaki gerçek LYS'lerin de zor olacağını düşünüyorum ben. ÖSYM durduk yere 50 soruya 75 dakika, 30 soruya 45 dakika vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 25 Şubat 2010; 18:03:54 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.