Şimdi Ara

Ygs den 350 alip hukuk'a giden olur mu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
3
Favori
14.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim de 390 puanım var ygs den. Puanlarla ilgili hiç bir fikrim yoktu yorumlarınızı okuyup biraz fikir sahibi oldum. Öncelikle teşekkür ederim. Ben öğretmenim, sayısal çıkışlıyım, 2002 de mezun olmuştum liseden. Şuanda hukuk fakültesi istiyorum. Başta da dediğim gibi ygs puanım 390. lys ye iyi kötü hazırlanıyorum ama okul puanı falan nasıl olur hiç bir fikrim yok. Sadece şunu hatırlıyorum bizim zamanımızda en yüksek okul puanı 40tı ben 30 puan almıştım okuldan. Neyse hayırlısı olsun bakalım. Hepinize başarılar dilerim sınavlarda, hakkınızda hayırlısı olsun...
  • yaaa tabikii mümkünn çalışırsan neden olmasın kendini boş yere karamsarlığa düşürmemelisin bencee ben öle yapıyorumm :D:D:D
  • olur gerçekten olur . Bak benim bi arkadaşım 400binlerden 50bine geldi ea dan. Yani sen hayli hayli yaparsın .ve lys mat 35 net falan yaptı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis Yarısı

yahu hukuğun neresi garanti meslek ? iki kelimeyi bir araya getiremeyen adam sırf puanı tutuyor diye hukuk yazıyor. kendini savunamayan adam müvekkilini nasıl savunacak ? piyasada dünya kadar avukat var. hukuk okuyan adam bir şekilde fark yaratarak onlardan sıyrılmalı. tıp gibi, bitirdiğin anda işe başlayabileceğin bölüm değil kısacası.

hukuk okuyanlar sadece avukat olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Verstrahlt

quote:

Orijinalden alıntı: onurxv

eşit ağırlıktada bölüm yok herkes hukuk istiyor. üniversite sınavı değil hukuka yerleşme sınavı sanki...Yazık bize

işletme,ekonomi,uluslarası ilişkiler,psikoloji,sosyoloji ...

nasıl vizyonsuz birisin anlamadımki

Kahkaha attım ya sınavın üstüne çok güzel geldi eyvallah birader

• bende 420-430 arası bir puan aldım halbuki hedefim tıptı :S acaba matematik türkçe kasıp hukuğa mı gitsem
  • benimde ygs5 300puan ama ly çalışıyorum 2.edebiyat soru bankamı bitirdim 2.sini(300sayfa FEM :) 5günde bitirdim :) Sayısalcıydım :) Sene başından beri tm bölüm istiyorum Hukuk olma ihtimalim var yine mat2 geo iyidir.3. edebiyat soru bankama başlıcam onuda 10güne bitirip (güvender 400 sayfa :) bu arada 10günde 1 coğrafya kitabınıda bitiricem denemeler flan çözücem matdan türev integral ve matrisler,determinant....bitiricem :) hergün 400soru üstü hedefim zaten edebiyat çok rahat 300 soru oluyor ve bazen diyorum ki keşke okulda TMden hazırlansaymışım TM ÇOOK ZEVKLİ :D Zaten ben 9.sınıfta yakup kadri ,reşat nuri,memduh şevket,tolstoy,dostoyevski,ömer seyfettin,charles dickens,balzac,victor hugo ve peyami safa kitaplarını okumuştum saolsun İng hocamız haftada 10 saat dersi vardı kitap aşkını aşılamıştı.Hedefim lysden mat 43-44 net geo 26-27 net edb 44-45 net coğ 16-17 net hedefim Hukuk her yer olur. :D Bu sene gitmek istiyorum 2.yılım inş olur ya :D okuldan geçen sene 60 üzerinden 54 geldi :-) lys1 den 70 lys3dende 60 olsa ne iyi olur 370+53=423 le yalova olsada olur :) Hepimiz için iyi yerler olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iomer -- 5 Mayıs 2013; 17:05:18 >

• Benim Ygs 5 400.siralamam 31k.lys den en az kacar net yapmam lazim hukuk icin ? (marmara icin calisyrm AMA her yer olabilir.) Okul puanim 45-48.Allah rizasi icon yardim edin.moral verin:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis Yarısı

yahu hukuğun neresi garanti meslek ? iki kelimeyi bir araya getiremeyen adam sırf puanı tutuyor diye hukuk yazıyor. kendini savunamayan adam müvekkilini nasıl savunacak ? piyasada dünya kadar avukat var. hukuk okuyan adam bir şekilde fark yaratarak onlardan sıyrılmalı. tıp gibi, bitirdiğin anda işe başlayabileceğin bölüm değil kısacası.

Hukuk garanti meslek değil katılıyorum ama ağzının laf yapmasına da gerek yok. Amerikan filmleri gibi "sayın jüri.." ile başlayan cümleler kurulmuyor burada. Dilekçeni yazıp mahkemede isteklerini tekrarlıyorsun, oldu bitti. Iyi konuşursan ne olur? Çevren olur, fazla para kazanırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Y.I.W.A.L.Y

Beyler 350 değilde 390-400 arası puanla girilir mi güzel bir hukuk fakültesine ?

Aynen benimde ygs5 : 393 marmara için şansımız nedir sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akay-1905

şahsi fikrim; imkansıza yakın. lys'yi fule yakın getirmen gerekir sanırım :/

Sizin gibileri parayla mı yolluyorlar buraya ya.sen bu lafı dedikten sonra kazansan nolur kazanmasan ne insanları boş yere bilgisiz şekilde konuşıp umutlarını kırmayın.bilmeyen konuşmasın arkadaş.

arada çok rahat olur sıkma canını

• Ya arkadaş sen şimdi adam akıllı çalıştıktan sonra bu sene değilde seneye gitsen nolacak.Senden bir farkım yok bende 10-15 bin arası istiyorum lys %80 bitirdim ve inanıyorum bu sene başarılı olacağıma.Sen böyle boş adamların laflarını dinleyip onların rakip elemek vs.gibi amaçlarla ettiği laflarla kendi hayatını belirleme.Sen yalnızca çalış
  • abı resmen benım konuma atılan yorumların aynısı matematiksel olarak sansın var bak benım ygs puanım 335 okul puanım 43 gelıcek 45 mat 17 geo 53 edebtyt 21 cog ıle gecen senenın sıralamasına gore hacettepe hukuga puanım yetıyor ham 410 puan alsan guzel hukuk fakultelerıne gırersın ham 410 puan ıcınde benden daha az yapman lazım puanın 350 demıssın tahmınen 40 mat ıle fılan kurtarırsın yapılmıyacak bır sonuc degıl calısmana bak sen yorumalra bakma burdakı sansın var ımkansız degıl calısırsan olur
  • hiç de imkansız değil. 356 almıştım 67binle.hukuk imkansız gözüyle bakıyodum. pes etmeden hırsla çalıştım üç beş ay işte. şimdi istanbul2.öğrt veya marmara. puanım 430 13 bine çektim
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsbduman

ben tm'yim iktisat ya da işletme istiyorum. Yani herşey hukuk değil

İmza manidar

• quote:

Orijinalden alıntı: nsbduman

ben tm'yim iktisat ya da işletme istiyorum. Yani herşey hukuk değil

İmzaya bak

• haha beyler :D , evet haklısınız hukuk okuyorum da pişman sayılırım 2012de kazandım girdim , 2013te bıraktım bi daha hazırlandım istediğim puanı yapamayınca mecbur devam ediyorum , eğer hukuk hakkında sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplarım, bi kaç arkadaş pm atmış ancak biraz yoğunum o sebeple çok giremiyorum burdan onlara da söylemiş olayım, bu sene sınava gireceklere başarılar şimdiden
  • Dersler gerçekten çok ağır mı ? Yani sosysl hayatı kısıtlar mı

• DT Swiss kullanıcısına yanıt
    Çok değil ama yine de çoğu bölüme kıyasla evet , özellikle ilk sene dersler çok soyut ve ağır gelebilir çünkü şöyle söyliyim ygs-lys maratonundan çıkıyorsun bir rahat sene geçiricem derken yeni kavramlar yeni terimler öğreniyorsun ki bu kavramlar hep soyut kavramlar , mesela arkadaşların hazırlık okurken sen bunlarla uğraşmış olucaksın.
    Ama yine de objektif düşünüldüğü zaman o kadar da ölümcül değil , derslere düzenli gidip haftada 2-3 akşam genel tekrar yaparsan hiç zorlanmadan devam edersin ama aksi takdirde sınav dönemlerine kadar bakmayıp konuları biriktirirsen sınavlara son 2-3 hafta kala sosyal hayatını baya etkiler
  • Eskiden daha zormuş hukuk . Geçen sene ygs de 310 puan alan adam 10 k oldu tm 3 de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.