Şimdi Ara

Yetkili servis mi göçükçü mü???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün bir kaza yaşadık. Araç resimlerdeki gibi. Polis tüm suçu karşı tarafa verdi. Göçükçü yapabileceğini söyledi ancak güvenemedim. Nerden baksanız 10.000 civarı tutacaktır göçükçüde. Yetkili servis kaput çamurluk far ve tamponun değişeceğini söyledi. 15.000 i geçecektir. Kararsız kaldım. İşlemden sonra tramer de oldukça düşündürüyor. Tavsiyeleriniz nedir? Yetkili servis mi göçükçü mü??? Yetkili servis mi göçükçü mü??? Yetkili servis mi göçükçü mü???

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• "Yetkili servis kaput çamurluk far ve tamponun değişeceğini söyledi."
    Töbe töbe böyle fiyat mı olur. Bu nasıl yedek parça fiyatıdır. Madem arada çok fiyat farkı yok yetkili servise yaptır. Fotoğrafları almışsın satarken gösterir yetkili servisinde yaptırdım dersin. Ancak özelde 10.000 civarı tutacağına hiç ihtimal vermiyorum tabi orası ayrı. Bence fiyat alın özelden baya fark oluşacaktır arada. Çıkma parça ile çok ucuza hallolur gibi geliyor.
  • Bence yetkili serviste yaptırın. Servise girmeden önce ve çıktıktan sonra da bolca fotoğraf çekip arşivleyin. Satarken alıcı fiyat kırmaya çalışırsa gösterirsiniz.
  • Hiçbir GÖÇÜKÇÜ bu hasarı boyanmadan %100 olarak düzeltemez, boyanması problem değil diyorsanız , tek kişiye bağlı kalmayın , referansı olan kaportacı veya hasar onarım merkezlerinden de fiyat alın.
    Geçmiş olsun.
    Not: yetkili serviste 15 bin tutar çünkü , yetkili sevrvis sizin dışarıdan göremediğiniz ama muallak hasar olan parçaları bile değiştirecektir, mesela sağ ön amortisör - sağ ön tekerlek rulmanı gibi. O yüzden fiyat 15 bin tutar.

Geçmiş olsun
  • Mutlaka boyanacaktır. Ama 6 veya 7 bin civarı da daha ucuza çıkacaktır göçükçüde. Kararsızım

• Eğer kasko varsa ve poliçede belirtilmişse zaten direkt yetkili servisten yaptırın. Yalnız tüm masraf karşı tarafın zorunlu trafik sigortasından karşılanacağı için onarım yerine direkt parça değişimi çıkaracaklardır çok büyük bir ihtimalle. Bunların dışında zaten değer kaybı davası da açarsınız, o nedenle tramere işlenir mi aracın satılırsa değeri düşer mi diye endişenmektense sıfır yaptırıp hakettiğim gibi binmeyi tercih ederdim yerinizde olsam.
  • Madem tüm suç karşı tarafta, arabayı verin yetkili servise, karşı tarafa da değer kaybı davası açın.

Satarken de Türkiye'nin her yerindeki yetkili servislerden yapılan işlemlere ait döküm alınabilir.

Ben nereden bileyim şase düzeltildi mi, sanayide çıkma parça mı takıldı, alt takımda zarar var mıydı? Yetkili servise sorar, kullanılan bir tek civataya kadar dökümü çıkarırım. Sizin elinizdeki fotoğraflar ile yetkili servisteki fotoğraflar birbirini tutuyorsa, gönül rahatlığıyla alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerkayaksk

Mutlaka boyanacaktır. Ama 6 veya 7 bin civarı da daha ucuza çıkacaktır göçükçüde. Kararsızım
    Hocam, '' aracın parçası değişti olmasın yarın satarken değişeni var demek zorunda kalmayayım '' diye düşünüyorsan daha önce de dediğim gibi referansı olan bir kaportacı veya hasar onarım merkezinde yaptırabilirsiniz.
    Ancak düzelteceğine değişsin , hemde nerede yapıldığı kayıtlı olsun, yarın satarken '' yetkili seviste yapıldı, düzeltme yaptırmak istemediğim için orjinal parçaları ile yenilendi '' diyeyim diyorsa yetkiliye git.
    Manisada olsanız kefil olabileceğim çok iyi kaportacı ustalar var. Tercih size kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.Avcı

Madem tüm suç karşı tarafta, arabayı verin yetkili servise, karşı tarafa da değer kaybı davası açın.

Satarken de Türkiye'nin her yerindeki yetkili servislerden yapılan işlemlere ait döküm alınabilir.

Ben nereden bileyim şase düzeltildi mi, sanayide çıkma parça mı takıldı, alt takımda zarar var mıydı? Yetkili servise sorar, kullanılan bir tek civataya kadar dökümü çıkarırım. Sizin elinizdeki fotoğraflar ile yetkili servisteki fotoğraflar birbirini tutuyorsa, gönül rahatlığıyla alırım.
    bu hasarda karşı tarafın %100 suçlu çıkacağını pek düşünmüyorum , opel marka araç kamyonete sol orta yandan çarpmış görülüyor, sol yan arka kısımdan çarpsaydı büyüh ihtimail ile opel kamyonetten daha fazla kusurlu çıkardı,
    Ölüm veya yaralama yok ise kusur oranını tramer belitliyor. Opel araca da - kamyonete de kusur çıkar tramerde

• Sinop şartlarinda adam 3 bine bu hasari atlaya ziplaya yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç tali yoldan bakmadan çıkıyor. Kamera kayıtları da var.

• quote:

Araç tali yoldan bakmadan çıkıyor. Kamera kayıtları da var.
    Sizin gittiğiniz yolda yolun vasfını belirtir Ana yol levhası var mı ?
    Yetkili servis mi göçükçü mü???
  • omerkayaksk O kullanıcısına yanıt
    Ayrıca şimdi dikkat ettim '' Polis tüm suçu karşı tarafa verdi '' demişsiniz ,
    Ölüm yada yaralama olmadığı müddetçe Polis kaza raporu tutmaz,
    siz aranızda anlaşmalı maddi hasarlı kaza raporu tutarsınız, bu durumda da kusur oranını TRAMER belirler.
    Yaralama veya ölüm var ise polis tutanak tutar ve kusur oranını belirler.
  • Dur levhası var. Ayrıca adam yoldan çıkmıyor u dönüşü için cepten kontrolsüz çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkayaksk -- 15 Mart 2019; 13:21:34 >
  • Anlaşamadık geldi raporunu tuttu. Raporu da aldık. Bir problem yok.

• quote:

Dur levhası var. Ayrıca adam yoldan çıkmıyor u dönüşü için cepten kontrolsüz çıkıyor
    Olay yerini ve şartları bilmediğimiz için sizin ilk mesajda anlattığınız kadarı ve fotoraflara göre yorum yapıyorum, Kusur %100 karşı tarafa verildiyse ve aracınızın hasar alan bölgesi daha önceden hasarlı değilse , değer kaybı talep etme şansınız var.
    değer kaybı talep edecekseniz direk yetkili servise gidin
  • Karsi tarad yaptiracaksa sizin kaskonuz bozulmaz sizin tramerinizde de cikmaz diye biliyorum. Yaptirin gecin.

• Göçükçü de olacak iş değil bu. Parçaların değişmesi gerekli veya çok ciddi ustalık yapan yer lazım ki o da ucuza yapmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitarist308

Karsi tarad yaptiracaksa sizin kaskonuz bozulmaz sizin tramerinizde de cikmaz diye biliyorum. Yaptirin gecin.
    adamın arabasını yapacaklar tramer çıkmaz olur mu.

arkadasın kasko sigorta bozulacak ama plaka sorgusunda hasar durumu söylenecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkili serviste onarim yaptirip deger kaybi açın. Göçükçü o kadar yuksek rakam çıkardıysa isciligi zor hasar vardır, serviste 15e yapilmis arac ozelde 10a yapilmis aractan daha az deger kaybeder.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.