Şimdi Ara

yeşil pasaportla çıkış ve ohal

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi merak ettiğim bi kaç soru var.Yakın zamanda yurtdışına çıkacağım için bi araştırayim dedim.Ama her kafadan bi ses çıkıyor hesabı kafam karıştı.Öğrenciyim babamdan dolayı yeşil pasaportum var.Şimdi yurt dışına çıkarken sorun olmaması için ne gibi belgeler gerekiyor?

• Babanızın çalıştığı kurumdan "babanıza tabi olarak yeşil pasaporta sahip olduğunuz ve babanızın ve sizin yurt dışına çıkmanızda sakınca bulunmadığına dair" yazı alması gerekmekte. Yazıda kimlik numaralarınız ve ad-soyad bilgileri yer almalı.

Pasaport kontrolüne girmeden önce yeşil pasaportlular için hazırlanan bankoya bu belgeyi veriyorsunuz onlar bilete sanırım uygun diye bir damga vuruyor sonra gidiyorsunuz pasaport kontrolüne.
  • subsonic S kullanıcısına yanıt
    hocam bu bilgi kesin mi?
  • Kesindir hocam. Yeşil pasaport sahibiyim ben de gelen dağıtılan genelgede yazan madde böyle. Zaten babanızın kurumunun personel dairesini bilgisi vardır.
  • Babanın bulunduğu kuruma gideceğin yerlerin adresleri iletişim bilgileri ne kadar süre ve ne amaçla gideceğini içeren dilekçeyi ekte sunacağın bilet tur sözleşmesi gibi evraklarla iletiyorsun.

Bir hafta içinde sakınca yoksa yurt dışına çıkışında sakınca yoktur yazısı çıkıyor. Bu yazıyı hem online olarak hem de ıslak imzalı ve mühürlü olarak çıkış yapacağın hava alanındaki görevlilere elden teslim ediyorsun.

Bu işleri halledemedikleri için hava alanından geri dönen arkadaşlarım oldu. Şu an Yeşil Pasaport'la yurt dışına çıkmak normal pasaporttan daha zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Babanın bulunduğu kuruma gideceğin yerlerin adresleri iletişim bilgileri ne kadar süre ve ne amaçla gideceğini içeren dilekçeyi ekte sunacağın bilet tur sözleşmesi gibi evraklarla iletiyorsun.

Bir hafta içinde sakınca yoksa yurt dışına çıkışında sakınca yoktur yazısı çıkıyor. Bu yazıyı hem online olarak hem de ıslak imzalı ve mühürlü olarak çıkış yapacağın hava alanındaki görevlilere elden teslim ediyorsun.

Bu işleri halledemedikleri için hava alanından geri dönen arkadaşlarım oldu. Şu an Yeşil Pasaport'la yurt dışına çıkmak normal pasaporttan daha zor.

Ebeveynlerim dolaysıyla yeşil pasaport sahibiyim. Ben 3 ağustos 2017 de çıkacağım 1 haftalık yurtdışı tatilim için belgeyi çıkarttım. Üzerinde gidiş dönüş tarihim ismim vs her türlü ibare geçiyor ancak belgenin çıkış tarihi 30 günden önce olmamalı mıymış öyle bir şey varmış. Ben aceleye gelmesin son dk anca cıkar diyerek 45 gün öncesinden çıkartttım.
    Acaba sabiha gökçende eski bu belge diye engellerler mi çıkışımı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DEXTERSDARKPASSENGER

quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Babanın bulunduğu kuruma gideceğin yerlerin adresleri iletişim bilgileri ne kadar süre ve ne amaçla gideceğini içeren dilekçeyi ekte sunacağın bilet tur sözleşmesi gibi evraklarla iletiyorsun.

Ebeveynlerim dolaysıyla yeşil pasaport sahibiyim. Ben 3 ağustos 2017 de çıkacağım 1 haftalık yurtdışı tatilim için belgeyi çıkarttım. Üzerinde gidiş dönüş tarihim ismim vs her türlü ibare geçiyor ancak belgenin çıkış tarihi 30 günden önce olmamalı mıymış öyle bir şey varmış. Ben aceleye gelmesin son dk anca cıkar diyerek 45 gün öncesinden çıkartttım.
    Acaba sabiha gökçende eski bu belge diye engellerler mi çıkışımı ?

garanti olsun diye yeniden bi belge çıkart

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.