Şimdi Ara

Yerli otomobil bu ay açıklanıyor: ÖTV yok, elektrikli motora öncelik! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
8
Favori
49.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala ciddi ciddi ülkemizin gelişmesi diyenler var. Gerçi çoğu da maaşllı aktroll bence ama neyse.

İlk yerli oto haberleri çıktığında da araç yapıyoruz diye cız bız yaptılar, sosyal medyada patlayınca platformu satın aldık diye geri vites yapıp biz pil geliştiriyoruz zaten dediler.

Ne hikmetse bu süre zarfında da bu geliştirilen muhteşem pille ilgili bir tane ar ge ya da deneme videosu haberi twiti falan, hiç bir şey paylaşılmadı. Çünkü ortada öyle bir şey de yok.

GM den çöp kasayı alıp tesladan da rafa kalkmış kullanılmamış bir pil prototipinin lisansını alıp bunun üstünden oy devşirecekler. Olsun olsun en kralı bu yapabileceklerinin.
  • Şu fotoğrafları her yıl düzenli olarak görmekten bıktım. Bari farklı bir fotoğraf kullanın.
  • Sence bu gelişmek mi ? Bankada calissaydin kredilerin geri ödenme oranını hacizleri vs.gorseydin böyle bisi demezdin neyse gelişiyoruz demeye devam et osmangazi köprüsüne verilen garanti yuzunden vergilerinle gecmeyen 7.5milyon aracın parasını odeyeceksin gurur duy

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıklansın bakalım. Fiyatı ucuz olur olmasına ama yedek parça ve tamir olayı nasıl olacak ??
  • Tesla sadece batarya üretim ve geliştirme adına fabrika kurdu biz de böyle birşey yoksa batarya ithal olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcspain

quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

quote:

Orijinalden alıntı: draw1907

En az 80 Bin TL fiyatı olacaktır. ÖTV alınmayacaksa üretim maliyeti adı altında fiyata eklenir. :)

Yerli otomobilin piyasada tutunabilmesi için sağlam bir teşvik olmalı. Aksi halde kimse tercih etmez.

Peki ya o teşvik diğer otomobillerin aşırı zamlanması olursa ?

O zaman da şaşırmam açıkçası. Fahiş vergilerle döndürülmeye çalışan bir devletimiz var maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McGhoosT

En üstteki fotoğraf cadillac cts-v değilmi 2004-2007?

aynı zamanda Saab'ın da bir modeli o. aynı araç yani. sadece marka farklı.

Saab iflas etti diye biliyorum. bizimkiler de Saab ile anlaşma yaptık yerli otomobili onlarla ortak geliştirecez demişlerdi. ve fotoğraftaki aracı göstermişlerdi. fotoğraftaki araç da Saab zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

quote:

Orijinalden alıntı: bldoy

quote:

Orijinalden alıntı: GAMBIT

quote:

Orijinalden alıntı: bldoy

Siz sanıyor musunuz ucuza olacak en az 40 bin TL.

40 bin tl ucuz zaten.

40 bin TL ye sıfır arabalar su anda da var Zaten

aynen öyle, bu aracı asıl asgari ücretlilerde sahip olabilmeli boşu 25.000₺ dolusu 32.000₺ olmalı

Asgari ücret yeni işe başlama fiyatıdır. hayata yeni atılmış biri niye hemen araç sahibi olsun. çok zengin bir ülke miyiz. genç iken toplu taşıma kullansın. çok çalışsın çocukları için iyi bir gelecek hazırlasın.

bilmiyorum ak partililere sormak lazım 15 senedir iktidarlar, zengin ülke olmamız lazım

sen 15 senedir soruyorsun, ben 40 senedir soruyorum dedem, 100 senedir soruyor. aldığımız cevap hayır zengin bir ülke değiliz oluyor. bu ülkeyi AKP zengin edemez. AKP dünkü çocuk. yarın olacağının da garantisi yok. Ülkeyi zengin edecek olan çalışkan bir toplumdur. “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak.” Mustafa Kemal Atatürk

• Gerçeğine niyet, hayallere kısmet !

Bozdurup bozdurup harcayın, hadi hayırlı uğurlu olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF033 -- 3 Ekim 2017; 11:26:48 >
  • Yahu bunlar milleti yiye yiye bitiremedi ya la!?

Gümrük birliği mevzuatına göre bu aracın ÖTV'siz çıkması imkansız. İthal araçlarla yerli üretim araçlar arasında vergi farkı olamaz gümrük birliği mevzuatına göre...

Dolayısı ile ya YALAN SÖYLÜYORLAR, ya gümrük birliğinden çıkacaklar (eğer öyleyse söylesinler fabrikayı kapatayım), ya da vergi mevzuatını değiştirip bu aracın girdiği alanda tüm araçlar için ÖTV'yi kaldıracaklar.

Kısaca yemeyin bizi. Eğer bu araç ÖTV'siz olacaksa, bu aracın vergi dilimindeki TÜM ARAÇLAR ÖTV'SİZ OLACAK. Sadece bu araç ÖTV'siz olacaksa, gümrük birliğinden çıkmak gibi bir plan mı var? O da yoksa, yalan mı söylüyorlar aceba gene?

Gümrük birliği kurallarını çiğnemek de Türk hukukunu çiğnemeye benzemez. Burada "saygı duymuyorum" falan diyorsun, iş yürüyor. Öbüründe ise isterlerse adamı fena yamulturlar. İhracatının %80'i oraya iken atarlanmayın boşa. Gümrük birliğini çiğnemeden bunu yapacaksanız da, bu aracın girdiği vergi dilimine komple ÖTV kaldırmanız lazım. Hayır demem. Alırım bir dal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Ülkemizin gelişmesi neden bazılarının zoruna gidiyor?

Eskiden araba alacak para bulunamazken şimdi araçları koyacak otopark bulunamıyor..

Yerli uçağımız göklerde.Kısaca keçi dağda kılı sırtında.İlk üretim tarihi 2060'dır bununda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kırarım Boynuzunu İblis

quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Orijinalden alıntı: Kırarım Boynuzunu İblis

Olay sadece araba değil her şey için geçerli. Bulamazsa ne olacak? Kapatıp gideceğiz herhalde.

Sn. Erdoğan olmasa kapatmıştık zaten. Erdoğandan başka kimse yerli oto ya inanmıyor. bu konuda yalnız kaldı.

Kardeşim konuşunca konuştu oluyor sonra. Sen hakikaten teşvik falan sağlandığını mı zannediyorsun? Öyle vergi düşürdüm kimse araç üretmiyor diye laf salatası yapılmaz.

İki araba üreten şirket, hangi görüşe sahip olursa olsun şu ortamda yargı önünde eşit, kişilerin ağzından çıkacak kararla değil kurumların adaletli bir şekilde verdiği kararlar ile sorunların çözülebileceği ortam var mı? Yok. En tepeden tırnağa rüşvetin döndüğü, adam kayırmanın en üst seviyelere çıktığı, kişilerin haketmediği mevkii ve makamlara geldiği, adaletin her gelen hükümete göre renk değiştirdiği, eğitim sisteminin dünyanın en kötülerinden biri olmasına rağmen söyleyebilir misin, dünyada böyle hangi ülke küresel çapta firmalar çıkarmış? Sadece araba değil, tüm sektörler.

Sen önce eğitim problemini çöz, insan desin ki ben çocuğumu okula gönderdiğimde kaliteli eğitim aldığımı bileyim.
    Hukuk problemini çöz, insan desin ki yargı karşısına çıktığımda ayrımcılık yapılmasın.

Sonra çık de ki bak kardeşim, ben sana tüm her şeyi sağladım. Sıra sende başka bir şey istiyorsan da söyle dersin. Öyle MTV'yi artırıp yerliye indirim yaparak ya da Yabancı telefonlara vergi koyup teşvik yaptığını sanan kekolarla dolu olur ülke.

haklısın önce eğitim sistemi çözülmeli. Türk Anştaynı diye bilinen dünyanın en genç profesörü ünvanına sahip Rahmetli Oktay Sinanoğlu'nun dediği gibi içi boşaltılmış bir eğitim sistemimiz var. eğitim sisteminin yakın bir gelecekte düzeleceğini sanmıyorum. Önce bu ülkenin aydınları milli bir duruş ile bize dayatılan 100 yıllık sistemi sorgulamalı. ayrıca her bir fert Atatürk'ün “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak.” sözünü benimsemeli ve gereğini yapmalı. siyasi söylemlerle bu iş olmuyor. bedel ödemek gerekiyor.

• Aaaa inananlar olmuş :)

Tanıdıklarımdan en az 3 kişi alıp yola çıkmadan inanmıyorum.

İnanmış gibi yapacak olursam. Çok güzel gelişme, umarım başarılı bir sonuç alırız.

• Başlansın ve bitirilsin artık bu iş.
    Destek için kesinlikle bir kaç tane alırım.
  • Bu araç 40 bin tl veya altı bir rakama çıksın pederle koşup 2 tane alacağım söz
  • Çıktığı gün alacağım.

• Yav şakamısınız yoksa gerçekten inanıyormusunuz bu yalana da.Adamlar dünya kadar açığın önemli bir kısmını bu yolla kapatma planı yaparken düşük vergili, yada vergisiz ve hatta ucuz otomobil üreteceklerini mi sanıyorsunuz!???!

• Ben yerli otomobilin ucuz olacağını sanmıyorum minimum paket 60 bin tl gibi rakamlardan başlar... elektrikli otomobiller 200 km menzil üstünde olacağınıda sanmıyorum. Devlet güzel bir teşvik yapmazsa zor satılır...

• Bu araç için 40 bin tl altı fiyat oldukça iyimser bir tahmin olur...
  • Yerel şeçimler yaklaşmış olmasın.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.