Şimdi Ara

Yerli helikopter ilk uçuşunu yaptı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
0
Favori
6.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokuba

Bu mesaj silindi.
    Ortalıkta mühendisim diye dolaşan diplomalı torpilliler piyango talihlisi gibi girmişler devletten destekli yerlere y.dışında gerçek mühendislerin yaptığı helikopter motoru ve mekanik aksamları üstüne karoser , kapı, cam, koltuk ekleyip bakın yerli helikoper yaptık diye kandırabilecekleri saflar arıyorlar. Yerli motor yoldaymış. Carkıfelek programı gibi, şov. Sırada kimbilir hangi şov vardır şimdi. Bu kadar şov meraklısı safın olduğu ülkede mühendislikten bahsetmek dahi komedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her sene daha önce yapılmış bir şeyin "ilki" önümüze çıkıyor

İTÜ'nün Arıkopter'ini desteklemeyen, çürümeye terk eden kim acaba?

Yerli helikopter ilk uçuşunu yaptı
  • TEI nin kendi sayfasındaki bilgi bu, gerisi dedikodu

Yerli helikopter ilk uçuşunu yaptı

Tamamını yapabilse keşke, ama bu da bir kademe, bugünden yarına olmaz o tür gelişme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok motoru yerli değil

Yok pervanesi

Peh.

Hele siz ilk once şu köle zihinli beyinlerinizi yerllilestirin

• quote:

Orijinalden alıntı: Dropzone

https://www.youtube.com/watch?v=s4dRxqbOi5w

Şu videoyu önyargılarınızı yıkıp izleyin. Zaten bu kişi bir taraf değil tamamen objektif izleyince anlayacaksınız. Tüm bilgiler var.
    İzlemiştim güzelce analatmış..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 30 Mayıs 2021; 20:47:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F9BF2C01

Yerli olması bazı muhaliflerin çok zoruna gitmiş anlaşılan
    Keşke yerli olsa, niye zorumuza gitsin. Tei kendi sitesinde demiş, ge lisansıyla üretilecek motor diye. Bunu yerli diye pazarlamanın ne anlamı var? Ben ge fabrikasını da gördüm, Tei yi de, iyi yoldalar ama bu iş süreç. Tei, ge nin atölyesi kadar bir yer, zamanla gelişecek

• Sözde yerli kimbilir nereden devşirme ancak yandaşları uyutun

• Arkadaşlar - tamam güzel, en azından ülkede birleştiriyoruz. Ama ülkede birleştirmek yerli yaparsa bir ürünü bütün ürünler Çin'e ait o zaman iPhone dahil. Türkiye'nin ürettiği bir tane teknoloji yok kimse kimseyi kandırmasın. Yerli helikopter dediğiniz şeyin motoru Rolls Royce'dan alınıyor burada monte ediliyor - boyası bile yerli değildir yani abartmıyorum. Puzzle yapmayı bilen herkes yapar (!).

• Ama nedense şimdiye kadar hiçbir hükümet yapmamış adamlar yapıyor işte takdir edeceğinize herkes yapar diye küçük görüyorsunuz.Hani nerede o herkes yapar dedikleriniz neden yapmamışlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dragontool D kullanıcısına yanıt
    Önceki hükümetler yapmıyordu ama saf insanalrı uyutma amaçlı şov da yapmıyordu. Yabancı mühendislik ürünü parçaları almışlar, kimbilir kaç yüzbin saat adam harcayarak bir araya getirmişler, biraz kaportacılık biraz boyahane işleri yapıp uçurmuşlar kondurmuşlar , bu kadarı zaten safları kafalamak için yeter zaten, fazlasına gerek yok. Sırada hangi şov var ben onu düşünüyoum su anda. Dikey havalanan yerli V-STOL uçak yaptık haberi çıksa ne eğlenceli olurdu haa. :)

• dragontool D kullanıcısına yanıt
    Önceki hükümet de yapamıyordu - şimdi de yapamıyor. Ben aksini söylemedim - hükümet zaten yapmaz - teşvik eder. Apple'ın da Beyaz Saray'a bağlı olduğunu sanmıyorum zaten sizin gibi. Önceki hükümet dürüst olarak yapamıyordu - şimdi de insanları salak yerine koyup yurtdışındaki ürünleri Milli diye kakalıyorlar. Önceki hükümetler de bunu kakalamayı yapamayacak kadar aciz değildi bunu biliyorum - dürüst davranmışlar sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaximillianFoe -- 6 Eylül 2018; 22:50:6 >
  • tek yaptiklari devletin kaynaklarini somurup, yandasa, yalakaya dagitmak. sonuc ortada.
  • manesfirst M kullanıcısına yanıt
    Atak helikopteri niye satamadik ?
  • Yine her şeye mok atan tayfa gelmiş.

Bu uçaktaki motor ve güç aktarma organları hariç her şey yerli tasarım ve üretim, kaldı ki bugün neredeyse hiçbir ülke hiçbir şeyi %100 kendisi üretemiyor dünyanın en değerli otomobil markası mercedes bile gm, Renault gibi markalardan motor aldı ya da örneğin f35 birçok ülkeden parça alıyor. Savunma sanayii t129'dan çok iyi tecrübe etti ve buna aktardı ve şuan t129 ve t625 için motor geliştiriyor. Buradaki bunu eleştiren ergenler ne yaptı merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Yorumlara bakıyorum da Akp ve Chp açısından bakmışlar olaya. Ak parti iktidardan bir gün inerse ne diyecek "ben seçimi kazanama dım bu gününe kadar yapılan bütün helikopter,uçak,araba vs ne varsa verin Türkiye den gidiyoruz" mu diyecekler ? Şaka mısınız Allah aşkına? Bu yapılanların Türkiye için yapıldığını neden göremiyorsunuz? Seçim için yapılıyor deseniz daha hükümet seçimleri yeni yapıldı?
    Neden olaylara hep Akp , Chp olarak bakmak zorundasınız?

"Benim partim başta değilse yapılan hiç bir iyi şeyi onaylamam ve sevinmem!" bunu mu diyorsunuz yani? Türkiye'nin bekası umurunuzda bile değil demek ki. Yazık!
    Peki yapılanların göz boyama olduğunu siz ne zaman anlayacaksiniz? Başka ülkelerin başka yabancı firmaların lisanslari ekipmanları ile toplama yapılmış projeleri yerli milli diye yutturduklarini ne zaman kabul edeceksiniz?

Neden atak helikopteri satilamiyor? Motoru amerikan İngiliz ortaklığı. Adam sok benim motoru SAT diyor.

Sırf oy alma cabasina insanların gözünün boyanması sizi mutlu ediyor olabilir ama bilenler mutlu değil aldatmacayi görenler mutlu olmuyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.