Şimdi Ara

Yerli gemisavar füze Atmaca'nın ilk fotoğrafı yayınlandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Analiz yapanlar bizim dışımızda ki 2 tane önemli faktörü es geçerek analiz yapıyor.

Birincisi 2. dünya savaşında yaşanan teknolojik sıçrama. Büyük ekonomiler tüm kaynaklarını savaşa ayırınca, savaş teknolojisinde büyük sıçrama oldu. 2. Dünya savaşının hemen sonrasında, nükleer silahlar, balistik füzeler, jet uçakları vs.. çıktı. Bizim ürettiklerimiz antik kaldı.

İkincisi Soğuk Savaş. Soğuk savaşta adamlar sana silahları hibe ediyordu, yok almayım ben para harcayım üreteyim mi diyecektin? Zaten yerli silah üretiminde hızlanma soğuk savaşın bitmesi ile başlıyor, çünkü hem hibeler kesiliyor hem de çıkarlar değişmeye başlıyor. Ya para verip alacaksın, ya da o kadar para vermişken kendim üreteyim diye düşüneceksin.

Dolayısı ile uçak fabrikasını açanlar da, kapatanlar da bugün tekrar silah sanayini canlandıranlar da içinde oldukları dönemin gereğini yapmaktalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Public_Enemy -- 12 Nisan 2017; 14:17:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

quote:

Orijinalden alıntı: CaBr2

Emekleme adımlarımız gayet güzel ilerliyor, Atatürk öldükten sonra gelenler, Atatürk'ün ve Osmanlı'nın mirasına ihanet ettiğinden dolayı 60 sene geç kaldık bunlar için. Savunma sanayindeki bu gelişmeleri diğer sektörler için kaldıraç olarak kullanmalıyız.

Çok haklısın. Başta, Atatürkten sonra gelen ve tek adam rejimini birçok yanlış kararlarıyla uygulayan İsmet İnönü. Bu yüzden bir daha İnönüler olmasın diye hayır diyoruz.

Ahhah şakacı şey seni, İnönü açık oy gizli sayım yaptırdı, diğer diktatörler gibi. Atatürk'ün izinden gitmek inovasyon ve çağı yakalamak demektir. Bu ülke ne çektiyse Atatürk'ü sömürenlerden, Atatürk'çüyüz diye geçinen sahte Atatürk'çülerden çekmiştir. Demokratik Cumhuriyet içerisinde Cumhurbaşkanlığı sistemi bize ve tarihimize uygundur.

• Türkiye savunma sanayisi gelişiyor ve ayağa kalkıyor bazıları çıkmış yok alay ediyor , küçümsüyor ya da ya gerçekten cahil olmak lazım ya da art niyetli zira küçük adımlar olmadan büyük adımlar gelmez. Önce emeklersin sonra koşarsın önce bu zamana kadar savunma sanayisi için en ufak gelişim göstermeyen hükümetlerden sonra bu yapılanlar için müteşekkir olmalıyız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

quote:

Emekleme adımlarımız gayet güzel ilerliyor, Atatürk öldükten sonra gelenler, Atatürk'ün ve Osmanlı'nın mirasına ihanet ettiğinden dolayı 60 sene geç kaldık bunlar için. Savunma sanayindeki bu gelişmeleri diğer sektörler için kaldıraç olarak kullanmalıyız.

Çok haklısın. Başta, Atatürkten sonra gelen ve tek adam rejimini birçok yanlış kararlarıyla uygulayan İsmet İnönü. Bu yüzden bir daha İnönüler olmasın diye hayır diyoruz.

Ahhah şakacı şey seni, İnönü açık oy gizli sayım yaptırdı, diğer diktatörler gibi. Atatürk'ün izinden gitmek inovasyon ve çağı yakalamak demektir. Bu ülke ne çektiyse Atatürk'ü sömürenlerden, Atatürk'çüyüz diye geçinen sahte Atatürk'çülerden çekmiştir. Demokratik Cumhuriyet içerisinde Cumhurbaşkanlığı sistemi bize ve tarihimize uygundur.

Şaka yapmıyorum. Gelecek sistem inönü dönemini mumla aratacak. İnönüyü eleştiririm ama diktatör diyemem. Hiçbir diktatör kendi isteğiyle çok partili sisteme geçmez. Ölene kadar cumhurbaşkanı olarak kalabilirdi ama yapmadı. Oysa şu an gelecek sistemde bu tevazuyu görürmüyüz belli değil. Hukuken bu sistem kolaylıkla diktatörlüğe dönüşebilir. Kaldı ki hep tayyip erdoğan başkan kalacak diye birşey de yok. Yerine bir chp li geçerse bu sistemi savunabilecek misin hala. Yoksa içten içe tayyip erdoğanın o koltuğu hiçbir zaman bırakmayacağını, bıraksa bile yerine geçecek kişiyi kendisi belirleyeceğini bildiğiniz için mi bu kadar rahatsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Tabii kardeş Gazi Paşa ile batının izinden gittik kölesi olduk değil mi? Uçak fabrikalarını mühimmat fabrikalarını da menderes açtı zaten. Marshall yardımlarını da Gazi Paşa kabul etti. Natoya da onun yüzünden girdik haritada yerini bulamadığımız Kore'ye de conileri kurtarmak için değil Gazi Paşa istiyor diye gittik. Tarikatçılari ve siyasal islamcıları da başımıza yine kendisi bela etti.

Ülkemizin kendi yolunu çizmesi fikrine katiyen karşı çıktı ve iliklerimize kadar nato güdümünde uydu devlet olmamıza sebebiyet verdi.

Ama bu halk oyunu bozdu artık gerçekleri görüyor Osmanlı kuruluyor kork bizden Avrupa!!!

Kimin ne mal olduğu yorumundan belli en büyük küfür seninle tartışmaya girmek olacak ama kendimi feda ediyorum diğer arkadaşlar kendilerini kurtarsin.

Ama bu halk oyunu bozdu artık gerçekleri görüyor Osmanlı kuruluyor kork bizden Avrupa!!!

Bu pargrafinla yaptigin savunma celisiyor, osmanli kuruluyor diyosun, osmanliyi yikan ve maziye gömmek hatirlatilmasindan bile nefret eden kimdi.. Öyleböbürlenmistiki, gecmisiniz ve geleceginiz benim der gibiydi.. ama tabi o donemki insanlarda bu yonetimi hak etmis demmekki, son 50 yildir uyanmaya basladilar.. gelecek Türk ündür, kimse durduramaz, Allah bzimle..

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

quote:

Orijinalden alıntı: prowl12

Füze alanındaki devasa eksiğimizi kapatmak için güzel bir adım 200 km menzil böyle bir füze için fena bir menzil değil umarım ileride;20000 km menzilli füzemizide yaparız

20000 yetmez 40000 km menzilli yapılsın. Dünyanın etrafında dönüp dursun (!)

hocam birde metre cinsinden yazmayi dene. daha buyuk gosterir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ULYSES kullanıcısına yanıt
    Demokratik ve Şeffaf seçimin olduğu yerde diktatörlük olmaz merak etme. CHP yi de savunuyorum tabii ki. Yeni sistemle iktidar olma şansları daha yüksek. AKP ve RTE için mevcut sistem kebap gibi, kendi zararlarına olduğu halde ülke geleceği için yeni sistemi getiriyorlar. Ama bunu şimdi göremeyenler ilerde "sistem ellerinde patladı" diye dalga geçecekler. Yeni sistemle birlikte, aynı bu referandum gibi kazanmak bıçak sırtında olacak. Halkın bütün kesimlerine hitap etmek zorunda kalacaklar. HalkTv"den kuran okutmak gibi

İnsanların bu sistemde AKP ye oy vermesinin en büyük nedeni koalisyon korkusu, bir kısım MHP ye verecek yere AKP ye oy veriyor, iktidar olsun diye, ben de dahil. Bir süredir AKPyi desteklememin nedeni Başkanlık sistemini gerçekten getirmek istemeleri. Geldıkten sonra kimin başa geçtiği önemli değil, zaten siyasetle de ilgilenmeyi bırakacağım. %50 +1 oy alan kişi yönetmeye muktedirdir.

• atmaca görseli yayınlandı= ortada resimden başka bişey yok, seçim var malzeme lazım, pompala boş hayalleri.

resmi çeken arakadaş zaten bir magazin sayfasının resmini çekmiş (amatörce) kendi gölgesini çekmiş.
  • Menzili yeter
  • BekirHan kullanıcısına yanıt
    e o daha kötü :)
  • merveyanar M kullanıcısına yanıt
    Kötü olan nedir? Bu iş böyle yapılır. Ben proje süreçlerinin işleyişini bilen, ürün geliştirme sürecine aşina bir mühendisim. Siz kimsiniz?
    buyrun ben merve :)özel bi şirkette idari işler müdürüyüm. Yalnız sen hayırdır? ben buyum sen nesin gibi bi konuşma bi tarzı hiç hoş değil öncelikle bunu bilmenizi isterim, mesleğinize bilginize ve bilgilendirme çabanıza müteşekkirim lakin (2018 de üretime geçecek olması) zaten 2018 de biz bunun daha prototipini üreteceğiz daha sonra testlerden geçireceğiz demektir ki bu da ondan sonra ancak üretiminden bahsi geçip sonra onların ayrı bi deneme süresi de olur diye düşünüyorum ancak ondan sonra seri üretiminden bahsedilmesinin önü açılacağından dolayı daha kötü.
    bu arada tarih olarak 2 yıl geriden geliyorsunuz

Yerli gemisavar füze Atmaca'nın ilk fotoğrafı yayınlandı

• merveyanar M kullanıcısına yanıt
    İşte yanlış düşünüyorsunuz Merve hanım. Konuya hakim olmadığınızdan yada haberi doğru okuyamadığınızdan olacak hala gereksiz iddaa etmektesiniz. "hala testleri devam eden" demekle o ürünün bir çok prototipi zaten halihazırda üretilmiş denenmiş/deneniyor olduğunu ve 2018' de testlerinin bitip seri üretime geçeceğini anlarız. Lütfen bu gereksiz münakaşayı bitirin, keza komik oluyorsunuz.
    testleri devam eden yazıyor şimdi anladım haklısınız o kısmı gözümden kaçmış özür dilerim Bekir bey bi kusurum olduysa da bağışlayın sizin dediğiniz doğru haberi düzgün okumamışım ben
  • abi çok iyi ya daha çok lazım bize

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.